4 mitai apie nugaros skausmą

skausmas nugaros apacioje

Šiais metais beveik trečdalis mūsų pajaus, kas yra nugaros skausmas. Mes jums pateikiame 4 populiarius mitus apie nugaros skausmą.

“Norint nustatyti nugaros skausmo priežastį, reikia šviesti rentgenu arba MRT”

Daugumai žmonių, kenčiančių nugaros skausmus, MRT nėra reikalingas. Dažniausiai nugaros skausmas atsiranda dėl patempimų ir išnirimų, tad MRT nepakeistų gydymo eigos.

Kineziterapeutas apžiūrės jus, jūsų raumenis, sąnarius, patikrins nervus, pasidomės jūsų ligos istorija, nustatys skausmo priežastį ir paskirs jums tinkamą gydymo planą.

Po detalios apžiūros, jei kineziterapeutas matys, jog jums reikia persišviesti nugarą arba atlikti MRT, jis nukreips jus tolimesnei apžiūrai.

„Man skauda nugarą dėl disko išvaržos“

Kineziterapeutams pacientai dažnai skundžiasi dėl nugaros disko išvaržų. Stuburo diskai yra ypač tvirta medžiaga, tad taip paprastai jie neišnyra iš savo vietos. Skausmas, atsiradęs dėl stuburo disko problemų, gali būti labai stiprus. Kaip ir visi kiti organai, diskai senėja, mažėja jų tamprumas ir lankstumas, kitais atvejais diskas gali plyšti, išsitempti ir užspausti nervą – visos šios priežastys gali kelti skausmą.

Pacientai bijo, kad jei problema susijusi su disku, ji niekada neišnyks, tačiau norime jus nuraminti – daugeliu atveju, tinkamai gydant, skausmas mažėja.

„Mankštos tik sustiprins skausmą, man reikia poilsio“

Ilsintis skausmas gali suintensyvėti, darysis sunkiau jį suvaldyti. Gydymas mankštinantis palengvina nugaros skausmo simptomus.

Svarbu paminėti, kad judant kraujas varinėjamas greičiau, taip gaminamas endorfinas, kuris užtikriną gerą nuotaiką. Mūsų kineziterapeutas padės jums sudaryti pratimų sąrašą, kuris pagerins jūsų būklę.

“Skausmas atsiranda dėl susižalojimo”

Ne visada skauda dėl susižalojimo, juk įsipjovus į pirštą popieriumi skausmas gali būti labai stiprus, o pats įpjovimas – niekinis. Taip pat ir su mūsų kūnu – skausmas dažniausiai rodo, jog kažkuri kūno vieta yra silpnesnė, o ne sužeista.

Dažnas žmogus mano, kad nepridarytų dar daugiau žalos, jis turi vengti tų judesių, kurie kelia skausmą. Nustoję atlikti tam tikrus judesius, mes daromės mažiau aktyvūs, o tai tik prailgina gijimo laiką. Mankštos ir kineziterapija – nepakeičiama ir saugi priemonė skausmui gydyti.

Besigydant nugaros skausmą bus ir sunkesnių ir lengvesnių dienų, tačiau vadovaujantis gydymo planu ir kineziterapeuto pagalba bei patarimais skausmą pamiršite.

Jeigu jaučiate nugaros skausmus, rekomenduojame kreiptis pas mus. Mūsų kineziterapijos klinika specializuojasi nugaros skausmo gydyme. Registruotis galite tel. 867304464