5 fiziniai pratimai, kuriuos galite atlikti ofise

5 fiziniai pratimai, kuriuos galite atlikti ofise

Pasipriešinkite ofisui būdingam neaktyvumui, atlikdami šiuos įprastus pratimus prie savo darbo stalo.

Darbe mes praleidžiame nemažą laiko dalį sėdėdami, o tai gali sukelti apatinės nugaros dalies skausmus, raumenų įsitempimą, taip pat padidėja rizika, kad jūsų laikysena taps netaisyklinga. 

Mūsų siūlomi pratimai labai paprasti, diskretiški, užtruksite kelias minutes, tačiau juos atlikęs jausitės daug geriau. Jeigu jums gėda juos atlikti savo darbo vietoje, raskite ramesnę vietą, kur niekam netrukdomas galėsite prasimankštinti.

Tempimo fiziniai pratimai

Lengvas prasitampymas padeda atpalaiduoti raumenis ir atsikratyti viso kūno įsitempimo dėl per ilgo sėdėjimo. Šie tempimo pratimai padės išlaikyti tinkamą laikyseną :

 

Stovint apatinės nugaros ir sausgyslių tempimo pratimasatsistokite pilnai išsitiesęs, rankos ištiestos į šonus, giliai įkvėpkite ir giliai iškvėpdamas atpalaiduokite viršutinę kūno dalį, besilenkdamas žemyn (kojos lieka pilnai ištiestos). Atsipalaidavę pabūkite 10-20 sek, ir grįžkite į pradinę poziciją. Kartokite pratimą 3-5 kartus.

 

Dinamiškas krūtinės tempimasatsistokite ar išsitiesęs sėdėkite savo kėdėje, ištieskite rankas priešais save, suglauskite delnus. Ramiu ir lėtu judesiu traukite rankas į šonus, judesio metu delnus nusukite į priešingą pusę. Grįžkite į pradinę poziciją ir pratimą pakartokite 3-4 kartus.

 

Klubo ir kojų tempimo pratimas klaupiantisatsistokite nusisukus nuo savo kėdės, vieną koją lenkite atgal ir laisvai padėkite ant kėdės, kita koja vos sulenkta stovi prieš jus. Švelniai stumkite savo klubus į priekį, krūtinė lieka vietoje, išbūkite šioje pozoje 10-20 sekundžių, atsipalaiduokite. Kiekvienai kojai pratimą kartokite 3-5 kartus.

 

Sėdint ar stovint nugaros tempimasatsisėskite ar atsistokite maždaug per metrą nuo savo darbo stalo, rankas laikykite ištiestas į priekį, delnai žiūri vienas į kitą, šiek tiek plačiau nei pečiai. Padėkite rankas ant savo stalo, nugara atsipalaidavusi, nuleiskite galvą žemyn, spauskite savo krūtinę žemyn. Išbūkite šioje pozoje 10-20 sek., grįžkite į pradinę pozą ir pakartokite pratime 3-5 kartus.

 

Judėjimo fiziniai pratimai prie stalo

 

Kiekvieną pratimą atlikite 1-3 kartus, pratimų seriją kartokite 12 kartų:

 

Pritūpimaiatsistokite tiesiai, kojos pečių plotyje. Tūpkitės žemyn iki keliai susilenks 90° kampu, atsistokite ir kartokite veiksmą.

 

Pečių įjungimasnuleiskite kėdę iki tokio lygio, kad sėdint pėdos remtųsi į žemę, rankų atlošus nuleiskite į žemiausią poziciją. Atsisėskite tiesiai, nesiremkite į atlošą. Ištiestas rankas pakelkite į šonus pečių aukštyje, ištieskite rankas į priekį, pakelkite ištiestas rankas į viršų. Tada rankas nuleiskite prieš save, grąžinkite jas į pradinę padėtį ir kartokite pratimą.

 

 

Pateikėme svarbiausius pratimus, kuriuos galėtumėte atlikti darbo vietoje. Fizinis aktyvumas yra labai svarbus, ypač dirbant sėdimą darbą.