Galvos svaigimas ir galvos skausmo gydymas

Galvos svaigimas ir galvos skausmo gydymas

Staigaus judesio metu atsiranda galvos svaigimas? Jei taip, tuomet siūlome skaityti toliau.

Gerybinis paroksizminis pozicinis galvos svaigimas (angl. BPPV) yra dažniausias galvos svaigimo tipas ir sudaro apie 40% visų svaigimo atvejų. Svaigimo pojūtis atsiranda dėl į vidinės ausies kanalą atsitiktinai patekusių kalcio kristalų. Staigaus galvos judesio metu sujudėjęs kristalas sutrikdo normalią vestibuliarinio aparato funkciją ir sukelia trumpalaikį galvos susvaigimą. GPPGS atsiradimo priežastis nėra aiški, sutrikimas gali tęstis nuo kelių dienų iki kelerių metų.

Svaigimo diagnostika:  Dix Hallpike provokacinis mėginys, atliekamas kineziterapeuto. Mėginys leidžia įvertinti svaigimą ir nustatyti priežastį, ar tai gerybinis svaigimas, ar sukeltas smegenų pažeidimo.

Gydymas: Svaigimas dažniausiai praeina savaime, tačiau trečdaliui pacientų tęsiasi metus ar ilgiau ir sukelia nemažai problemų ir bloginą gyvenimo kokybę. Tuomet taikomas efektyvus ir mokslu grįstas gydymas galvos padėtimi – Epley manevras, kuris grąžina kalcio kristalą į pradinę vietą. Jau po kelių sėkmingai atliktų manevrų svaigimas reikšmingai sumažėja ir būklė gerėja.

Jeigu skaitydami atpažinote savo negalavimus, tuomet išeitis yra. Susisiekite su mumis ir pasikonsultuokite dėl galvos svaigimo diagnostikos ir gydymo.