Kada verta sunerimti dėl nugaros skausmo?

nugaros skausmo mitai kineziterapijoje

Kada verta sunerimti dėl nugaros skausmo?

Nugaros skausmas kankina beveik trečdalį žmonijos, tad nenuostabu jog kineziterapeutai dažnai girdi pačių klientų sau nustatytas diagnozes. Pateikiame keturis populiariausius mitus apie nugaros skausmo priežastis bei gydymą.

„Mankštos tik pablogins situaciją – man reikalingas poilsis“

Ilsėdamiesi ir būdami fiziškai neaktyvūs tik prailginate sveikimo periodą. Mankštomis pagrįsti gydymo būdai yra veiksmingi ir greit sumažina nugaros skausmo simptomus.

Taip pat neintensyvi mankšta pagerins jūsų nuotaiką dėl jos metu organizme išsiskiriamų endorfinų.

„Man skauda nugaros apačioje, tikriausiai tai dėl disko išvaržos“

Kineziterapeutai dažnai girdi, kad jų pacientai mini „disko išvaržas“. Stuburo diskai yra be galo stiprūs audiniai, esantys tarp stuburo kaulų. Jie tokie stiprūs, kad nei diskai, nei kiti sąnariai stubure negali išslysti iš savo vietos ir sukelti išvaržos.

Su stuburo diskais susijusios problemos sukelia stiprius skausmus ir apsunkina gyvenimą. Kaip ir viskas mūsų kūne, diskai sensta ir laikui bėgant praranda savo lankstumą, jiems sunkiau atlaikyti spaudimą. Silpnesnis paminkštinimas tarp slankstelių gali sukelti skausmą. Kitais atvejais disko minkštajame centre kyla uždegimas, galimas patempimas arba užspaudžiamas nervas, kas taip pat sukelia skausmą.

Dažnais atvejais pacientai nerimauja, kad disko problemos yra amžiams. Tačiau tai netiesa – skausmas, kilęs dėl disko problemų, gali sumažėti. Dažniausiai nugaros skausmus kelia patempimai ir raumens ar sąnarių išsukimai. Nesvarbu, kokia to priežastis, tačiau lėti ir atsargūs pratimai bei  kineziterapija šią problemą gali išgydyti.

„Skausmas – tai dėl sužeidimo“

Skausmas ne visuomet praneša apie pažeidimus. Pavyzdžiui, kai įsipjaunate popieriumi, skausmas yra gan stiprus, tačiau įpjovimas labai mažas. Skausmas nurodo, kad kažkuri jūsų kūno vieta yra jautri, o ne sužeista.

Labai dažnas žmogus galvoja, kad jei jam skauda, jis turėtų nustoti daryti tai, kas jam sukelia ar paaštrina skausmą. Tačiau neaktyvumas sulėtina gijimo procesą. Mankštos ir kineziterapija padeda atsigauti greičiau. Kai gydote nugaros skausmą, būna visokių dienų – ir geresnių, ir blogesnių.

„Norint nustatyti skausmo šaltinį, reikia MRT arba rentgeno nuotraukos“

Daugumai pacientų, kurie skundžiasi nugaros skausmais, MRT nėra reikalingas. Jiems nugaros skausmas dažniausiai atsiranda dėl patempimų, o rentgenas ar MRT nepakeis jų gydymo būdo.

Kineziterapeutas atidžiai apžiūrės jus, kad nustatytų skausmo priežastį, domėsis jūsų ligų istorija, o tuomet atliks raumenų, nervų ir sąnarių testavimus. Surinkta informacija padės parinkti jums tinkamą gydymą. Jei po detalios apžiūros kineziterapeutas manys, kad jums reikalinga dar išsamesnė apžiūra, jis gali rekomenduoti jums kito gydytojo apžiūrą arba MRT.

 

Nėra „absoliučios tiesos“ dėl nugaros skausmo gydymo ir priežiūros, todėl būtina kreiptis į profesionalus, kurie padėtų jums atsirinkti, kurie pratimai yra tinkami būtent jums. Išsamesnių patarimų dėl nugaros skausmo, kineziterapijos taikymo ir mankštų paskyrimo galite kreiptis į mūsų kineziterapeutus pirminei apžiūrai. Registraciją rasite čia.