sprando skausmas, skauda spranda gydymas kineziterapija

Sprando skausmas: ką daryti jei skauda sprandą

Sprando skausmas vargina tikrai ne vieną iš mūsų. Jeigu Jums skauda sprandą, paskaitykite šiuos pratimus, kurie padės:

Išlikite aktyvus net ir namuose, venkite ilgo ir pasyvaus poilsio lovoje. Būtinai kelis kartus per dieną eikite pasivaikščioti. Judėjimas sumažins sprando skausmą ir sąstingį bei padės Jums jaustis geriau.

Ant skaudančios vietos uždėkite šildyklę arba ledo plokštelę ir laikykite 15-20 minučių. Tai kartokite kas 2 valandas.

Sedėkite kėdėse su atlošu. Minkštos sofos bei kėdės be atlošų gali tik pabloginti ligos simptomus.

 

Konsultuokitės su kineziterapeutu dėl tolesnio gydymo; Būtinai atlikite pratimus, kuriuos Jums parodys kinezioterapeutas. Tai gali padėti sumažinti sąstingį ir skausmą bei atkurti sprando judėjimą.

Kineziterapija ir sprando skausmas

Naujausi tyrimai parodė, kad kineziterapija yra geresnis gydymas nei chirurgija ar skausmo gydymas vaistais (pvz. opioidinių nuskausminamųjų vartojimas). Kineziterapijos užsiėmimai dažnais atvejais padeda išvengti chirurginio ar kitokio gydymo.

Jums paskirtas kineziterapeutas pradėdamas dirbti su Jumis pirmiausiai sudarys specialią gydymo programą. Ji padės paspartinti Jūsų gijimo procesą ir kurioje rasite pratimus bei gydymo planą, kuriuos galėsite atlikti namuose.

Sprando skausmas: kaip Jums gali padėti kineziterapeutas jeigu skauda sprandą?

Jeigu vargina sprando skausmas, kineziterapeutas gali:

Padėti sumažinti sprando skausmą ir kitus simptomus

Kinezioterapeutas patars, kaip išvengti žalą sukėlusios veiklos, todėl gijimas bus spartesnis. Šis gydymas gali būti grįstas manualine terapija ar sprando mankšta, kurią galėsite atlikti namuose. Kinezioterapeutai kiekvieną klientą ištiria nuodugniai, tiksliai nustatydami efektyviausią būdą, kuriuo sprando skausmas gali būti numalšintas.

Padėti pagerinti laikyseną

Jeigu sprando skausmas atsirado dėl netaisyklingos laikysenos,  kineziterapeutas padės pagerinti laikyseną, todėl pajusite pagerėjimą.

Paskatinti daugiau judėti

Jeigu skauda sprandą, kinezioterapeutas paskirs konkrečius veiksmus ir gydymą, kad išjudintų visus sustingusius sąnarius. Tai gali būti pasyvūs judesiai, kuriuos kinezioterapeutas atlieka jums stuburo srityje. Taip pat aktyvūs pratimai ir tempimai, kuriuos pacientai atlieka patys. Pastaruosius pratimus pacientai gali atlikti patys namuose, darbo vietoje arba prieš sportuojant, tam, kad  sprando skausmas būtų sumažintas.

Padėti tapti lankstesniais

Kinezioterapeutas nustatys, ar kuris iš raumenų yra įsitempęs, ir išmokys jus švelnių tempimo pratimų. Jis taip pat prižiūrės kaip atliekate tempimo pratimus kinezioterapijos procedūros metu.

Stiprinti raumenis

Jei kinezioterapeutas aptiks silpnų ar sužeistų raumenų, tada jums parinks tinkamus pratimus. Taip pat išmokyss, kaip taisyklingai juos atlikti, kad būtų atkurtas silpno raumens stiprumas ir judrumas. Sprando skausmui mažinti dažniausiai naudojami stiprinimo pratimai  ar stabilizavimas, siekiant atkurti raumenų stiprumą ir stuburo koordinavimą.

Gerinti ištvermę

Žmonėms, kuriems skauda sprandą, yra svarbu atkurti raumenų ištvermę. Kinezioterapeutas sudarys pratimų programą, kuri padės jums atgauti ištvermę, kurią turėjote prieš atsirandant sprando skausmams.

Padės išvengti chirurginio gydymo

Kinezioterapeutas sudarys individualią gydymo programą, padedančią atsikratyti sprando skausmo, net ir sunkios radikulopatijos (skausmas, kuris nuo sprando nukeliauja į ranką ar plaštaką). Radikulopatijai gydyti chirurginis gydymas reikalingas tik itin retais atvejais.

Išmokys pratimus atlikti namuose

Kinezioterapeutas išmokys jus pratimų, kuriuos galėsite atlikti namuose. Šie pratimai bus sudaryti specialiai pagal jūsų poreikius. Jei atliksite taip, kaip nurodė jūsų kinezioterapeutas, paspartinsite savo gyjimą

Net jei sprando skausmas stiprėja labai svarbu ir toliau laikytis kinezioterapeuto nurodytų: laikyti tiesią nugarą bei laikytis nurodytos sporto programos, tam, kad numalšintumėte sprando skausmą bei išlaikytumėte sveiką sprandą.

Jeigu vargina sprando skausmas kineziterapija yra itin veiksmingas gydymo būdas, kuris gali padėti sugrįžti į Jūsų įprastą gyvenimo rimtą ir pamiršti skausmus. Laikas, reikalingas kiekvienos ligos gydymui yra skirtingas. Individualizuota kineziterapijos programa gali būti itin veiksminga ir padės išgyti per keletą savaičių, jeigu Jums skauda sprandą. Kreipkitės pas mus, jeigu Jums reikalingas gydymas.