galvos svaigimas

Galvos svaigimas ir skirtingi kineziterapijos būdai jį gydyti

Galvos svaigimas kineziterapijoje dažniausiai yra suvaldomas ir gydomas pasitelkiant keturis skirtingus būdus. Dažniausiai taikomas būdas – Epley manevras. Nors ir šį pratimą galima atlikti namuose, vis tiek yra rekomenduojame apsilankyti pas kineziterapeutą, kad nekiltų komplikacijų. Kiti kineziterapijos metodai – Semont manevras, Foster manevras ir Brandt-Daroff pratimai, kineziterapeutas pasakys jums, ar šie būdai gali jums padėti gydyti galvos svaigimą.

Vaistinėse yra nereceptinių vaistų, tačiau jie pačios problemos negydo, o tik pašalina jos simptomus, tad tai tik laikinas variantas, siekiant ilgalaikių rezultatų reikėtų pasirodyti gydytojui.

Galvos svaigimas: kaip kineziterapeutas gali padėti?

Savo darbą puikiai išmanantis kineziterapeutas gali padėti jums dėl galvos svaigimo. Štai keletas kineziterapijos teikiamų privalumų galvos svaigimui gydyti:

Kineziterapeutas gali įvertinti jūsų problemą ir nustatyti, ar jūsų patiriamas galvos svaigimas silpnas ar stiprus. Šis pirmas, pats paprasčiausias, žingsnelis nulemia, koks bus jūsų tolimesnis gydymas. Kineziterapeutas pradės gydyti jus iškart ir stebės jus jūsų gijimo laikotarpio metu.

Nustačius jūsų simptomus, kineziterapeutas parodys keletą pratimų, padėsiančių sumažinti ir susilpninti, o kartais ir visai atsikratyti, jūsų patiriamus simptomus. Kineziterapeutas paaiškins, kaip dažnai jums reiktų mankštintis.

Gydymo metu, kineziterapeutas pakartotinai jus tikrins ir stebės, ar mažėja galvos svaigimo keliami simptomai. Reguliarūs tikrinimai padeda stebėti jūsų būklės gerėjimą ir įvertinti jūsų kineziterapeuto paskirtų pratimų veiksmingumą. Priklausomai nuo rezultatų, jūsų gydymas bus tęsiamas toliau, keičiamas ar stabdomas.

 

Kineziterapija yra vienas veiksmingiausių ir geriausių galvos svaigimo gydymo būdų, tad ji tikrai yra verta jūsų dėmesio.

Ar mankštos padeda galvos svaigimo gydymui?

Taip, tačiau tai priklauso nuo to, dėl ko jums svaigsta galva ir kaip toli jis yra pažengęs. Kineziterapeutas, nustatęs problemos šaltinį, paskirs jums tinkamus pratimus. Dažnai jums skirti pratimai pagerins jūsų pusiausvyrą, padės smegenims fokusuoti ir sufokusuoti žvilgsnį, grąžins kristalą į jo vietą, kuris ir sukelia svaigimą.

Kineziterapijos nauda gydant galvos skausmą

Daugeliu atveju, kineziterapija galvos svaigimui gydyti, arba kitaip vadinamas vestibiulinio aparato treniravimas, yra vienintelis būdas šiai problemai pašalinti. Tai kai kuriais, labai retais atvejais, jums gali prireikti papildomo gydymo. Jūsų kineziterapeutas skirs jums gydymą ir padės jums tol, kol jūsų problema pilnai pasišalins.

Kiekvienu atveju, galvos svaigimas yra skirtingas. Specialūs kineziterapijos gydymo būdai jums bus paskirti tik po kineziterapeuto apžiūros ir jūsų situacijos analizės. Pavyzdžiui, yra skirtingos galvos svaigimo rūšys, reikalaujančios skirtingų gydymo būdų. Tačiau bet kokiu atveju, kineziterapija padeda išgydyti galvos svaigimą.

Kineziterapeutas išsiaiškins, kas kelia svaigimą jūsų atveju, jis priskirs jums tinkamą gydymo metodą, parinks vieną iš gydymo manevrų ir, gali būti, kad jums prireiks vos kelių apsilankymų pas kineziterapeutą, kad galvos svaigimas dingtų.

 Registracijos formą rasite čia arba telefonu 867304464

Straipsnį parengė Šarūnas Gerulis.