Nugaros raumenų uždegimas

nugaros raumenų uždegimas

Nugaros raumenų uždegimas

Nugaros raumenų uždegimas yra pati dažniausia nugaros skausmo priežastis. Jis atsiranda, kai persitempia ar įplyšta minkštieji nugaros audiniai, dažniausiai – raumenys. Tuomet toje vietoje ir ją supančiuose audiniuose prasideda uždegimas, kurį natūraliai sukelia kūnas, siekdamas greičiau atkurti pažeistus audinius. Nugaros raumenų uždegimas pasižymi skausmu judant, liečiant, spazmais, judėjimo varžymu. Ši problema yra neretai sutinkama ir beveik visais atvejais nepavojinga, tačiau kartais po ja gali slėptis ir rimtos diagnozės. Dėl šios priežasties, pajutus nugaros skausmą, ypač jei nežinote, kodėl jis atsirado, visada verta kreiptis į sveikatos specialistą.

 

Kodėl atsiranda nugaros raumenų uždegimas

Yra keletas priežasčių, kodėl atsiranda nugaros raumenų uždegimas, ir jas galima išskirti į dvi kategorijas: mechaninius sužeidimus ir spondiloartropatijas. Nors visos būklės, priklausančios šioms kategorijoms, sukelia nugaros skausmą, jų atsiradimo priežastys, simptomai ir gydymas stipriai skiriasi.

  • Mechaninės priežastys. Šiai kategorijai priklausantis nugaros skausmas reiškia, kad atsirado problemų nugaros elementų judėjime, struktūroje, jų išsidėstyme. Taip gali atsitikti dėl traumos, sužeidimo, parkritus ar net per intensyviai sportuojant. Su šiomis būklėmis gali susidurti bet kokio amžiaus ir fizinės būklės žmonės. Dažnai šis skausmas praeina pakankamai greitai (per keletą savaičių), sustiprėja atliekant tam tikrus judesius ir sumažėja gulint. Vis dėlto, netinkamai gydant arba visai negydant sužeistos vietos, problema gali progresuoti ir dėl minkštųjų audinių pažeidimo prasidėjęs uždegimas gali virsti ūminiu uždegimu.
  • Spondiloartropatijos. Spondiloartropatijos yra terminas, apimantis stuburo ir jį supančių minkštųjų audinių uždegimo priežastis, kaip ankilozinį spondilitą, psoriazinį ar enteropatinį artritą bei kitas ligas. Dėl uždegiminių priežasčių atsiradęs nugaros skausmas dažniausiai trunka ilgiau nei 3 mėnesius ir pradeda reikštis jauname amžiuje (įprastai jaunesniems nei 35 metų žmonėms). Skausmas gali plisti iš nugaros į kojas ar rankas, sustiprėja rytais ir sumažėja judant. Šių ligų atsiradimo priežastis nėra aiški, tačiau dažniau su jomis susiduria vyrai.

Nugaros raumenų uždegimo gydymas

Nugaros raumenų uždegimas gydomas priklausomai nuo jį sukėlusios priežasties. Dėl mechaninių priežasčių atsiradęs nugaros raumenų uždegimas gydomas visiškai kitomis priemonėmis, nei, pavyzdžiui, ankilozinis spondilitas. Taigi, pajutus įtartinus simptomus, pirmasis žingsnis yra atlikti diagnozę. Siekiant gauti tikslią diagnozę atliekama paciento sveikatos istorijos analizė, atliekami fizioterapiniai testai, gali būti užsakomi kraujo tyrimai ar rentgeno nuotrauka.

Dėl mechaninių sužeidimų atsiradęs nugaros raumenų uždegimas gali būti diagnozuotas ir gydomas kineziterapijos būdu. Atvykus į kineziterapeuto konsultaciją ištiriama kūno būklė ir sudaromas individualus gydymo planas, kuris padės saugiai ir efektyviai atsikratyti problemos. Dažniausiai šį gydymo planą sudaro masažai, specialūs kineziterapiniai pratimai, poilsis bei maži gyvenimo būdo pokyčiai. Tai padeda ne tik pašalinti skausmo atsiradimo priežastį, bet ir užkirsti kelią jos pasikartojimui ateityje. Kineziterapeutas taip pat pasirūpina, kad mokėtumėte kiekvieną pratimą atlikti taisyklingai, kadangi netinkamai atliekamas pratimas gali pakenkti ir taip nusilpusiai nugarai.

nugaros raumenų uždegimas

Spondiloartropatijos gydymas ir diagnozė taip pat gali būti atliekami su kineziterapeuto arba gydytojo reumatologo pagalba. Nors reumatologinės ligos negali būti galutinai išgydomos, yra priemonių, padedančių kovoti su simptomais ir sustabdyti ligos progresą. Šiuo atveju dažnai naudojami medikamentai, specialios pratimų programos, terapijos, pokyčiai gyvensenoje, laikysenos korekcija. Operacija gali būti rekomenduojama tik kraštutiniu atveju, kai nepadeda kineziterapinės priemonės.

 

Kineziterapijos klinika „Sveikatos gama“ specializuojasi nugaros skausmo gydyme. Jei Jus vargina nugaros skausmai, verta kreiptis pas mus kineziterapeuto konsultacijai. Jau šimtams klientų padėjome išspręsti ūminius bei lėtinius nugaros skausmus ir galime padėti Jums. Registracija čia arba telefonu +37067304464