kojų skausmas

Kojų skausmas: kodėl jas skauda?

Kojų skausmas gali būti labai įvairus – nuo silpno, vos jaučiamo ir greit praeinančio iki keliančio silpnumą ir trukdančio netgi miegoti, vaikščioti ar užsiimti kasdiene veikla. Kojų skausmą gali sukelti daug skirtingų priežasčių.

Skausmas gali būti jaučiamas:

> Kojos priekinėje dalyje;

> Kojos galinėje dalyje;

> Kojos viduje;

> Kojos išorėje.

Jei suskaudo koją, pasirodykite pas kineziterapeutą, kad šis nustatytų skausmo priežastį ir paskirtų gydymą. Nepradėkite gydytis patys, nes galbūt jūsų gydymas yra netinkamas – taip ne tik švaistysite savo laiką, bet ir galite komplikuoti esamą situaciją.

Pateikiame keletą priežaščių, kodėl gali atsirasti kojų skausmas

Raumenų plyšimas ir patempimas. Blauzdos užpakalinėje dalyje yra 2 pagrindiniai raumenys, kurie gali būti pažeisti. Jei staigiai patempsite vieną iš jų – pajausite plyšimo jausmą blauzdos apačioje. Plyšus ar patempus raumenis, priklausomai nuo sužeidimo rimtumo, koja gali patinti, atsirasti mėlynės. Lygiai taip pat raumenis lengvai galima patempti ir kojų priekinėje pusėje. Kineziterapija padės patarimai, šaldymu, masažu, minkštojo audinio technikomis, ultragarsu, taip pat mankštomis stiprinant raumenis;

Chroniškas raumenų patempimas; 

Plekšninio raumens traumos. Šis raumuo retai kelia problemų, tačiau jei suskaudo apatinėje kojos dalyje prie Achilo sausgyslės, dažniausiai prireikia gydytojo pagalbos;

Arterosklerozė. Arterijų problemos, kylančios vėlesniame amžiuje, sukeliančios skausmą blauzdoje;

Kraujagyslių, nervų užspaudimas; 

Kompartmento sindromas. Tai audinių, dažniausiai raumenų, užspaudimas. Skausmas jaučiamas judant ar mankštinantis;

Chroniškas kompartmento sindromas. Ilgalaikis skausmas, atsirandantis kojos priekyje. Sindromo sukelti simptomai, įskaitant ir skausmą, palengvėja po 1h30min po mankštos. Jei mankštinatės 2 dienas iš eilės, antrą dieną skausmas stipresnis. Dažnai sindromui gydyti yra skiriama operacija, o po jos kineziterapija, kad sugrąžintume kelio judėjimo laisvę, palengvintume grįžimą į kasdienybę bei sportą.

Venų trombozė;

Pereinamas skausmas. Gali būti, kad skausmas, kurį jaučiate, ateina iš kitų kūno dalių, pvz. apatinės nugaros dalies, kelio sąnario ar kitų sąnarių.

Traumos dėl per didelio krūvio. Tipiniai traumų, patirtų dėl per didelio krūvio, simptomai – nuolat stiprėjantis skausmas, koja jautri prisilietimams, skausmas aštresnis judant. Kineziterapeutas parinks jums tinkamus pratimus, kurie nesukels skausmo ir kurie sumažins skausmą. Poilsis taip pat pagerintų situaciją. 

Uždegimai, kilę dėl patemptų raumenų;

Sausgyslių patempimai, kaulų lūžiai ar skilimai. Kojos gijimo laikotarpiu ji yra įdedama į įtvarą ar gipsą. Kineziterapija, gijimo laikotarpiu, gali padėti stiprinti viršutinę kojos dalį, o nuėmus įtvarą padėti sustiprinti pažeistą blauzdą, kad kuo greičiau galėtumėte grįžti į savo kasdienę veiklą.

 

Jeigu jaučiate kojos skausmą jau kurį laiką, nedelskite ir atvykite pasikonsultuoti pas mus. Registracijos formą rastite čia arba telefonu 867304464.

Informacija peržiūrėta 2020 04 11.