alkunes skausmas kai yra epikondilitas

Epikondilitas: simptomai, priežastys ir gydymas

Lateralinis epikondilitas yra dažnas klinikinis atvejis, kai pacientui jaučiamas alkūnės skausmas. Jį gali sukelti didelis fizinis krūvis bei pasikartojantis lenkimo judesys. Tai iš lėto progresuojanti trauma, kuri atsiranda dėl nuolatos pasikartojančių dilbio ir rankų raumenų judesių bei pasireiškia mažais įplyšimais sausgyslėse.

Epikondilitas dažniausiai siejamas su teniso bei kitų rakečių sporto šakų žaidėjais, tačiau tai gali nutikti kiekvienam, ne tik propaguojančiam šio tipo sportą

Kas serga epikondilitu?

Dauguma pacientų, sergančių epikondilitu ir  kuriuos vargina alkūnės skausmas, yra 30 iki 55 metų amžiaus bei turintys ne itin silpnus raumenis. 95 % pacientų nėra teniso žaidėjai. 10-50% teniso žaidėjų susiduria su įvairaus stiprumo alkūnės skausmu įvairiose gyvenimo perioduose savo profesionalaus sporto karjeroje.

Epikondilitą sukeliančios priežastys

Tenino žaidėjams dažniausiai alkūnės skausmas atsiranda dėl dažnai atliekamo lenkimo veiksmo per alkūnę. Kiti veiksniai sukeliantys alkūnės skausmą yra netinkamas raketės rankenos dydis, silpni pečių, alkūnės ir rankos raumenys.

Kasdieniniame gyvenime alkūnės skausmas dažnai yra sukeltas dėl pasikartojančių veiksmų, tokių kaip daikto siekimas, atsuktuvo sukimas ar sunkaus lagamino kėlimas. Viena dažniausių alkūnės skausmo priežasčių yra sunkaus lagamino nešimas. Alkūnės skausmas neretai užklumpa griebiant lapus bei sodininkaujant ir žaidžiant beisbolą, golfą ar boulingą.

Simptomai

Jeigu sportininkui yra galimas epikondilitas, jis pradžioje gali jausti nuovargį, raumenų spazmus po aktyvios fizinės veiklos. Vėliau po sporto gali būti jaučiamas alkūnės skausmas. Galiausiai dėl sustiprėjusio skausmo gali tekti pristabdyti sportą bei tai gali turėti neigiamos įtakos kasdienėms veikloms, tokioms kaip sunkaus nešulio nešimas, drabužius padžiovimas ar net sunkesnio arbatos puodelio išlaikymas. Kumščio suspaudimas tampa labai silpnas. Galimas sąstingio jausmas rytais.

Epikondilitas: Tyrimai

Rentgenas nėra būtinas. Retais atvejais reikalingas magnetinis rezonansas (MRT), kuris gali padėti aptikti pasikeitimus sausgyslėse bei jų prisitvirtinimo prie kaulų tvirtumą.

Kineziterapija gydant epikondilitą

Reabilitacijos procese yra labai svarbūs tempimo ir stiprinimo pratimai. Reabilitaciniai pratimai turi būti atliekami tiek kiek leidžia Jūsų savijauta bei kartojami tiek skausmui nuslūgus, tiek pilnai pasveikus.

Riešo tiesimo pratimai yra vieni svarbiausių, todėl šių pratimų metu svarbu didinti apkrovą iš lėto, nes dėl epikondilito skausmas jaučiamas ir riešo srityje. Tačiau esant epikondilitui pirmiausiai atliekami izometriniai pratimai (dar žinomi kaip statiški pratimai), nes šie pratimai leidžia išjudinti raumenis nejudinant riešo. Riešo pratimai gali būti atliekami tik nuslūgus alkūnės skausmui bei tinimui.

Jeigu Jus vargina alkūnės skausmas ir galvojate, kad Jums galėtų būti diagnozuotas epikondilitas, pasikonsulutokite su kineziterapeutu ir pradėkite gydymą kuo greičiau. Registracija pas kineziterapeutą telefonu 867304464 arba užpildžius registracijos formą.