4 patarimai ką daryti kai skauda galvą

4 patarimai ką daryti kai skauda galvą

Skauda galvą? Ne jums vienam, pasaulinė sveikatos organizacija nustatė, jog 47% suaugusiųjų nors kartą per metus skauda galvą. Dėl įtampos atsirandantys galvos skausmai yra populiariausi, kuriuos gydo kineziterapeutai, nes šių galvos skausmų atsiradimas susijęs su raumenų įtampa ir skeleto raumenų problemomis kakle.

Šiuos galvos skausmus gali patirti iki 70% visos populiacijos, nes itin smarkiai paplitę darbai biuruose ar susiję su nuolatiniu sėdėjimu.

Daugelis žmonių nustemba išgirdę, kad palengvėjimas gali atsirasti pasitelkus kineziterapiją.

Nors skauda galvą dėl įvairių veiksnių, dažniausiai priežastis siejama su kaklu – kaip sėdime ir ką darome su savo kūnu per visą dieną. Todėl visiems rekomenduoju išbandyti keletą patarimų, kurie padės sumažinti kaklo skausmą ir galutinai pamiršti, kad skauda galvą.

1.Ergonomiška darbo aplinka.
Kiekvienas biuro darbuotojas yra girdėjęs apie ergonomišką darbo vietą ir laikyseną, tačiau ką tai iš tikrųjų reiškia? Norėdami taisyklingai sėdėti prie stalo ir sumažinti tokius rizikos faktorius kaip galvos skausmas, turite darbo vietą įsirengti ir pritaikyti specialiai sau.
Akys turi būti nukreiptos tiesiai į ekrano centrą, o ekrano ir pelės atstumas turi būti tolygus nuo jūsų. Taip pat turite užtikrinti, jog pėdos patogiai prispaustos prie žemės, o užpakalis prispaustas prie kėdės galo. Iš pradžių tai gali pasirodyti nepatogu, lyginant  kaip sėdėdavote anksčiau, tačiau vėliau priprasite, o galvą skaudės mažiau.

2. Juosmens atrama.
Atrama juosmeniui gali padėti išvengti galvos ir kaklo skausmų, taip pat pasikartojančių nugaros skausmų. Daugelis mano, jog jų kėdėse yra įmontuota atrama, tačiau biuruose, namuose ar automibiliuos esančiose kėdėse nėra pakankamos atramos, kurios reikia, kad jūsų stuburas būtų teisingoje pozicijoje. Išbandę šią atramą žmonės teigia, jog ji ne tik padeda jaustis patogiai, bet ir priverčia sėdėti tiesiai.

3. Kaklo pratimai ir trumpos pertraukėlės.
Mini pertraukėlės puikiai tinka galvos ir kaklo skausmams, kurie atsiranda dėl netaisyklingo sėdėjimo ar įtampos. Užtenka 20-30min pertraukos, galvos pasukimo į vieną ir kitą pusę (taip pat atsistoti, atsisėsti) ir vėl gralite grįžti prie darbo.Tai išjudina kaklo sąnarius, stabdo nuo sąstingio ir palengvina raumenų, kurie laiko galvą toje pačioje pozoje visą dieną, darbą.

4. Tinkamos pagalvės.
Jei pabudus dažnai skauda kaklą ar šis yra per daug standus, galite kaltinti savo pagalvę. Nykščio taisyklė sako, jog jūsų galva turi ilsėtis toje pačioje pozicijoje kaip ir stuburas. Jei miegate ant nugaros, kaklos turi būti šiek tiek pasviręs, o galva pakreipta žemyn arba aukštyn.
Tas pats galioja jei miegate ant kitos pusės.
Tam įgyvendinti nereikia prašmatnių pagalvių – užtenka, kad kažkas stebėtų jūsų galvos poziciją ir jei būtina, pridėtų/pašalintų plonesnę ar storesnę pagalvę. Ergonomiškos pagalvės taip pat užtikrina tinkamą kaklo atramą.

Taip pat padėti gali kineziterapija, dėl to, kad, kaip ir minėjome straipsnio pradžioje, galvos skausmų atsiradimas dažnai yra susijęs su raumenų įtampa ir skeleto raumenų problemomis kakle. Kreipkitės pas kineziterapeutą ir pamiršite, ką reiškia, kai skauda galvą!