Sportinės traumos – kaip jų išvengti?

sportines traumos kineziterapeutas pataria

Sportinės traumos – kaip jų išvengti?

Sportinės traumos ne tik pristabdo jūsų treniruotes, tačiau dažnais atvejais, kad atsistotumėte ant kojų, yra reikalingas ir gydymas ar kineziterapija. Yra sakoma, kad “pasisaugoti yra geriau, nei gydytis”, todėl duosime jums kelis patarimus, kaip išvengti traumų sportuojant.

Sportuojant yra neįmanoma 100% apsisaugoti nuo traumų, tačiau traumos riziką sumažinti galima įvertinant savo kaulų ir raumenų sistemos problemas, gerinant savo judėjimo funkcijas sportuojant.

Labai dažnai sportuojant ilgą laiką atliekami pasikartojantys veiksmai, todėl yra svarbu suprasti, kokią įtaką tai daro jūsų kūnui ir kaip maksimaliai sumažinti neigiamus veiksnius. Traumos dėl pasikartojančių judesių yra gana dažnos sporte, ypač bėgime.

Daugumos tikslas yra ne tik apsisaugoti nuo traumų, bet ir pagerinti savo fizinę būklę bei rezultatus sportuojant.

 

Pateikiame jums keletą būdų, kaip galite apsisaugoti nuo traumos sportuojant:

 

Išsimiegokite. Nesididžiuokite, jei miegoti einate vėlai, dirbate vėlai vakare ir neišsimiegate. Kuo daugiau ir geriau miegosite, tuo mažesnė tikimybė, kad patirsite traumą. Jei reikia keltis anksti ryte, eikite anksčiau miegoti.

Pailsėkite ir atsikvėpkite. Labai svarbu planuoti savo poilsį. Daug žmonių planuoja savo darbus, sportą, socialinį gyvenimą, tačiau pamiršta apie poilsį. Skirkite laiko knygai, muzikos klausymui ar meditacijai. Geras poilsis yra labai svarbus jūsų savijautai ir būklei.

Sustiprėkite. Atletais sunkiai ir daug treniruojasi sporto klubuose ir salėse. Kuo stipresnis sportininkas, tuo mažesnė tikimybė, kad jis patirs traumą.

Supraskite savo kūną. Geri atletai puikiai pažįsta savo kūną ir moka jį valdyti. Jei kažkur jaučiasi tempimo ar sustingimo jausmas, jie žino, ką daryti.

Mankštinkitės saugiai. Nepersistenkite ir stenkitės, kad jūsų mankšta turėtų tam tikrą struktūrą. Tempą ir svorius didinkite pamažu, kad nepersitemptumėte. Nusistatykite savo tikslus savaitei, mėnesiui ir metams. Nepamirškite, kad sportas turėtų padėti jums jaustis stipresniu, o ne silpnesniu!

Šie paprasti principai yra puikūs patarimai, tačiau kiekvieno kūnas yra skirtingas, todėl būtina atsirinkti, kas yra geriausia jums. Jei kyla daugiau klausimų, galite kreiptis į mūsų kineziterapeutus, kurie ne tik pakonsultuos dėl sportinės traumos, bet ir padės susiplanuoti savo mankštas ir jų intensyvumą pagal jūsų kūno poreikius. Registruotis pas specialistus galite tel. 867304464 arba registracijos formoje.