Sportinė trauma – kada geriausiai pradėti gydymą?

Sportinė trauma – kada geriausiai pradėti gydymą?

sportine trauma

Sportinė trauma turi būti gydoma – kaip įmanoma greičiau. Tai itin svarbu patyrus sunkias traumas, kurios gali paveikti jūsų vaikščiojimą, kilnojimą ar trukdyti atliekant įprastas veiklas. Kineziterapeutai gali nustatyti traumos stiprumą ir pateikti tinkamą diagnozę bei specialų gydymą.

Taip pat gali nukreipti kitiems tyrimams – rentgenui ar ultragarso tyrimui, kad nustatytų tikslesnę diagnozę.

Pirmosios 48h po sportinės traumos yra svarbiausias laikas suvaldyti ūmias sportines traumas, siekiant išvengti tolimesnės žalos, kuri gali įtakoti gijimą. Jei sportinė trauma gydoma ankstyvajame laikotarpyje, tai gali sumažinti sveikimo laiką, per kurį grįšite į sportą ar kitą veiklą.

Jūsų kineziterapeutas patars kaip pasirūpinti sportine trauma ankstyvuosiuose etapuose, suteikdamas specifinę informaciją ir būtinus kompresinius tvarsčius ir techniką. Be to, padės išvengti žalingų veiklų (karštis, alkoholis, bėgimas ir masažai), kurios gali stabdyti gijimą.

Atsakymas į klausimą, ar turėčiau laukti kol praeis patinimas ir tik tada kreiptis pagalbos, yra „ne“, laukti neturite.

Patinimas dažniausiai reiškia, kad audinys pažeistas. Ne tik patinimo svarbos įvertinimas ir diagnozė, kineziterapeutas gali parodyti kaip tvarkytis ir sumažinti patinimą ankstyvojoje stadijoje, kad optimizuotumėte atsistatymą. Kai patinimas mažėja, svarbu kad lėtai judintumėte sužalotą vietą ir palaipsniui vengtumėte per didelio sužeistos vietos standumo, kuris gali vėliau atsirasti.

Kineziterapeutas patars kada pradėti judėti, kiek ir kaip dažnai, taip pat supažindins kokia veikla galite užsiiminėti ir kokios vengti skirtingais gijimo etapais. Net jei ir jaučiamas nedidelis patinimas, su kineziterapeuto pagalba įgausite daug naudingos informacijos greitesnio gijimo link.

Kai patinimas sumažės, kineziterapeutai parinks tinkamus stiprinimo ir reabilitacijos pratimus, susijusius su jūsų sportine veikla, užtikrins, kad sumažėtų rizika patirti traumą toje pačioje, ar kitose vietose, kurios gali susilpnėti dėl patirtos sportinės traumos.

Jis taip pat gali padėti išlaikyti bendrą fizinę būklę, jei sportinė trauma yra priežastis, kodėl negalite bėgioti ar kilnoti svorių. Jums bus paskirti įvairūs pratimai, kurie padės kūnui išlaikyti formą prieš grįžtant į sportą. Nėra nieko blogiau, nei po kulkšnies traumos grįžti į sportą ir sužinoti, kad jūsų plaučiai nėra pasiruošę krūviui.

Sportinė trauma gali sukelti didelių nepatogumų, todėl apsilankykite pas kineziterapeutą – sužinote kaip tinkamai reabilituotis  sportinės traumos ir grįžti į sportą.