Nugaros skausmo gydymas yra viena pagrindinių mūsų kineziterapijos klinikos paslaugų. Nustatyta, jog nugaros skausmą vienu ar kitu gyvenimo periodu patiria du trečdaliai žmonių. 40% žmonių nugaros skausmą patiria kasmet, apie 20% – jį jaučia nuolat.
Pasyvus gyvenimo būdas – viena iš pagrindinių nugaros skausmo priežaščių. Neretai dienotvarkėje tiesiog nelieka laiko pakankamai mankštintis ir sportuoti, o tai ypač neigiamai veikia žmones, dirbančius sėdimą darbą (stomatologus, ofiso darbuotojus, tolimųjų reisų vairuotojus ir kt.). Žmogaus skeletas pritaikytas vertikaliai padėčiai – vaikščiojimui, stovėjimui, o šiais laikais didesnę laiko dalį žmonės tiesiog prasėdi. To pasekoje, formuojasi raumenų disbalansas, kas vėliau ir sukelia nugaros skausmus.
Tai padaryti atrodytų yra sudėtinga, tačiau judėjimas padeda mobilizuoti nugarą ir atpalaiduoti skausmingus raumenų spazmus nugaroje. Tinkamai atliekami lengvi pratimai ženkliai mažina simptomus ir nugaros skausmas sumažėja.
Įrodyta, jog per pirmas 48val. nuo skausmo pradžios, šilumos aplikacijos mažina simptomus ir nugaros skausmas jaučiamas mažiau. Naudokite elektrinį šildytuvą ar papraščiausią šilto vandens butelį.
Nors ankstyvame ūmaus nugaros skausmo periode reikia išlikti kiek galima labiau aktyviems, tačiau būtina žinoti apie tinkamas poilsio ir miego padėtis, kurios užtikrina maksimalų komfortą. Gulint ant nugaros pasidėkite pagalvėlę po keliais. Gulint ant šono – pagalvėlę pasikiškite tarp kelių. Sėdėdami įsitikinkite, jog jūsų juosmuo turi atramą ir yra truputėlį išriestas. Kaip atramą, galima naudoti volelį ar susuktą rankšluostį. Šios paprastos priemonės atpalaiduos įsitempusius raumenis ir taip sumažės nugaros skausmas.
Nugaros skausmas neigiamai veikia ne tik fizinę, bet ir psichologinę savijautą. Depresija ir nerimas verčia mūsų skausmo slenkstį nusileisti žemyn ir įtakoja dar didesnį skausmą. Pozityvus mąstymas ir tikėjimas savimi turi labai didelę reikšmę nugaros skausmo gydyme.
Įrodyta, jog per anksti atliktas tyrimas blogina gydymo rezultatus ir didina išlaidas gydant nugaros skausmą. Kodėl? Dažnai tyrimo rezultatai neatitinka nusiskundimų ir su jais nėra susiję. Žmogus diagnozėje pamatęs įrašą osteochondrozė ar osteofitai (liaudiškai ataugos) nusivilia, nors šie pakitimai dažniausiai yra besimptomiai, nesusiję su nusiskundimais ir savaime vyksta stubure su amžiumi. Netgi diagnozė: tarpslankstelinio disko išvarža ne visuomet yra skausminga. Jas turi apie 40proc. visų besimptomių žmonių.
Nustatyta, jog kineziterapija yra veiksmingiausia priemonė nugaros skausmo gydyme. Ankstyvas vizitas pas kineziterapeutą ne tik padeda greičiau pasveikti, tačiau ir ženkliai sumažina gydymo išlaidas. Kvalifikuotas kineziterapeutas atliks objektyvų problemos ištyrimą, įvertinęs pagrindines problemines nugaros struktūras nustatys, kodėl atsiranda nugaros skausmas bei parinks tinkamą gydymą.
Žodis skoliozė yra kilęs iš graikiško žodžio “scolios”, kuris reiškia kreivas. Dažniausiai skoliozės terminas naudojamas apibūdinti stuburo iškrypimą į šoną, tačiau dabartinis apibrėžimas apibūdina erdvinę stuburo deformaciją su didesniu nei dešimties laipsnių iškrypimu į šoną kartu su slankstelių sukimusi aplink savo ašį ar pasvirimu.
Tik labai retais atvejais yra žinoma skoliozės atsiradimo priežastis. Dažniausiai skoliozė yra nustatoma vaikams (nežinant tikslių atsiradimo priežasčių) kurie neturi jokių kitų sveikatos sutrikimų. Tokio pobūdžio skoliozė ir vadinama idiopatine arba kitaip tariant atsiradusi dėl nežinomų priežasčių (tokia diagnozė sudaro apie 80% visų skoliozės atvejų).
Nedelskite kol skausmai padidės, pasikonsultuokite su specialistu telefonu +370 673 04464