alkunes skausmas

Alkūnės skausmas: priežastys ir gydymas kineziterapija

Šiame straipsnyje aptarsime kodėl atsiranda alkūnės skausmas, koks yra gydymas, bei kaip kineziterapija gali padėti. Alkūnė yra sąnarys, kuriame susijungia trys ilgieji kaulai. Viršutinis kaulas (žastikaulis), susijungia su vidiniu apatiniu kaulu (alkūnkauliu) ir išoriniu kaulu (stipinkauliu) ir taip suformuoja sąnarį, kuris ne tik leidžia lankstyti ranką, bet ir pasukti dilbį. Nervai, kraujo ląstelės, raumenys ir minkštieji audiniai suka sąnarį, tad alkūnės skausmas yra gan dažnas nusiskundimas.

Alkūnės skausmo priežastis gali atsirasti dėl bet kurios sąnario sudedamosios dalies – raiščių, kaulų, nervų. Dažniausi nusiskundimai – išnarinta alkūnė (ypač vaikams „ištraukta alkūnė“), tendinopatija (sausgyslių skausmas ir patempimai), reumatitas (uždegiminis), potrauminis skausmas ar osteoartritas. Dažnais atvejais, jei bandysite patys nusistatyti diagnozę, tik švaistysite brangų laiką, kurį galėtumėte išnaudoti tikslingam gydymui.

Alkūnės skausmas: kada pasirodyti gydytojui?

Būna, kad alkūnės skausmas praeis savaime ar gydantis patiems namuose, tačiau būtinai pasirodykite gydytojui, jei:

> skausmas nesumažėja dvi savaites geriant paprastus nuskausminamuosius, o jūs niekur nesusižeidėte ar neužsigavote alkūnės;

> ranka ar plaštaka yra nutirpusi, jaučiate kutenimą ar silpnumą;

> į alkūnės sąnarį įsimetė infekcija. Jos simptomai įvairūs – karščiuojate, oda aplink sąnarį paraudusi, sąnarys patinęs, negalite sulenkti rankos, skausmas labia stiprus. (Tokie pata simptomai ir sergant reumatoidiniu artritu);

> manote, kad susižalojote alkūnę – dažniausiai tai akivaizdi trauma – rankos sąnario išsukimas, smarkus sutrenkimas (nebent sergate osteoparoze, kada net ir silpnas trinktelėjimas gali pažeisti kaulus), jaučiate skausmą, alkūnė ištinsta, laikui bėgant simptomai tik blogėja.

Alkūnės skausmo gydymas

Paprasti savigydos būdai ir kelių dienų poilsis dažniausiai numalšina alkūnės skausmą. Tačiau jei jūsų skausmo priežastis rimtesnė, apsilankykite pas kineziterapeutą ir jis jums paskirs tinkamą gydymo būdą. Alkūnės skausmui gydyti gali būti naudojamos steroidinės, trombocitų prisotintos plazmos injekcijos, kineziterapija, ir netgi operacija.

Alkūnės skausmas ir kineziterapija

Kineziterapijayra naudinga ne tik kaip skausmo gydymo būdas, bet ir kaip būdas apsisaugoti nuo skausmo atsiradimo ar pasikartojimo. Jūsų kineziterapeutas padės jums sustiprinti, palaikyti ar pagerinti alkūnės sąnario lankstumą mankštomis. Turėtumėte pilnai ištiesti ranką per alkūnę, bent kartą per dieną ir kasdien lengvai mankštintis, stiprinti bicepsus ir tricepsus kilnojant svorius ar su gumų pagalba – priklauso, kaip rekomenduoja kineziterapeutas.

Taip pat nedarykite tų veiksmų, kurie, jūsų manymu, kelia skausmą. Jei atliekate daug sukamųjų veiksmų rankomis (pvz. naudojantis atsuktuvu) ir jei nenustosite kartoti šių judesių, galite tik pabloginti situaciją ir pasunkinti simptomus bei skausmą. Pasikonsultuokite su kineziterapeutu, jis patars jums, kaip pakeisti judesius, kad sąnarys galėtų netrukdomas gyti.

Akupunktūra taip pat dažnai taikoma kineziterapijoje mažinti alkūnės skausmą. Nors ir nėra įrodyta akupunktūros nauda, nemažai žmonių tikina, kad ji padeda. Kineziterapeutas gali pasiūlyti naudoti specialų raištį, kuris sumažintų skausmą.

Taigi, jei alkūnės skausmas, gydantis patiems, nepraeina ilgiau nei dvi savaites, o simptomai tik blogėja, būtinai apsilankykite pas kineziterapeutą, kad jis atrastų skausmo priežastį, bet paskirtų jums tinkamiausią gydymo būdą. Registracijos formą rasite čia arba vizitui užsiregistruokite telefonu 867304464.