Klaidinga nuomonė apie kaulų ir raumenų sistemos pažeidimus

kaulų ir raumenų sistemos pazeidimai

Klaidinga nuomonė apie kaulų ir raumenų sistemos (KRS) pažeidimus pailgina sveikimą

Kaulų ir raumenų sistemos sutrikimai (KRS) paveikia milijonus darbuotų visame pasaulyje. KRS – tai sutrikimas paveikiantis sąnarius, nervus, raiščius bei raumenis. Nežinodami, kaip gydytis galite tik prailginti pasveikimo laikotarpį. Pateikiame 5 labiausiai paplitusius mitus apie KRS ir patarimus, ką galite daryti, kad pagerintumėte savo būklę:

1 mitas: rūkymas neigiamai veikia tik plaučius

Tik nedidelė dalis žmonių žino, kad rūkymas yra tiesiogiai susijęs su raumenų masės mažėjimu, raumenų skausmu bei raiščių pakitimais. Silpnesni raumenys ir suprastėjęs fizinio pasiruošimo lygis yra vieni iš faktorių, lemiančių kaulų ir raumenų sistemos problemas. Jei rūkote ir ateityje patirsite traumą – jūsų gijimas bus sunkesnis. Meskite rūkyti dabar ir jau greit pastebėsite ne tik palengvėjusį kvėpavimą, bet ir kitas naudas.

2 mitas: skausmas tik įsivaizduojamas

Visi skausmai yra tikri ir kyla dėl fiziologinių priežasčių. Tačiau ne visada jaučiamas skausmas yra proporcingas problemos dydžiui, pvz.: įsipjovimas popieriumi yra ypač skausmingas, tačiau žaizdelė mažytė.

Skausmas gali būti labai painus dalykas ir paliesti kelias mūsų kūno sistemas. Jis gali kilti dėl kelių skirtingų priežasčių: bendros jūsų sveikatos būklės, fizinės būklės, streso ir nerimo, miego kokybės ir traumos ar pažeidimo. Pavyzdžiui, jei jums skauda kaklą, o darbe patiriate stresą, skausmo lygis gali būti didesnis, nes hormonai ir kūne esantys cheminiai junginiai, siejami su stresu, sustiprina skausmą.

3 mitas: man reikia naujo darbo stalo arba specialios įrangos

Didelė dalis žmonių darbe dieną praleidžia sėdėdami, todėl kai mums skauda dėl KRS, dažniausiai kaltiname nepritaikytą darbo stalą. Tiesa, netinkama darbo vieta, pvz.: prasta kėdė arba žiūrėjimas į kompiuterio ekraną tam tikru kampu, gali turėti įtakos KRS, tačiau visos kaltės stalui suversti nereikėtų. Šį problema reikalauja platesnio požiūrio.

Sėdime, kol važiuojame į darbą ir iš jo, per pertraukėles darbo metu, o taip pat ir grįžus namo – visa tai daro neigiamą įtaką kaulų ir raumenų sistemai. Sumažindami sėdimas veiklas, mes galime gauti daug naudos sveikatai, o taip pat ir sumažinti skausmą. Kad KRS pažeidimų neatsirastų turėtumėte  reguliariai mankštintis, reguliariai pakilti nuo savo darbo vietos, vaikščioti ir kai tik galite į savo gyvenimą įtraukti mankštas.

Miego kokybė taip pat daro įtaką KRS. Gero poilsio trūkumas padidina kortisolio kiekį, kuris sustiprina jaučiamą skausmą. Kiekvieną naktį stenkitės gerai pailsėti ir miegoti bent 8 valandas, tai turėtų sumažinti skausmus, pagerinti koncentraciją, atmintį ir jūsų bendrą darbų atlikimą.

4 mitas: mankštos tik pablogins situaciją

Žmonės, kenčiantys nuo KRS, dažniai vengia sporto ir aktyvių veiklų bijodami pabloginti savo būklę. Tačiau mankštos yra vienas ir geriausių būdų apsisaugoti ir išgydyti KRS. Mankštinantis stiprėja jūsų raumenys ir sąnariai, darotės lankstesnis ir kūnas tampa ne toks jautrus skausmui. Taip pat tai geras būdas kontroliuoti svorį. Labai svarbu savo būklei atsirinkti tinkamus pratimus, todėl jei turite KRS, prieš einant į sporto klubą, pasikonsultuokite su kineziterapeutu.

5 mitas: kineziterapija nepadės

Yra daug nuomonių apie kineziterapiją, tačiau svarbu suprasti, kad tai ne tik masažas ir gali padėti ne tik profesionaliems sportininkams, bet visiems, jaučiantiems skausmą.

Kineziterapeutai yra KRS ekspertai ir jie gali surasti šios problemos atsiradimo priežastį. Jie dirba su pacientais, kad sumažintų skausmo simptomus ir padėtų greičiau atsistoti ant kojų. Tai jie daro matydami jūsų simptomus ir pagal juos parinkdami gydymo planus, kurie pagerintų būklę ne tik trumpam laiko tarpui, tačiau ir žiūrint į ilgesnę perspektyvą. Gydymas gali būti labai įvairus – nuo sąnarių imobilizavimo iki minkštojo audinio manipuliacijų, taip pat dietų, miego įpročių ir emocinės būklės gerinimo. Tokių įpročių įvedimas į jūsų gyvenimą labai padeda pagreitinti ir pagerinti KRS gydymą.