Užpakalinio kelio sąnario skausmas ir jo priežastys

Užpakalinio kelio sąnario skausmas ir jo priežastys

Šis kelio sąnario skausmas sukeliamas dėl kelio sąnario užpakalinės dalies pažeidimo (artritas, sinovitas, meniskų patologija, kurios nors kelio sąnario užpakalinės dalies sausgyslės uždegimas, užpakalinio kryžminio raiščio ar užpakalinės sąnario kapsulės dalies trauma, blauzdos nervo neuritas ir kt.).

Beikerio cista

Svarbus pakinklio srities tepalinio maišelio uždegimas (Beikerio cista). Ji dažnai susijusi su bet kokios etiologijos sinovitu ir skysčio susikaupimu kelio sąnaryje. Beikerio cista tai tepalinis maišelis, esantis po blauzdos trigalvio raumens sausgyslės prisitvirtinimo vieta ir 80 proc. atvejų besijungiantis su kelio sąnariu.

Dėl uždegimo kelio sąnaryje susikaupęs skystis patenkaį pakinklio srities tepalinį maišelį ir atsiranda Beikerio cista. Ji gali pratrūkti, skystis išsilieja į blauzdos raumenis ir sukelia jų uždegimą, labai primenantį tromboflebitą. Ligonį vargina spaudimo, tempimo jausmas pakinklio srityje ir blauzdoje, sunku sulenkti ir visiškai ištiesti kelį.

Pakinklio srities aponeurozitas

Tai akinklio sritį dengiančios fascijos uždegimas ir sustorėjimas. Ligoniai jaučia tempimą, maudimą, pakinklio srities skausmą, sunkiau ištiesia kelio sąnarį. Čiuopiant aponeurozės prisitvirtinimo vietose aptinkami skausmingi taškai.

Skausmas plinta į kelio sąnarį arba žemyn į blauzdą, gali sutrikti išorinio blauzdos paviršiaus odos jautrumas. Neurogeninis skausmas. Netoli kelio sąnario esančių nervų pažeidimas gali sukelti skausmą kelio sąnaryje.

Sėdimojo, užtvarinio, blauzdinio, šeivinio, poodinio ir kitų kojos nervų refleksinė suspaudimo neuropatija ar radikuliopatija neretai gali būti klaidingai interpretuojama, kaip kelio sąnario liga. Esant neurogeninės kilmės skausmui, pažeisto nervo srityje nustatomas vietinis jautrumas, neurogeninės kilmės patinimas.

Skausmas gali būti vietinis, gilus ar radijuojantis, sustiprėja atliekant nervo tempimo mėginius, jį gali lydėti parestezijos, kojos raumenų silpnumo ir kiti simptomai.

Gydymo parinkimas priklauso nuo kelio sąnario skausmo priežasties.