Atliekami masažai:

Sportinis masažas

Sportinis masažas yra gydymo būdas atiliekamas ne tik dėl anatominės ir psichologinės naudos, tačiau ir atsižvelgiant į paciento sporto sritį.

Sportinis masažas yta atliekamas dėl pagrindinės priežasties – padėti Jums sugrįžti į mylimą sportą su turėtomis ar net geresnėmis judėjimo funkcijomis. Sportiniame masaže gali būti naudojamos agresyvesnės technikos, kurios dar giliau paliečia raumenis.

Sportiniame masaže dažnai yra naudojama keletas būdų tokių kaip gydomasis masažas, trigerinių taškų masažo terapija, kryžminių raumenų skaidulų technikos ir gilaus audinių darbą. Vis dėlto, visų pirma, skirtumai yra funkcijose. Tai yra stengtis sugražinti Jus į mėgstamą veiklą su kuo optimalesnėmis funkcijomis.

Kuo sportinis masažas skiriasi nuo paprasto masažo?

Įprastas masažas dažniausiai reiškia tokio tipo masažą kurie yra siūlomi grožio salonuose ar atsipalaidavimo klinikose. Abejose vietose yra siūlomas tinkamas gydymas pavargusiems, per daug įtampos turintiems raumenims. Vis dėlto, sportinis ir gydomasis masažas skiriasi tiek tikslu, tiek ir naudojama technika. Jeigu paprastą masažą gali atlikti kone kiekvienas kineziterapeutas, tik tie kas yra įgyję specifinius sportinio masažo įgūdžius yra kompetetingi atlikti jį tinkamai.

Kas yra prieš renginį atliekamas masažas?

Tai yra trumpas, specialus gydymo masažas iš karto prieš (30 minučių – 24 valandas prieš) sporto renginį. Šio masažo tikslas yra pagerinti cirkuliaciją, lankstumą ir psichologinę būklę siekiant pagerinti Jūsų pasirodymą.

Šis masažas nėra apšilimo pakaitalas, tačiau prie jo prisideda. Yra labai svarbu, jog Jūsų kineziterapeutas žinotų Jūsų sporto ar kitos veikos sritį ir kokie raumenys bus naudojami labiausiai. Taip pat yra naudinga prieš renginį įvertinti savo fizinę būklę bei poreikius. Laikas prieš renginį nėra tinkamas atlikti gilaus pobūdžio ar gydomiesiems masažams.

Kas yra sportinis masažas po renginio?

Jėgų atgavimas yra svarbiausias šio masažo tikslas. Atletai renginių metų iš savęs reikalauja daug daugiau nei per treniruotes. Tai Jūsų noras varžytis liepia Jums iš savęs reikalauti labai daug. Pavyzdžiui, per maratoną dauguma atletų nubėga didesnes atkarpas nei treniruočių metu. Po to masažas yra būtinas siekiant be skausmo atgauti jėgas.

Sporto masažo kineziterapeutas stengsis sumažinti Jūsų raumenų toną, pagerinti cirkuliaciją ir sugrąžinti lankstumą. Tai padeda greičiau atgauti jėgas ir tęsti treniruotes be dažnai pasitaikančio nejudrumo ir jautrumo.

Masažas po renginio taip pat gali būti prevencinė priemonė sužeidimams bei rimtesniems sutrikimams (perkaitmas arba hipotermija). Šiuo masažu jie gali būti pastebėti laiku ir pašalinti.

Po šio masažo geriau pasijusite iš karto arba palengvėjimą pajusite kitą dieną.

Profesionalaus sporto pasaulyje sportininkai turi lengvus, kasdienius ar sunkesnius masažus. Nuspręskite kas tinkamiausia Jums!

  • Pasikonsultuokite su specialistu telefonu +370 673 04464

  • Kontaktai