Kodėl sėdėjimas yra blogas įprotis?

Ar sedejimas blogas iprotis

Kodėl sėdėjimas yra blogas įprotis?

Į sąrašą dalykų, kurie mus žudo įtraukime ir dar vieną – sėdėjimą. Ironiška, bet skaitydami šį tekstą jūs tikriausiai sėdite? Nustebsite sužinoję, kad sėslus gyvenimo būdas, ar ilgas sėdėjimas kasdien ne tik yra atsakingas už padidėjusį kraujo spaudimą, cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje, antsvorį, bet ir padidina susirgimų vėžiu, širdies ligomis, diabetu riziką ir gali sukelti ankstyvą mirtį.

Ar sėdėjimas nėra natūrali poza?

Žinoma, sėdėjimas yra natūralus ir įprastas, ir kartais, kad pailsėtume, mums reikia atsisėsti. Prilyginkite sėdėjimą maistui – valgyti reikia, tačiau persivalgymas yra nesveika.

Užsisėdėjimas yra atsakingas už prastą kraujo cirkuliaciją, gali sukelti uždegimą ir netgi yra siejamas su osteoparoze. Labai dažnai sėdint mūsų laikysena yra netaisyklinga, mes kūprinamės, o tai labai apkrauna mūsų nugarą bei kaklą, sukelia skausmą.

Kiek yra per ilgai?

Vidutiniškai, kiekvienas žmogus praleidžia maždaug pusę savo dienos sėdėdamas. Juk sėdime darbe, vairuodami, autobuse į darbą ir iš jo, grįžę namo sėdime ant sofos ir žiūrime televizorių – taip kenkiate sau labiau, nei galite įsivaizduoti.

Specialistai nustatė, jog jei kasdien praleisime 12,5 valandų, ilgiau nei po 30min intervalais, sėdėdami, mes taip kenksime savo kūnui, kad sutrumpinsime savo gyvenimo trukmę. Gąsdina tai, kad ofisų darbuotojai praleidžia iki 15 valandų per dieną sėdėdami.

Ar mankštos padės?

Kai kurie tyrimai rodo, jog mankštos sumažina sėdėjimo neigiamus efektus. Visi specialistai teigia, jog reikėtų mankštintis bent po valandą kasdien, kad neigiami sėdėjimo efektai sumažėtų: suaugusieji turėtų mankštintis bent 20-30min kasdien ir stengtis kuo mažiau laiko praleisti sėdint – tai lengviau įgyvendinama, nei per savaitę skirti 7 valandas mankštoms. Tačiau nepamirškite, jei visą dieną praleisite sėdėdami, o sportui skirsite tik 20-30min, rezultatų nepasieksite. Geriausia mankštintis reguliariai ir su specialisto – kineziterapeuto priežiūra. Išbandykite mūsų organizuojamas mankštas.

Stebėkite save

Žinoma, sėdėjimas yra svarbi dienos dalis, tačiau nepamirškime, kad laiką sėdint turėtume trumpinti, nes tai turi tokią pat svarbią įtaką mūsų sveikatai kaip ir sveika mitybą bei mankštos. Atkreipkite dėmesį, kiek laiko praleidžiate sėdėdami kasdien ir darykite trumpas pertraukas tarp sėdėjimų.

Ką daryti, jei mano darbas sėdimas?

Ką daryti, jei dirbate ofise, ar kasdien praleidžiate daug laiko vairuodamas, pvz.: vairuojate autobusą, taksi ar sunkvežimį? Šiuo atveju stovėjimas jums nelabai padės. Juk žmonės, kurie dieną praleidžia ant kojų (seselės, statybininkai ar pan.) turi savų nusiskundimų, tačiau kartais atsistoti, kada tik galite, sumažina sėdėjimo neigiamą poveikį. Pateikiame jums keletą patarimų, ką galite daryti darbe ar namuose, kad sėdėjimas jums nepakenktų:

  • Atsistokite ir ištempkite savo kojas ar trumpai prasivaikščiokite kas 30 minučių;
  • Dirbkite prie stalo, prie kurio galite stovėti;
  • Rinkitės ergonomišką kėdę;
  • Vaikščiokite susirinkimų metu – tai gerina kūrybiškumą!
  • Visada rinkitės laiptus;
  • Atsistokite ar vaikščiokite, kai kalbate telefonu;
  • Per kiekvieną reklamą atsistokite ir pasivaikščiokite, arba televizorių žiūrėkite ant bėgtakio arba stacionaraus dviračio;
  • Kasdien mankštinkitės bent po 30min.

Nesvarbu, ką darysite, nepamirškite kuo daugiau judėti.

O jei ilgas sėdėjimas jums kelia diskomfortą, kreipkitės į mūsų kineziterapeutus jau dabar – registracija čia.