Kas yra kineziterapinis gydymas?
Kineziterapinis gydymas pasaulyje taikomas jau daugybę metų ir jis nuolat įgauna populiarumo visuomenėje. Taip yra dėl holistinio ir neinvazinio šio gydymo požiūrio, kovojant net ir su sudėtingomis problemomis. Kineziterapija žmogaus kūną mato kaip vieną darnų instrumentą, tad gydant atsižvelgiama į visumą, o ne tik į su problema susiduriančias kūno vietas. Tam reikalingas gilus, detalus kūno ir jame vykstančių procesų, sandaros bei galimų judesių supratimas, kurį gali pasiūlyti kineziterapeutai. Su šiomis žiniomis ir taikant įvairius metodus, kineziterapeutas pajėgus išgydyti ne tik pasireiškusius simptomus, bet ir skausmo, ligos ar sutrikimo priežastį. Tai daroma vengiant organizmą išbalansuojančių vaistų ar invazinių priemonių. Vietoj to kineziterapijoje taikoma daugybė skirtingų metodų ir požiūrio taškų, kurie atidžiai parenkami, priklausomai nuo individualios būklės. Dėl šios priežasties kineziterapinis gydymas naudingas visiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų kūno būklės, amžiaus ar sutinkamų problemų.
Kineziterapinio gydymo metodai
Kineziterapinis gydymas yra itin įvairiapusiškas būtent dėl įvairių metodų ir technikų naudojimo. Jos pritaikomos atsižvelgiant į situaciją, kliento kūno būklę bei nusiskundimus. Pateikiame dažniausiai taikomus kineziterapijos metodus:
- Kineziterapinė manipuliacija. Kineziterapinė manipuliacija yra gydymas ir diagnostika rankų pagalba. Jos metu spaudžiami, masažuojami ar kitaip rankomis veikiami kūno audiniai, siekiant išgauti norimą reakciją. Tai gali būti taikoma siekiant atstatyti dislokuotus sąnarius, suaktyvinti kraujotaką, mažinti skausmą, gerinti tam tikros vietos mobilumą ar atpalaiduoti.
- Masažas. Masažas yra ne tik puiki atsipalaidavimo priemonė, tačiau, tinkamo specialisto rankose, efektyvus kineziterapinio gydymo metodas. Masažo metu atpalaiduojami įsitempę raumenys bei sausgyslės, greitinamas pažeistų minkštųjų audinių gijimo procesas, gerinama skysčių apytaka kūne bei mažinamas skausmas.
- Kineziterapiniai pratimai. Specialūs pratimai yra bene dažniausiai taikomas kineziterapinio gydymo metodas. Pratimai gali būti pasitelkiami siekiant grąžinti raumenų balansą, stiprinti silpnas kūno vietas, gerinti lankstumą, jėgą bei judrumą. Tai yra ne tik gydomoji, reabilitacinė, bet ir prevencinė priemonė, galinti padėti išvengti sveikatos problemų, joms dar nepasireiškus.
- Analizė. Kineziterapijoje naudojama kūno analizė padeda suprasti problemos atsiradimo priežastį ir kitus kūno sveikatos trūkumus. Tai yra viena svarbiausių gydymo etapų, kadangi tik pilnai išanalizavus kūno būklę ir problemą galima pritaikyti veiksmingiausią gydymo planą.
- Kiti. Kineziterapinis gydymas pasižymi dar daugybės metodų naudojimu, kaip akupunktūra, hidroterapija, sporto terapija, elektroterapija ir kita. Šie metodai gali būti paskirti esant poreikiui.