Dubens skausmas pereinantis į kojas

dubens skausmas pereinantis į kojas

Dubens skausmas pereinantis į kojas

Dubens skausmas pereinantis į kojas yra dažnai pasireiškianti problema, su kuria susiduria tiek vyrai, tiek moterys. Šis skausmas gali iš karto būti juntamas dubens ir kojų srityse arba prasidėti dubenyje ir bėgant laikui išplisti į kojas. Tai priklauso nuo jo atsiradimo priežasties, kurių gali būti išties daug ir kurias ne visuomet lengva tiksliai nustatyti. Staiga atsiradęs aštrus skausmas vadinamas ūminiu, tačiau jei dubens skausmas tęsiasi jau keletą mėnesių ar ilgiau – tai lėtinis skausmas. Lėtinis dubens skausmas pereinantis į kojas gali stipriai paveikti gyvenimo kokybę, tad pajutus pirmuosius simptomus reikėtų nedelsiant imtis priemonių juos išspręsti.

 

Kodėl atsiranda dubens skausmas pereinantis į kojas

Dubens skausmas pereinantis į kojas gali atsirasti dėl ligų bei pažeidimų apatinės nugaros, dubens, klubų srities audiniuose. Nustatyti, kodėl atsirado ši problema, gali būti sunku, tad pateikiame dažniausiai tai sukeliančias priežastis ir joms būdingus simptomus. Vis dėlto, tiksliai diagnozuoti skausmo atsiradimo priežastį gali tik sveikatos priežiūros specialistas, tad ši informacija yra tik orientacinė.

  1. Minkštųjų audinių pažeidimai. Raumenų, sausgyslių, raiščių sužeidimai dubens srityje ar klubuose, nugaroje, gali pasireikšti į kojas plintančiu skausmu. Tai gali nutikti sporto metu, dirbant ar užsiimant kita fizine veikla, nukritus ar susimušus. Ši būklė pasižymi geliančiu skausmu, kuris vyruoja nuo švelnaus iki vos pakeliamo.
  2. Išialgija. Išialgija yra būklė, kuomet dėl prastos laikysenos, sužeidimo ar išvaržos užspaudžiamas sėdimasis nervas. Tai yra skausminga problema: juntamas bendras kūno silpnumas, galūnių dilgčiojimas ir nutirpimas, nugaros bei dubens skausmas pereinantis į kojas. Dažniausiai išialgija praeina savaime be operacijos, tačiau reikalingos kineziterapinės mankštos.
  3. Dubens sąnarių disfunkcija. Sakroileinių sąnarių, esančių dubens srityje, pažeidimai gali sukelti į koją pereinantį dubens skausmą. Dubens sąnario skausmas gali būti juntamas dubenyje, apatinėje nugaros srityje, sėdmenyse ir šlaunyse, jis sustiprėja ilgai sėdint, stovint ar lipant laiptais. Sąnario sužeidimas gali atsirasti dėl traumų, fizinio krūvio trūkumo, artrito ar streso sąnariui.
  4. Nėštumas. Nėštumo metu moters kūnas išgyvena daug pokyčių, vienas iš jų – dėl išskiriamų hormonų išsitampantys raiščiai dubens, pilvo srityje. Vis dėlto, jei raiščiai išsitempia per daug, gali pasireikšti nugaros, dubens skausmas pereinantis į kojas. Šis skausmas ypač sustiprėja vaikštant ar lipant laiptais.
  5. Dubens dugno disfunkcija. Dubens dugno raumenų sveikata yra itin svarbi tinkamam organizmo funkcionavimui. Dėl gimdymo, dubens zonos operacijų, mažo fizinio aktyvumo, dažno sėdėjimo gali atsirasti dubens dugno disfunkcija. Ši būklė dažniausiai pasireiškia dubens ir kojų skausmu bei dažnu ir skausmingu šlapinimusi.

Dubens skausmo pereinančio į kojas gydymas

Dubens skausmo gydymo pasirinkimas priklauso nuo jį sukėlusios priežasties. Susidūrus su šia būkle, ypač jei skausmas tęsiasi ilgai arba yra itin stiprus, reikia susisiekti su sveikatos priežiūros specialistu. Dažniausiai gydymui naudojami šie metodai:

  • Masažas (nėštumo, minkštųjų audinių pažeidimo atveju)
  • Kineziterapiniai pratimai (nėštumo, audinių pažeidimo, išialgijos, dubens sąnarių ir dubens dugno disfunkcijos atveju)
  • Šilti ir šalti kompresai (minkštųjų audinių pažeidimo atveju ir siekiant laikinai sumažinti skausmą)
  • Poilsis (nėštumo ir audinių pažeidimo atveju)
  • Operacija (kraštutiniais atvejais)
dubens skausmo gydymas

Vis dėlto, savarankiškai paskirti gydymą sau gali būti pavojinga arba neefektyvu, tad tiksli diagnozė yra pirmas žingsnis link pasveikimo. Atvykus į kineziterapeuto konsultaciją nustatoma skausmą sukėlusi priežastis ir sudaromas individualus gydymo planas. Specialistas pakonsultuoja, paskiria tinkamiausius gydymo metodus ir parodo kaip taisyklingai atlikti pratimus. Kineziterapija yra vienas saugiausių ir efektyviausių būdų gydyti dubens skausmą pereinantį į koją ir gali padėti net išvengti operacijos.

Kineziterapijos klinika „Sveikatos gama“ jau daug metų dirba su dubens skausmą patiriančiais pacientais. Mūsų patyrę specialistai padės efektyviai ir saugiai gerinti dubens srities būklę, išvengiant dubens skausmų ir gydant jau esamas problemas. Neatidėliokite sveikatos ir registruokitės vizitui mūsų klinikoje jau dabar!