5 patarimai kaip tapti fiziškai aktyvesniais

grupines kineziterapines mankstos

5 patarimai tapti fiziškai aktyvesniais

Pateikiame Jums 5 patarimus padėsiančius tapti fiziškai aktyvesniais:

90 minučių taisyklė

Visos širdies ir kraujagyslių ligos yra tiesiogiai siejamos su neaktyvumu. Žinoma, dabar esame be galo užimti, tad sunku skirti laiko ir sportui.

Siūlome įsiminti paprastą taisyklę – kas 90 min. atsistokite, prajudinkite kojas: nueikite iki virtuvės, išsivirkite puodelį arbatos ar kavos, išeikite į lauką įkvėpti gryno oro – jūsų kūnas jums padėkos. Užsistatykite žadintuvą, kuris jums primintų, kada reikia šiek tiek prasijudinti.

Pradėkite vaikščioti

Per dieną rekomenduojama nueiti bent 10 000 žingsnelių, tačiau daugelis mieliau renkasi nejudrų gyvenimo būdą. Jums gali būti sunku įsivaizduoti, kur rasti laiko (o juo labiau energijos) tiek daug nueiti?

Juk net ir tūkstančio kilometrų kelionės prasideda mažais žingsneliais, tad ir jūs pradėkite nuo mažesnių atstumų, pvz.: 3000 žingsnelių per dieną, šį skaičių vis didinkite, kol pasieksite 10 tūkstančių. Išmaniuose telefonuose yra programėlės, skaičiuojančios jūsų žingsnius, tad bus labai lengva sekti savo progresą.

Išlipkite iš autobuso ankščiau

Tai tikras asmeninis iššūkis –  bent kartą per savaitę išlipkite iš autobuso viena stotele anksčiau ir likusį atstumą nueikite pėsčiomis. Kai vienas kartas per savaitę jums taps įpročiu – pridėkite ir antrą ir net nepastebėsite, kai tai darysite kiekvieną dieną.

Nebesinaudokite liftu

Kylate ar leidžiatės liftu? Rinkitės laiptus! Galbūt tai mažas pokytis, tačiau jis tikrai turi didelę įtaką jūsų sveikatai.

Grupinės mankštos

Šis, paskutinis patarimas, sunkiausias, tačiau labiausiai atsiperkantis. Pradėkite mankštintis su draugu ar drauge, prisijunkite prie grupinių mankštų. Iškart pajausite, jog mankštintis visai smagu.

Grupinės mankštos kartu mažina stresą, padeda socializuotis, ir jūs net nepajausite, jog sportuojate.

Jeigu norite prisijungti prie “Sveikatos gamos” grupinių kineziterapinių mankštų registruokitės tel. +37067304464 arba šioje kontaktų formoje.