stenoze

Liumbalinė stenozė – simptomai, diagnostika ir gydymas

Liumbalinė stenozė – juosmeninės stuburo dalies kanalo susiaurėjimas. Struktūros (nugaros smegenys ir nervinės šaknelės) esančios stuburo kanale yra machaniškai suspaudžiamos. To pasekoje gali atsirasti juosmens skausmas ar aptirpimas, sumažėti jėga kojose. Kojos gali tapti „sunkios“, jas gali dažnai traukti mėšlungis. Ilgiau pastovėjus ar pasivaikščiojus skausmas ir tirpimas dažniausiai stiprėja ir plinta į sėdmenis, šlaunis ir kojas. Šie simptomai vystosi palaipsniui ir iš lėto.

Skausmas ir simptomai atslūgsta atsisėdant, pasilenkiant pirmyn ar ilsintis lovoje.

Stuburo kanalo susiaurėjimas yra tiesiogiai susijęs su stuburo senėjimu, o simptomai dažniausiai pasireiškia 60m. ir vyresnio amžiaus pacientams. Liumbalinės stenozės simptomai pasireiškia tikrai ne visiems. Todėl, jei nejaučiate prieš tai išvardintų simptomų, o jūsų tyrimuose šis sutrikimas nustatytas, neišsigąskite – tai normalu. Mūsų stuburas yra labai stipri strukūra ir geba prisitaikyti prie įvairių pakitimų.

Gydymas

Esant ūmiems stenozės atvejams, dažniausiai taikomas chirurginis gydymas. Chirurgiškai atlaisvinami užspausti nervai. Esant nedideliems skausmams ir nusiskundimams rekomenduojamas konservatyvus gydymas – kineziterapija.

Kineziterapios tikslas – fiziniais pratimais ir pasyviomis technikomis (stuburo ir klubo sąnarių mobilizacija) padidinti stuburo kanalo spindį, pagerinti organizmo fizinę būklę ir sustabdyti progresavimą. Registruotis gydymui galite paskambinę telefonu 867304464 arba užpildžius registracijos formą.