Kryžkaulio skausmas: 7 priežastys kodėl jis atsiranda

Kryžkaulio skausmas

7 priežastys kodėl atsiranda jis atsiranda

Kryžkaulio skausmas, kuris pasitaiko daugybei žmonių, gali daryti smarkią įtaką jūsų gyvenimo kokybei. Nėra nei vieno žmogaus, kuris norėtų gyventi su skausmu, ir visai nesvarbu trumpalaikiu ar nuolatiniu. Nepaisant šio noro, kartais skausmų išvengti nepavyksta. Gera žinia ta, kad kryžkaulio skausmas nėra nuosprendis, nes žinant jo priežastis galima šio skausmo išvengti, jį sumažinti arba iš viso pilnai juo atsikratyti.

7 priežastys kodėl dažniausiai skundžiamasi kryžkaulio skausmu

1. Fizinė trauma 

Galbūt slidinėjote ir šio sporto metu patyrėte netikėtą traumą, o gal neišvengėte staigaus smūgio automobilio avarijos metu arba paslydote ir kritote ant ledo. Traumos sukeltas skausmas gali byloti apie pažeistą kryžkaulio sąnarį.

 

2. Artritas

Artritas yra liga kuri sukelia vieno ar kelių sąnarių uždegimą, tad ne išimtis ir kryžkaulio sąnarys. Pagrindiniais artrito simptomais gali būti sąnarių skausmas ir sustingimas, patinimas. Ši būklė gali pablogėti su žmogaus amžiumi, o dažniausios artrito rūšys yra osteoartritas ir reumatoidinis artritas.

 

3. Pasikartojantis judesys

Sportinė veikla, kaip bėgiojimas, gali paveikti jūsų kryžkaulį ir būti jo skausmo priežastimi. Bėgiojimo metu sąnarys patiria nuolatinį smūgį, tad ilgainiui tai gali tapti potencialios problemos pradžia.kryzkaulio skausmas skauda nugara

4. Nėštumas 

Nėštumo metu padidėjęs kūno svoris bei pakitusi eisena gali apkrauti kryžkaulio sąnarius. Taip pat, kryžkaulio sąnariai atitinkamai atsipalaiduoja ir tempiasi tam, kad prisitaikytų prie gimdymo proceso, o tai irgi gali šiuos sąnarius apkrauti bei sukelti skausmą. Nėštumo sukeltas kryžkaulio skausmas po gimdymo ir grįžus prie įprastos eisenos gali išnykti pats.

 

5. Fiziologinės priežastys 

Kartais žmogaus fiziologija būna kryžkaulio skausmo priežastimi. Jei viena koja yra ilgesnė už kitą ir ši problema nėra sprendžiama, ilgainiui dėl netolygaus vaikščiojimo gali atsirasti kryžkaulio sąnario skausmas. 

 

6. Amžius

Kryžkaulio skausmas gali atsirasti ir normalaus senėjimo proceso metu. Taip gali atsitikti dėl kryžkaulio sąnario kremzlės susidėvėjimo.

 

7. Infekcija

Itin retais atvejais žmogus gali pradėti skųstis kryžkaulio skausmu jeigu jo kryžkaulio sąnarys užsikrečia infekcija, galimai nukėliavusia iš kitų audinių. 

Kineziterapija yra gydymo būdas, kurio tikslas pagerinti kūno judesio laisvę, atkurti raumenų, sąnarių ir sausgyslių funkcijas ir taip sumažinti skausmą. Šis gydymas gali būti naudojamas skausmui palengvinti ar jo iš viso atsikratyti. 

Atsiradus kryžkaulio skausmui ir jam nenustojus jūsų kamuoti, vertėtų kreiptis į kineziterapijos specialistą. Kineziterapeuto konsultacijos metu specialistas nustatys būtent jūsų kryžkaulio skausmo priežastį ir padės jums atsisveikinti su skausmu bei užkirsti kelią jo atsiradimui ateityje. 

 

Kineziterapijos klinika „Sveikatos gama“ specializuojasi nugaros skausmo gydyme. Jei Jus vargina nugaros skausmai, verta kreiptis pas mus kineziterapeuto konsultacijai. Jau šimtams klientų padėjome išspręsti ūminius bei lėtinius nugaros skausmus ir galime padėti Jums. Registracija čia arba telefonu +37067304464.