Kaklo patempimas: kodėl jis atsiranda

Kaklo patempimas
Kaklo patempimas yra itin dažna trauma ir ko gero kiekvienam teko susidurti su nemaloniu pojūčiu, kai vos pasukus galvą staiga surakino kaklą. Kartais tai nutinka visai netikėtai ir praeina akimirksniu, tačiau neretai šis nemalonus pojūtis užsilieka ir virsta į kaklo patempimą. Tad kas sukelia šį reiškinį, bei ką daryti jau pasitempus kaklą?
Kas yra kaklo patempimas?
Kaklo patempimas yra raumenų, prisitvirtinusių prie viršutinės stuburo dalies, nuo kurių priklauso galvos judumas, pažeidimas. Šio reiškinio simptomai gali būti jau minėtas aštrus skausmas, taip pat sumažėjęs lankstumas, raumenų spazmai.
Kodėl įvyksta kaklo patempimas?
Dažniausios kaklo patempimo priežastys apsiriboja bloga žmogaus laikysena arba nuolatine nepatogia kaklo padėtimi. Dėl netaisyklingos padėties kaklo raumenys, sausgyslės bei kiti minkštieji audiniai turi riziką būti pertempti. Tai nutinka, kai kaklas būna per daug ištemptas į priekį, kaip dirbant kompiuteriu ar naudojant kitas elektronikos priemones. Taip pat kaklo patempimas gali atsirasti ir galvai per ilgai būnant pakreiptai kampu. Tokia padėtis pasireiškia naudojant mobilųjį telefoną prie ausies, arba nepatogiai miegant.
Kaklą pasitempti galima ir keliant sunkius objektus, po staigaus smūgio ar labai staigiai pasukus galvą. Keliant sunkumus kaklo raumenys, kaip ir visas kūnas, įsitempia, taigi, gali būti pertempti. Staigus smūgis ar staigus galvos pasukimas gali būti per greitas veiksmas jūsų kaklo raumenims, todėl tikėtina, jog gali įvykti patempimas. Be jau minėtų priežasčių, kaklo patempimą skatinti gali ir nuolat pasikartojantys judesiai bet kokioje veikloje.

Kaip galima išvengti kaklo patempimo?
Juk prevencija – geriausia gydymo forma! Tad kiekvienas iš mūsų turi stengtis išvengti traumų, o tam reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Viena jų – teisinga laikysena. Žinoma, dažnai sunku prisiminti apie tai, bet štai keletas patarimų. Pavyzdžiui, miegoti patogiau ant aukštesnės pagalvės, kad galva ir kaklas būtų teisingoje padėtyje; pastebėję, kad kūprinatės, pabandykite išsitiesti ir pratempti nugarą.
Norint išvengti kaklo patempimo, galima pasitelkti ir specialią prevencijos programą. Į ją turėtų įeiti ne tik raumenų stiprinimo pratimai, bet ir lankstumo ugdymas, bei teisingos laikysenos ir judesio mechanikos mokymas. Nepamirškite, kad šios programos efektyvumui reikia nuoseklumo. Jei manote, jog jums sunku pasirinkti atitinkamus pratimus, geriausia kreiptis į kineziterapeutą. Tik šitaip galėsite išsaugoti savo kaklo ir pečių raumenų sveikatą, o tai duos jums galimybę gyventi pilnaverčiu, aktyviu gyvenimu, nepriklausančiu nuo skausmo!
Ką daryti jei pasitempiau kaklą?
Jei skausmas pasitempus kaklą pranyksta sąlyginai greitai, problemos spręsti su specialistais nereikia, tačiau jei jums surakino kaklą ir skausmas nesiliauja ilgai, situaciją derėtų spręsti su kineziterapeutu. Specialistui suradus jūsų kaklo patempimo priežastį ir nustačius problemos rimtumą, galima pradėti jums tinkamą terapiją. Kineziterapinio gydymo metodai: mankšta, teipavimas ar masažas, padės jums išspręsti kaklo patempimo problemą ir atsikratyti skausmo. Užsirašyti kineziterapeuto konsultacijai – geriausia investicija į jūsų sveikatą! Registracijos formą rasite čia.