• Paslaugos

  Gydome stuburo ligas, nugaros skausmus, sąnarių skausmus, laikysenos sutrikimus, įvairias traumas bei padedame išsaugoti fizinę sveikatą. Taikome visapusišką kineziterapinį gydymą bei masažus.
  VISOS PASLAUGOS
 • Kainos

  Kineziterapeuto konsultacijos, kineziterapijos procedūrų, gydomųjų masažų, gydomųjų mankštų ir kitų klinikoje "Sveikatos gama" atliekamų paslaugų kainos.
  SKAITYTI DAUGIAU
 • Kontaktai

  • Adresas
   Sukilėlių pr. 78A, Kaunas
  • Tel nr.
   +37067304464
  SKAITYTI DAUGIAU

Nugaros skausmo gydymas

Nugaros skausmo gydymas yra viena pagrindinių mūsų kineziterapijos klinikos paslaugų.  Nustatyta, jog nugaros skausmą vienu ar kitu gyvenimo periodu patiria du trečdaliai žmonių. 40% žmonių nugaros skausmą patiria kasmet, apie 20% – jį jaučia nuolat.

Pasyvus gyvenimo būdas – viena iš pagrindinių nugaros skausmo priežaščių. Neretai dienotvarkėje tiesiog nelieka laiko pakankamai mankštintis ir sportuoti, o tai ypač neigiamai veikia žmones, dirbančius sėdimą darbą (stomatologus, ofiso darbuotojus, tolimųjų reisų vairuotojus ir kt.). Žmogaus skeletas pritaikytas vertikaliai padėčiai – vaikščiojimui, stovėjimui, o šiais laikais didesnę laiko dalį žmonės tiesiog prasėdi. To pasekoje, formuojasi raumenų disbalansas, kas vėliau ir sukelia nugaros skausmus.

Ką daryti, jeigu jaučiamas nugaros skausmas?

 • Išlikite aktyvūs – negulėkite lovoje

  Tai padaryti atrodytų yra sudėtinga, tačiau judėjimas padeda mobilizuoti nugarą ir atpalaiduoti skausmingus raumenų spazmus nugaroje. Tinkamai atliekami lengvi pratimai ženkliai mažina simptomus ir nugaros skausmas sumažėja.

 • Naudokite šilumą

  Įrodyta, jog per pirmas 48val. nuo skausmo pradžios, šilumos aplikacijos mažina simptomus ir nugaros skausmas jaučiamas mažiau. Naudokite elektrinį šildytuvą ar papraščiausią šilto vandens butelį.

 • Atraskite patogias padėtis

  Nors ankstyvame ūmaus nugaros skausmo periode reikia išlikti kiek galima labiau aktyviems, tačiau būtina žinoti apie tinkamas poilsio ir miego padėtis, kurios užtikrina maksimalų komfortą. Gulint ant nugaros pasidėkite pagalvėlę po keliais. Gulint ant šono – pagalvėlę pasikiškite tarp kelių. Sėdėdami įsitikinkite, jog jūsų juosmuo turi atramą ir yra truputėlį išriestas. Kaip atramą, galima naudoti volelį ar susuktą rankšluostį. Šios paprastos priemonės atpalaiduos įsitempusius raumenis ir taip sumažės nugaros skausmas.

 • Išlikite pozityvūs

  Nugaros skausmas neigiamai veikia ne tik fizinę, bet ir psichologinę savijautą. Depresija ir nerimas verčia mūsų skausmo slenkstį nusileisti žemyn ir įtakoja dar didesnį skausmą. Pozityvus mąstymas ir tikėjimas savimi turi labai didelę reikšmę nugaros skausmo gydyme.

 • Neskubėkite atlikti radiologinių tyrimų

  Įrodyta, jog per anksti atliktas tyrimas blogina gydymo rezultatus ir didina išlaidas gydant nugaros skausmą. Kodėl? Dažnai tyrimo rezultatai neatitinka nusiskundimų ir su jais nėra susiję. Žmogus diagnozėje pamatęs įrašą osteochondrozė ar osteofitai (liaudiškai ataugos) nusivilia, nors šie pakitimai dažniausiai yra besimptomiai, nesusiję su nusiskundimais ir savaime vyksta stubure su amžiumi. Netgi diagnozė: tarpslankstelinio disko išvarža ne visuomet yra skausminga. Jas turi apie 40proc. visų besimptomių žmonių.

 • Kreipkitės į kineziterapeutą

  Nustatyta, jog kineziterapija yra veiksmingiausia priemonė nugaros skausmo gydyme. Ankstyvas vizitas pas kineziterapeutą ne tik padeda greičiau pasveikti, tačiau ir ženkliai sumažina gydymo išlaidas. Kvalifikuotas kineziterapeutas atliks objektyvų problemos ištyrimą, įvertinęs pagrindines problemines nugaros struktūras nustatys, kodėl atsiranda nugaros skausmas bei parinks tinkamą gydymą.

Neskubėkite atlikti radiologinių tyrimų. Rentgenograma, kompiuterinė tomografija ar magnetinis rezonansas rekomenduojami, kai nugaros skausmas yra ūmus ir nemažėja daugiau kaip mėnesį. Išskyrus skausmo pradžią po traumos.

Ankstyvas vizitas pas kineziterapeutą ne tik padeda greičiau pasveikti, tačiau ir ženkliai sumažina gydymo išlaidas. Kvalifikuotas kineziterapeutas nustatys, kodėl atsiranda nugaros skausmas bei parinks tinkamą gydymą.

Nugaros skausmo gydymas atliekamas mūsų kineziterapeutų

„Nugaros skausmo dažnumas gali būti prilyginamas dantų skausmui, peršalimui ar galvos skausmui. Juk peršalę žinome, kad reikia šilčiau rengtis, vartoti daugiau skysčių ir pan. Todėl reikia žinoti, kaip gydyti nugaros skausmą, ir kokių priemonių imtis, norint jo išvengti.“

Kineziterapijos klinikos „Sveikatos gama” kineziterapeutas Andrius Fedosejevas

Nugaros skausmo priežastys

Dažna nugaros skausmo priežastis – iškrypęs stuburas

Žodis skoliozė yra kilęs iš graikiško žodžio “scolios”, kuris reiškia kreivas. Dažniausiai skoliozės terminas naudojamas apibūdinti stuburo iškrypimą į šoną, tačiau dabartinis apibrėžimas apibūdina erdvinę stuburo deformaciją su didesniu nei dešimties laipsnių iškrypimu į šoną kartu su slankstelių sukimusi aplink savo ašį ar pasvirimu.

Tik labai retais atvejais yra žinoma skoliozės atsiradimo priežastis. Dažniausiai skoliozė yra nustatoma vaikams (nežinant tikslių atsiradimo priežasčių) kurie neturi jokių kitų sveikatos sutrikimų.  Tokio pobūdžio skoliozė ir vadinama idiopatine arba kitaip tariant atsiradusi dėl nežinomų priežasčių (tokia diagnozė sudaro apie 80% visų skoliozės atvejų).

Kuo ankščiau yra nustatoma skoliozė, tuo mažesnė yra jos progresavimo rizika. Labai svarbu gydyti šią ligą iki ji pradės progresuoti.

Nugaros ir stuburo ligos

 • Jaučiate nugaros skausmus?

  Nedelskite kol skausmai padidės, pasikonsultuokite su specialistu telefonu +370 673 04464

 • Kontaktai