kifoze rusys simptomai

Kifozė: kifozės rūšys, priežastys ir gydymas

Padidėjusi kifozė – tai stuburo iškrypimas stebimas žiūrint iš šono. Šis stuburo linkio pakitimas dažniausiai veikia krūtininius ir kaklinius stuburo slankstelius. Padidėjusi kifozė gali sukelti nugaros skausmą, raumenų nuovargį ir sąstingį krūtininėje stuburo dalyje. Itin sunkiais atvejais – gali sukelti skausmą krūtinėje ir apsunkinti kvėpavimą.

Padidėjusios kifozės rūšys

Yra trys  rūšys:

Posturalinė kifozė: tai dažniausiai pasitaikanti kifozės forma, kurią sukelia netaisyklinga laikysena. Posturalinė kifozė paprastai pasireiškia paauglystėje bei dažniau su šia problema susiduria mergaitės. Daugeliu atvejų posturalinę kifozę galima išgydyti be medicininio gydymo, tam pasitelkiant kineziterapiją bei pratimus.

Scheurmanno kifozė: ši liga taip pat prasideda paauglystėje ir sukelia pokyčius slanksteliuose, kurie gali prisidėti prie skoliozės vystymosi. Scheumanno kifozė gali būti gydoma kinezioterapijos pagalba. Jei paciento organizmas vis dar augantis ir stuburo iškrypimas yra apie 45 laipsnius, tokiu atveju rekomenduojama nešioti įtvarą. Jei stuburo iškrypimas yra daugiau kaip 75 laipsniai, tokiu atveju reikalinga operacija, kad nugaros deformacija būtų pašalinta ir laikysena stabilizuota.

Įgimta hiperkifozė: tai retesnė kifozės forma, kuri atsiranda dėl netaisyklingo slankstelių vystymosi dar iki gimimo bei gali sukelti pakitimus. Šiuo atvėju chirurginis gydymas yra rekomenduojamas tuo atveju jei ligos padariniai neigiamai veikia kūdykį bei gali padėti kovoti su šiuo sutrikimu iki jam pablogėjant.

Kokie yra padidėjusios kifozės simptomai? 

Simptomai gali būti nuovargis, lengvas nugaros skausmas, nedidelis kūprinimasis, jautrumas ir (arba) sąstingis stubure. Sunkesniais atvejais pacientai praneša apie juos kamuojantį dusulį, diskomforto jausmą krūtinėje, skausmas ir / arba tirpimas, silpnumas ir (arba) dilgčiojimas kojose.

Ar padidėjusią kifozę reikia gydyti?

Gydytojas gali nuspręsti ar Jums reikalingas gydymas. Ligos įvertinimas net apima Jūsų ir Jūsų šeimos ligų istorijų analizavimą, išsamius fizinio pajėgumo ir neurologinis tyrimus bei apžiūrą. Gydytojas gali paprašyti Jūsų atlikti rentgeno, kompiuterinę tomogramą ir (arba) magnetinio rezonanso  (MRT) tyrimus, kad visiškai įvertintų Jūsų būklę. Jei šie tyrimai Jums buvo atlikti seniau, tuomet naujausius tyrimus gydytojas palygins su senesniais.

Jei kifozės priežastis yra ne tik netaisyklinga laikysena, kitais atvejais nėra prevencijos priemonių. Tačiau ankstyvas kifozės gydymas gali užkirsti kelią ligos progresavimui bei stuburo deformacijai.

Daugeliui pacientų padeda kineziterapijos, pratimų bei vaistų derinimas. Net tais atvejais, kaip reikalinga operacija, visgi dauguma pacientų pasveiksta ir sugrįžta į įprastą gyvenimo ritmą.

Užsiregistruokite pas kineziterapeutą dabar, ir sužinokite, ar Jums reikalingas padidėjusios kifozės gydymas. Registracija telefonu +37067304464 arba užpildžius registracijos formą.