rieso skausmas

Riešo skausmas: jo priežasys ir kaip jo išvengti

Riešas yra jautri rankos dalis, tad neretai riešo skausmas atsiranda po įvairių traumų: sužeidimų, patempimų ar išnirimų. Šiais laikais riešo skausmas gali atsirasti ne tik dėl per didelio fizinio aktyvumo, bet ir dėl monotoniško darbo kompiuteriu – riešo sąnarys patiria krūvį dėl nuolatinio kompiuterio pelytės bei klaviatūros naudojimo.

Riešo skausmas dar yra vadinamas riešo kanalo sindromu – tai pirštų, plaštakos delninės pusės (riešo) skausmas, lydimas jutimo sumažėjimo bei raumenų atrofijos. Riešo kanalo sindromas atsiranda dėl riešo kanale esančio vidurinio nervo suspaudimo.

Specialistai teigia, kad riešo kanalo sindromas ir riešo skausmas dažniau išsivysto moterims negu vyrams. To priežastis yra siauresnis moterų riešo kanalas, dėl kurio padidėja rizika užspausti vidurinį nervą. Pažymėtina, kad moterims ši liga neretai prasideda ar paūmėja hormoninių pokyčių laikotarpiais: menopauzės, neštumo metu. Taip pat ši liga dažniau vargina vyresnius pacientus – jų amžiaus vidurkis yra apie 50 metų.

Riešo skausmo priežastys

> Riešo lūžiai bei traumos;

> Sausgyslių uždegimas;

> Lipomos, neurinomos ir kiti navikai;

> Ligų sukelti audinių pakitimai;

> Susidariusios kaulinės ataugos;

Osteoartritas;

Reumatoidinis artritas;

> Nutukimas.

Riešo skausmas: kaip išvengti arba sumažinti?

Išvengti riešo skausmų gali būtų nelengva, tačiau yra patartina atsargiau sportuoti, jeigu leidžia galimybės mažiau dirbti kompiuteriu, vengti rūkymo, alkoholio. 

Jei jums skauda riešą, ir jūs ieškote būdų kaip skausmą sumažinti, ar jo išvengti, pateikiame specialius tempimo pratimus. Juos galite atlikti bet kada ir bet kur, jei tik turite laisvas kelias minutes.

> Tempimas “meldžiantis” – suglauskite delnus prieš krūtinę, alkūnės žiūri į šonus – lyg melstumėtės. Leiskite riešus žemyn tol, kol pajausite tempimą. Palaikykite 20 sekundžių, atleiskite, ir pakartokite kelis kartus.

> Teniso kamuoliuko sugniaužimas – paimkite kamuoliuką į delną ir spauskite jį iš visų jėgų 10 sekundžių, atleiskite pirštus ir kartokite pratimą keletą kartų;

> Riešo tempimas – padėkite ranką ant stalo (ar bet kokio kito panašaus paviršiaus), kad jūsų plaštaka kabotų ore, tada lenkite plaštaką į viršų, po to į apačią – kartokite pratimą abejomis rankomis.

> Sulenkti ir ištiesti – paimkite į ranką lengvą svarelį ar panašų daiktą. Ištieskite rankas tiesiai prieš save, delnu į viršų, tada lenkite riešą į viršu, sulaikykite 10 sekundžių ir leiskite į pradinę padėtį. Pakartokite pratimą 5 kartus abejomis rankomis.

Riešo skausmas ir kineziterapija

Jei riešo skausmas darosi nepakenčiamas ir nepraeina kurį laiką, kreipkitės pas kineziterapeutą.

Pirmojo susitikimo metu jis jums užduos klausimus, susijusius su skausmu ir galimus riešo sužalojimus praeity. Taip pat, norėdamas tiksliai išsiaiškinti, iš kur kyla skausmas, jis turės apžiūrėti jį, pasukioti ir palankstyti – tai gali sukelti trumpalaikį skausmą.

Kai kurie pacientai gali būti siunčiami pas kitus gydytojus, dar išsamesnei apžiūrai, o kai tiksli skausmo priežastis nustatyta bus nustatyta, kineziterapeutas paskirs jums tinkanti gydymą, kuris pagreitins riešo gijimą.

Jaučiant stiprius riešo skausmus, arba juos jaučiant ilgesnį laiką nedelskite – kreipkitės pas mūsų specialistus, kuris ištirs problemą ir parinks tinkamą gydymą. Gydymo vengimas gali tik pabloginti situaciją ir padidinti riešo skaumą. Registraciją rasite čia arba paskambinkite telefonu 867304464.

Straipsnį parengė Andrius Fedosejevas.