Deginantis kelio skausmas

Deginantis kelio skausmas

Deginantis kelio skausmas

Keliai yra vieni iš daugiausiai fizinio krūvio patiriančių sąnarių. Dėl šios priežasties visiškai nenuostabu, kad ši kūno vieta itin dažnai patiria traumas, sužeidimus, pasireiškia patinimas ar skausmas. Vienas iš šių nusiskundimų yra deginantis kelio skausmas. Tai yra veriantis, deginantis pojūtis, galintis apimti visą kelį arba pasireikšti jo priekyje ar užpakalinėje dalyje. Nors priekis ir užpakalinė dalis nuo šio skausmo nukenčia dažniausiai, kartais, priklausomai nuo atsiradimo priežasties, skaudėti gali ir kelio šonus. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai pasitaikančias deginančio kelio skausmo priežastis ir gydymo galimybes.

 

Deginantis kelio skausmas: priežastys

Yra daug priežasčių, galinčių sukelti šį nemalonų pojūtį, todėl kartais gali būti sunku išskirti tikslią problemos priežastį. Vis dėlto, skausmo vieta gali duoti užuominų apie tikrąjį skausmo kaltininką.

  • Kelio priekis. Deginantis skausmas kelio priekyje dažniausiai atsiranda dėl sausgyslių ar bursos uždegimo, artrito (dažniausiai pasireiškia osteoartritas) arba bėgiko kelio sindromo (chondromaliacijos).
  • Kelio šonas. Kelio šone pasireiškiantis deginantis kelio skausmas pasitaiko rečiau ir dažniausiai jį sukelia iliotibialinio trakto sindromas (ITS) arba bursos uždegimas (bursitas).
  • Užpakalinė kelio dalis. Deginantį skausmą užpakalinėje kelio dalyje sukelti gali raiščio arba vienos iš kelio kremzlių įtrūkimas. Taip pat, šis pojūtis gali atsirasti dėl per didelio fizinio krūvio, tenkančio keliams, ar Beikerio cistos.

 

Kada kreiptis į kineziterapeutą

Dažnai deginantis kelio skausmas yra sukeliamas nerimtų pažeidimų ar traumų ir gali greitai praeiti savaime. Vis dėlto, kartais ši būklė reikalauja kineziterapeutų priežiūros ir gydymo, kadangi negydoma problema gali ūmėti ir progresuoti. Pirmiausiai pajutus skausmą reikėtų leisti keliui pailsėti, laikyti jį pakėlus ir šaldyti kompresais. Jei per pora dienų, taikant šias priemones, skausmas nesumažėja – tai pirmasis ženklas, kad reikia kreiptis į specialistą. Jei skausmas vis stiprėja ar yra sunkiai pakeliamas, pasireiškia patinimas, kelias paraudonuoja – reikia nedelsiant kreiptis į kineziterapeutą ar gydytoją.

 

Deginantis kelio skausmas: gydymas

Kineziterapija

Šio, kaip ir kitų kelio skausmų, gydymas priklauso nuo jį sukėlusios priežasties. Vis dėlto, beveik visais atvejais padėti gali kineziterapija. Kineziterapijoje naudojamas platus spektras gydymo metodų, leidžiančių ne tik sumažinti skausmą, bet ir užkirsti kelią jo atsiradimui ateityje. Šiam tikslui pasiekti naudojami stiprinantys pratimai, lavinamas lankstumas ir audinių tamprumas, sukuriama tinkama sąnario atrama, gerinama laikysena atliekant įvairias kasdienes veiklas ir grąžinamas raumenų balansas. Tokiu būdu ne tik greitai sumažinamas skausmas, bet ir gerinama bendra kūno būklė bei sumažinamas pažeidžiamumas traumoms. Kineziterapeuto konsultacijos metu sukūrus individualiai pritaikytą gydymo programą, skausmas sumažėja jau po pirmųjų užsiėmimų.

Operacija

Jei net profesionaliai taikant kineziterapines priemones deginantis kelio skausmas nemažėja, gali tekti ruoštis operacijai. Operacija reikalinga tik kraštutiniais atvejais, dažniausiai dėl plyšusio menisko ar trūkusio raiščio. Dėl šios priežasties svarbu neignoruoti kelio skausmo ir nedelsiant imtis gydymo. Laiku apsilankius pas kineziterapeutą dažnai galima išvengti operacijos.

 

Kineziterapijos klinika „Sveikatos gama“ specializuojasi sąnarių skausmo gydyme. Jei Jus vargina kelio skausmai, verta kreiptis pas mus kineziterapeuto konsultacijai. Jau šimtams klientų padėjome išspręsti ūminius bei lėtinius skausmus ir galime padėti Jums. Registracija čia arba telefonu +37067304464 .

Straipsnį paruošė kineziterapijos klinikos „Sveikatos gama“ vyr. kineziterapeutas Andrius Fedosejevas.