kulno skausmas gydymas

Kulno skausmas: pagrindinės skausmo priežastys, gydymas

Kulno skausmas – vienas dažniausiai pasitaikančių kojos skausmo nusiskundimų. Jį keliančios priežastys gali būti kelios, tad būtina žinoti, dėl ko skauda, kad gydymas būtų veiksmingas ir kad galėtumėte išmokti, kaip išvengti kulno skausmo ateityje.

Kulno skausmas: dažniausiai pasitaikančios priežastys

Fascitas– tai dažniausia priežastis, dėl ko skauda kulnus. Jis atsiranda, kai suerziname audinį, besitęsiantį per visą pėdos ilgį, ir taip sukeliame uždegimą. Fascitas sukelia skausmą kulno apačioje, ir labiausiai skauda pailsėjus pėdoms – tik išlipus iš lovos ar ilgą laiką sėdėjus. Jis dažnai gydomas šaldant, vartojant priešuždegiminius vaistus, pritaikant specialią avalynę, darant tempimo pratimus.

Achilo sausgyslės uždegimas atsiranda dėl Achilo sausgyslės, esančios prie kulno gumbo užpakalinio galo,  traumos. Dažniausiai skauda virš kulno, tačiau kartais galite jausti skausmą ir kulno gale. Kartais prireikia kelių mėnesių, kad erzinantis skausmas dingtų, kartais užtenka šaldyti, vartoti priešuždegiminius vaistus, kad pagerėtų, o kartais gali prireikti ir įtvaro, kad kulnas pilnai sugytų.

Kitos galimos priežastys kulno skausmui atsirasti:

> Tarsalo tunelio sindromas –kai pėdos gale esantis nervas yra užspaudžiamas. Tokiu atveju galite jausti ne tik skausmą, bet ir nutirpimą, kutenimą;

> Kaulo lūžiai ar skilimai dėl per didelio krūvio kojoms;

> Kulnų bursitas (uždegimas) – giliai kulne jaučiamas skausmas, kuris kyla, kai tarp Achilo sausgyslės ir kulno kaulo kyla uždegimas.

Kada kreiptis pas kineziterapeutą, jei vargina kulno skausmas?

Jei nežinote, dėl ko jums skauda kulną ir kaip tą skausmą numalšinti – reikia kreiptis pas kineziterapeutą. Štai keli ženklai, padėsiantys suprasti, ar jums reikia specialisto pagalbos:

·      Nepriminate skaudamos kojos;

·      Naktį, ar kai ilsitės, skauda kulnus;

·      Kelias dienas nepraeinantis kulno skausmas;

·      Patinimas ar kaulo išnirimas pėdos gale;

·      Infekcijų simptomai – sloga, paraudimai, karščiavimas;

Kulno skausmas: gydymas

Kulno skausmo gydymas priklauso nuo to, dėl ko jums skauda, todėl labai svarbu kreiptis pas kineziterapeutus, kurie nustatys skausmo šaltinį. Pateikiame keletą gydymo būdų, kurie gali padėti jeigu jaučiate kulno skausmą:

> Poilsis– kartais per didelis krūvis kojoms gali sukelti kulno skausmą, tad pora dienų be bėgiojimo, per ilgo stovėjimo ar vaikščiojimo gali būti vienas iš būdų, kaip sumažinti skausmą;

> Šaldymas sumažins skausmą ir pradangins kai kuriuos kitus patiriamus simptomus;

> Tempimo pratimai ir mankštos skirti atpalaiduoti audinius supančius kulną. Kai kurie specialūs pratimai atliekami ryte ir vakare sumažins skausmą.

> Padukai į batus– sėkmingas kulno skausmo gydymas. Žmonės, kurie naudoja padukus, dažniausiai gali nekeisti savo kasdienės veiklos.

Taip pat labai svarbu saugoti kulnus ir po gydymo, kad kulno skausmas vėl neatsirastų, tad jei ruošiatės sportuoti – didinkite krūvį pamažu, kad jūsų kūnas ir kulnai priprastų, stenkitės išlaikyti normalų kūno svorį, rinkitės tinkamą ir patogią avalynę ir stebėkite save – dažnai pro akis praleidžiame pirmuosius simptomus, kuriuos laiku pastebėjus gydymas būtų daug trumpesnis ir greitesnis.

Jeigu kulno skausmas nepraeina jau kurį laiką, kreipkitės pas mus. Mūsų kineziterapeutai padės Jums išvengti kulno skausmo. Registracija čia arba telefonu +37067304464.

Straipsnį parengė Šarūnas Gerulis.

Informacija peržiūrėta 2021 02 11.