Kaip miegoti kai skauda nugarą

kaip miegoti kai skauda nugara

Kaip miegoti, kai skauda nugarą?

Nugaros skausmas yra labai dažna būklė, su kuria kažkuriuo gyvenimo metu susiduria net apie 80 proc. įvairaus amžiaus žmonių. Ši problema gali apsunkinti ne tik kasdienes veiklas, bet ir trukdyti užmigti, o miego trūkumas ar nekokybiškas miegas dar labiau suprastina savijautą. Tyrimų duomenimis, nepakankamas poilsio kiekis padaro žmogų jautresnį skausmui, tad tinkama miego pozicija ir aplinka yra itin svarbu gyvenant su nugaros skausmu. Taip pat netaisyklinga miego poza gali būti ir viena priežasčių, kodėl skausmas atsirado. Dėl šios priežasties, visi, turintys nugaros problemų, turėtų susimąstyti, kaip miegoti, kai skauda nugarą.

 

Geriausios pozicijos kaip miegoti, kai skauda nugarą

Miego pozicija daro daug įtakos nugaros sveikatai, kadangi nuo jos priklauso, kaip paskirstomas kūno svoris gulint ir kuriai kūno vietai tenka daugiausiai spaudimo. Tinkamos pozicijos pasirinkimas gali padėti atrasti komfortą, kurio taip trūksta dienos metu, padėti atsigauti raumenims ir sumažinti skausmą. Geriausios pozicijos, kaip miegoti, kai skauda nugarą, yra:

  • Ant šono šiek tiek sulenktais keliais. Taip pat tarp kelių (ir po galva) rekomenduojama laikyti nedidelę pagalvę. Tai yra geriausia pozicija kaip miegoti, kai skauda nugarą.
  • Ant šono, vaisiaus padėtyje. Gulėjimas ant šono su prie krūtinės pritrauktais keliais labiausiai tinka žmonėms, turintiems išvaržą.
  • Ant pilvo, su pagalve po klubais. Miegojimas ant pilvo yra pakankamai žalingas nugarai bei kaklui, tačiau jei esate įpratę taip miegoti, įpročius gali būti sunku pakeisti. Tokiu atveju pabandykite po apatine pilvo dalimi pakišti pagalvę, kadangi tai padės sumažinti spaudimą stuburui.
  • Ant nugaros, su pagalve po keliais. Tokia miego pozicija padeda lygiai paskirstyti kūno svorį ir sumažinti spaudimą pagrindiniams kūno atramos taškams.

Šios miego pozicijos padės sumažinti skaudamai nugaros vietai tenkantį spaudimą ir pagerinti miego kokybę. Vis dėlto jei randate kitokią poziciją, kuri padeda sumažinti skausmą ir gerai išsimiegoti, ji gali būti tinkamiausia jūsų individualiai būklei.

 

Miego aplinkos pasirinkimas

Čiužinys ir naudojamos pagalvės taip pat gali turėti daugiau įtakos miego kokybei nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Čiužinio kokybę įvertinti rekomenduojama kas 6-8 metus. Jei finansinė padėtis leidžia įsigyti naują čiužinį, prieš pirkdami gerai išmėginkite savo pasirinkimus. Praleiskite ant čiužinio keletą minučių savo mėgstamiausioje pozicijoje, nusiėmę batus. Tik taip suprasite, ar jis jums yra patogus ir tinkamas. Čiužinio tipo pasirinkimas taip pat yra svarbus. Minkštą čiužinį verta rinktis, jei jūsų klubai yra platesni už liemenį, o kietą – jei jie išsidėstę vienoje linijoje. Vis dėlto, susiduriant su nugaros skausmu, kineziterapeutai rekomenduoja kietesnius (tačiau ne per kietus) čiužinius.

Kineziterapeuto patarimai, kaip miegoti, kai skauda nugarą

Pateikiame dar keletą kineziterapeuto Andriaus Fedosejevo patarimų, kaip miegoti, kai skauda nugarą.

  • Venkite lovoje dirbti, skaityti knygas ar žiūrėti televizorių.
  • Pasitarkite su gydytoju dėl vartojamų nuskausminamųjų. Kai kurie nugaros skausmą malšinantys skausmai gali pakenkti miego ar trukdyti užmigti kokybei.
  • Prieš miegą atlikite tempimo pratimų.
  • Pabandykite atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Stresas bei nerimas yra dažna nemigos priežastis, tad jei su tuo susiduriate, prieš miegą atlikite kvėpavimo, atsipalaidavimo pratimų.
  • Būkite fiziškai aktyvūs. Sportas ar fizinė veikla ne tik gali padėti išgydyti nugaros skausmo atsiradimo priežastį, bet ir geriau miegoti.
kineziterapija kai skauda nugara

Miego pakitimai nugaros problemų neišspręs

Miego įpročių pakeitimai negali išspręsti jau esančių nugaros problemų, kadangi tai nėra jų atsiradimo priežastis. Prasta miego kokybė tik sustiprina skausmą ir trukdo gijimo procesui. Jei susiduriate su nugaros skausmu, reikia imtis aktyvių problemos sprendimo priemonių. Nepavykus savarankiškai pagerinti būklės, pirmasis žingsnis turėtų būti susisiekti su kineziterapeutu ir atvykti į konsultaciją. Konsultacijos metu kineziterapeutas ištirs bendrą kūno būklę, nustatys nugaros skausmo atsiradimo priežastį ir sukurs individualų gydymo planą. Laikantis šio plano ne tik efektyviai atsikratysite nugaros skausmų, tačiau pagerinsite ir miego kokybę bei bendrą savijautą.

Kineziterapijos klinika „Sveikatos gama“ specializuojasi nugaros skausmo gydyme. Jei Jus vargina nugaros skausmai, verta kreiptis pas mus kineziterapeuto konsultacijai. Jau šimtams klientų padėjome išspręsti ūminius bei lėtinius nugaros skausmus ir galime padėti Jums. Registracija čia arba telefonu +37067304464 .