5 būdai kaip masažai palengvina sportą

kaip masazas stiprina imuniteta

5 būdai kaip masažai palengvina sportą

Tikriausiai tokius pasakymus girdėjote ne kartą ir ne du: sportas yra esminis dalykas metant svorį, palaikant energijos kiekį, stiprinant kaulus ir raumenis bei gerinant nuotaiką. Tačiau kodėl nesportuojame dažniau, jei žinome, kokią naudą tai mums neša? Atsakymas paprastas – sunku.

Jau po 5 minučių kai kurie žmonės yra linkę pasiduoti. Juk būtų puiku, jei būtų koks nors magiškas būdas sportuoti neįdedant pastangų, tačiau realybėje reikia įdėti daug sunkaus darbo, motyvacijos ir gerai paprakaituoti. Nepasiduokite, nes visada yra būdų kaip palengvinti sportą. Vienas tokių būdų yra be galo malonus ir atpalaiduojantis – tai masažas. 

Profesionaliai atliktas masažas:

Pagerina jūsų lankstumą

Yra įrodyta, kad masažas palaiko ir pagerina jūsų lankstumą ir judesius. Masažistas atpalaiduos įsitempusius raumenis, jungiamuosius audinius, raiščius ir sąnarius, jūsų kūnas taps lankstesnis ir atsparesnis traumoms. 

Apšildys raumenis prieš sportą

Raumenys geriausiai dirba tada, kada yra apšilę – jie elastiškesni ir į juos geriau patenka deguonis. Masažas pagerina kraujotaką ir maisto medžiagų bei deguonies padavimą raumenims. Kitaip tariant, geras masažas jus paruoš sportui, kad jūsų raumenys dirbtų pilnu pajėgumu.

Padės atsigauti po sporto

Smulkūs raumenų įtrūkimai – normali sporto dalis, tokie įtrūkimai yra atsakingi už kūno sustingimą po sporto. Norint atkurti raumenį, reikia vartoti baltymus, būtent dėl šios priežasties atletai vartoja daugiau baltymų. Tačiau baltymų vartojimas nėra vienintelis būdas gydyti mikro – įtrūkimus, masažas taip pat pagerina natūralią baltymų gamybą mūsų kūne. 

Padės pažinti savo kūną ir jo galimybes

Masažas atskleis skaudamas ir įsitempusias vietas, kurių nepastebėjote anksčiau. Žinodami, kas vyksta jūsų kūne, suprasdami, kaip jūsų raumenys yra susiję su sąnariais ir kaulais, žinosite, kaip sportuoti, kurias vietas daugiau mankštinti, o kurioms duoti pailsėti. Taip pat toks savęs pažinojimas apsaugos jus nuo galimų traumų sporto metu.

Taip pat masažas susilpnina skausmą pažeistuose raumenyse. Šiuo atveju masažas mūsų kūną veikia panašiai kaip priešuždegiminiai nuskausminamieji. Specialistai išsiaiškino, kad masažo siunčiami priešuždegiminiai signalai padeda raumenų ląstelėms gaminti naujas mitochondrijas, kurios padedą maisto medžiaga paversti į energiją.

Pagerins jūsų bendrą savijautą ir nuotaiką

Masažas taip pakelia nuotaiką. Įrodyta, kad masažas didina serotonino ir dopamino hormonų, kurie kovoja su stresu, kiekį organizme ir mažina kortizolio kiekį, kuris skatina stresą.

Jei norite pats tai išbandyti – kreipkitės į mus ir susitarkite dėl pirmo masažo pas mus.