...
akupunktura

Akupunktūra: kas tai, kuo ji gali padėti

Akupunktūra – gydymas adatėlėmis, smeigiamomis į tam tikras, strategiškai parinktas jūsų kūno vietas. Ji dažniausiai naudojama skausmui palengvinti, tačiau taip pat taikoma gerinti bendrai savijautai, bei naudojama stresui suvaldyti.

Akupunktūra – kaip tradicinis kiniečių gydymo metodas, yra pateikiama kaip energijos, gyvybiškumo stimuliacija adatėlėmis, o štai vakarų kultūros akupunktūrą priima kaip nervus, raumenis ir jungiamuosius audinius stimuliuojančią procedūrą.

Akupunktūra: kodėl ji taikoma?

Gydymas adatėlėmis dažniausiai taikomas palengvinti kai kurių ligų sukeltą diskomfortą, pavyzdžiui:

  • – Chemoterapijos sukeltą ir pooperacinį vėmimą;
  • – Dantų skausmą;
  • – Galvos skausmą ir migreną;
  • – Gimdymo skausmus;
  • – Apatinės nugaros dalies skausmą;
  • – Kaklo skausmą;
  • – Osteoartritą;
  • – Mėnesinių skausmus;
  • – Kvėpavimo sutrikimus, pvz. alergijas.

Ar akupunktūra rizikinga?

Jei pasirinkote kompetentingą, sertifikuotą akupunktūros meistrą, rizika yra labai minimali. Yra keletas neigiamų aspektų – vietos, kur buvo smeigiamos adatėlės, gali būti skausmingos, vos pakraujuoti ar atsirasti mėlynės.

Kadangi kiekvienam pacientui naudojamos vienkartinės, sterilios adatos – infekcijos rizika yra minimali. Svarbu suprasti, kad akupunktūra tinkama ne kiekvienam, pavyzdžiui:

> Nekreša kraujas – kraujavimo ir mėlynių atsiradimo šansai didesni, jei jums nekreša kraujas;

> Turite širdies stimuliatorių;

> Laukiatės. Akupunktūra gali iššaukti priešlaikinį gimdymą.

Ko tikėtis procedūros metu?

Kiekvienas žmogus, atliekantis akupunktūrą, turi savo stilių, dažnai sujungia vakarų ir rytų gydymo metodus. Norėdamas nuspręsti, kokio tipo procedūros jums reikia, akupunktūros atlikėjas užduos klausimus apie jūsų patiriamus simptomus, jūsų įpročius ir gyvenimo būdą. Taip pat jis gali apžiūrėti skausmingas jūsų kūno vietas, pulso stiprumą, ritmą ir pan.

Pirmasis susitikimas, jūsų būklės įvertinimas ir gydymas gali užtrukti iki valandos, kiti užsiėmimai vidutiniškai truks 30min. Dažniausiai yra skiriami 6 gydymo susitikimai, nors tai priklauso ir nuo jūsų būklės, bei problemos, dėl kurios kreipėtės.

Akupunktūros procedūra

Jūsų visame kūne yra išsidėlioję akupunktūriniai taškai, kai kurie taškai yra visai kitoje kūno vietoje, nei jums skauda. Gydytojas prieš procedūrą jus informuos, kurie kūno taškai bus stimuliuojami. Procedūra atliekama gulint. Akupunktūra susideda iš trijų dalių:

> Adatos įdūrimas– adatos smeigiamos į skirtingus gylius, tam tikruose taškuose. Kadangi adatos labai plonos – net nepajausite jų, arba jausite menką odos sudirginimą. Procedūros metu įduriamos 5-20 adatų.

> Stimuliavimas adata– gydytojas gali adatas judinti, šildyti ar leisti silpną elektros srovę.

> Adatos ištraukimas– dažniausiai adatos ištraukiamos po 10-20 minučių.

Po procedūros kai kurie žmonės jaučiasi atsipalaidavę, kiti – kupini energijos. Tačiau ne visiems žmonėms akupunktūra tinkama. Jei po kelių savaičių jūsų simptomai negerėja – akupunktūra ne jums.

Dėmesio! Mūsų klinikoje akupunktūros nealtiekame, tačiau dažnu atveju skausmo galima išvengti kineziterapiniais metodais.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.