Kineziterapija ar masažas: ką rinktis pirmiau?

kineziterapija ar masazas ka rinktis primiau

Kineziterapija ar masažas: ką rinktis pirmiau?

Nugaros skausmai, įsitempę raumenys ir stuburo iškrypimai – dėl to skundžiasi beveik 80% pažengusio pasaulio žmonių (kurie praleidžia beveik 75% savo gyvenimo sėdėdami!). Gera žinia ta, kad masažai gali pagelbėti atpalaiduojant raumenis ir minkštuosius stuburo audinius, o kineziterapija gydo iškrypusį stuburą, sąnarius ir nervus, kad jūsų būklė būti kuo optimalesnė. Dažniausiai šie simptomai yra susiję, tad žmonės, kuriems dažnai skauda raumenis, turi iškrypusį stuburą, o tam galima pritaikyti gydymą. Ne paslaptis, kad tiek masažai tiek kineziterapija yra puikūs gydymo būdai, tačiau juos sujungus – rezultatai bus patys geriausi.

Kineziterapija po masažo:

Jei jūsų raumenys įsitempę dėl biomechaninių ar nervinių priežasčių, tai gali daryti įtaką kineziterapijos gydymui. Kai kūnas yra atsipalaidavęs, gydymo nauda yra didesnė. Taigi, masažas padės jums atpalaiduoti kūną prieš apsilankymą pas kineziterapeutą ir, ypač jei jums tai nauja patirtis, jus nuramins ir sumažins baimes. 

Kineziterapija prieš masažą:

Masažas po kineziterapijos padeda geriau įsisavinti kineziterapijos gydymo naudas. Po apsilankymo pas kineziterapeutą jūsų judėjimo problemos gali būti jau išsprestos, o toks masažas, endorfinus stimuliuojantis  užsiėmimas turi įtakos jūsų nervų sistemai, bei savijautai. Po kineziterapijos, malonus ir atpalaiduojantis masažas padės jūsų kūnui geriau įsisavinti kineziterapijos naudas.

Abu būdai yra savaip naudingi ir veiksmingi, todėl vieno atsakymo, kas geriau, kineziterapija prieš ar po masažo, nėra.

Kiekvieno žmogaus situacija yra individuali, todėl pirmiausia rekomenduojame pasikonsultuoti su kineziterapeutu – jie patars jums tai, kas jums bus naudingiausia. Registraciją kineziterapeuto konsultacijai rasite čia.