Sprando skausmas pereinantis į galvą

kaklo skausmas pereinantis į galvą

Sprando skausmas pereinantis į galvą

Sprando skausmas pereinantis į galvą yra gerokai dažniau sutinkamas reiškinys nei gali pasirodyti. Iš tiesų, įtampa, skausmas kaklo bei sprando zonoje yra viena pagrindinių galvos skausmo priežasčių. Jis juntamas užpakalinėje galvos dalyje, neretai tik vienoje pusėje, kartais gali pasklisti ir į kaktos bei akių zoną. Nors sprando skausmas pereinantis į galvą sukelia nuo švelnaus iki vidutinio vyruojantį skausmą, jis gali būti juntamas nuolatos. Tokia problema išvargina fiziškai ir emociškai, trukdo susikaupti bei kenkia gyvenimo kokybei.

 

Kodėl atsiranda sprando skausmas pereinantis į galvą?

Skausmas gali atsirasti sprande ir pereiti į galvą, tačiau gali įvykti ir atvirkščiai – skausmas neretai prasideda galvoje ir išpilta į sprandą. Atskirti šiuos atvejus gali būti pakankamai sunku. Toliau aptarsime pagrindines priežastis, kodėl atsiranda sprando skausmas pereinantis į galvą.

  • Sužeidimai sprande/kakle. Tokiu būdu atsiradęs skausmas pasižymi buku, vidutinio intensyvumo skausmu vienoje iš užpakalinės galvos dalies pusių. Jis atsiranda susižeidus, pertempus kakle esančius raumenis ar sausgyslės, taip pat dėl stuburo problemų kakle.
  • Nervų dirginimas kakle. Šis skausmas pasižymi staigiu, aštriu ir skausmingu pojūčiu užpakalinėje galvos dalyje, kakle ir ausyse. Jis atsiranda dėl nervinio audinio dirginimo kakle, dėl traumos ar stuburo problemų užspaudus nervą.

Kadangi galva ir kaklas yra labai glaudžiai susiję, ir dėl kitų priežasčių atsiradęs kaklo problemos gali pasireikšti galvos skausmu. Daugiau apie galimus sprando skausmus skaitykite čia.

Galvos skausmas pereinantis į galvą:

  • Įtampos galvos skausmas. Dėl įtampos atsirandantis galvos skausmas yra dažniausiai sutinkama galvos skausmo rūšis. Jis pasižymi pulsuojančiu skausmu kaktoje bei kakle. Jo atsiradimo priežastis – emocinė įtampa, nuovargis, stresas, dehidratacija, netaisyklinga laikysena. Su juo ypač dažnai susiduria sėdimą darbą dirbantys žmonės. Šis galvos skausmas yra glaudžiai susijęs ir su sprando raumenų sveikata, tad beveik visada galvos ir kaklo skausmas pasireiškia kartu. Sprandas, pečiai, kaklas įsitempia, raumenys išvargsta ir juntamas sustingimas, skausmas.
  • Migrena. Migrena yra neurologinė būklė, paveikianti smegenis ir sukelianti galvos skausmą su įvairiomis šalutinėmis fazėmis. Ši būklė taip pat susijusi su kaklo skausmais. Net apie 90% su migrena susiduriančių žmonių tuo pačiu metu junta stiprius sprando bei kaklo skausmus, pasireiškia sprando skausmas galvos svaigimas.
sprando skausmas pereinantis į galvą

Sprando skausmas pereinantis į galvą: gydymas

Sprando ir galvos skausmas gydomas atsižvelgiant į daugybę faktorių, svarbiausia – jo atsiradimo priežastis. Vis dėlto, galima išskirti keletą patarimų, ką daryti, susidūrus su ša problema.

  • Pagerinkite miego kokybę. Pasistenkite pakankamai išsimiegoti ir įsitikinkite, kad Jūsų pagalvė bei čiužinys yra tinkamo kietumo.
  • Gerinkite laikyseną. Ilgai netaisyklingai sėdint ar stovint, laikant iškeltą galvą, sprando raumenys įsitempia bei išsenka. Tai gali sukelti sprando bei galvos skausmą.
  • Dėkite šiltus bei šaltus kompresus.
  • Mokinkitės valdyti stresą. Emocinė įtampą daro didžiulę įtaką galvos bei sprando skausmo atsiradimui, stresas paveikia Jūsų kūną, o ypač sprando sritį.
  • Daugiau sportuokite. Neintensyvūs tempimo, sprando stiprinimo pratimai ar vaikščiojimas gali padėti ne tik išvengti, bet ir gydyti skausmą.
  • Suplanuokite masažą. Masažas yra labai efektyvus ir malonus būdas atpalaiduoti sprando raumenis ir išlaisvinti šioje vietoje susikaupusią įtampą. Tai sumažins skausmą ir, esant kaklo sužeidimams, pagreitins gijimo procesą.

 

 Gydymas kineziterapija

Sprando skausmas pereinantis į galvą efektyviausiai sprendžiamas kineziterapijos pagalba. Kaip minėjome anksčiau, svarbiausia gydymo dalis – tiksli skausmo diagnozė. Kineziterapeuto konsultacijos metu specialistas nustatys, kodėl atsirado galvos bei sprando skausmas bei ištirs bendrą kūno būklę. Tuomet bus sudarytas prie individualios būklės pritaikytas gydymo planas, kurį sudarys specialūs pratimai bei kiti metodai, kaip masažas. Specialistas taip pat pateiks patarimus, kaip išvengti šios problemos pasikartojimo ateityje ir koki pokyčiai gyvensenoje gali padėti tai padaryti. Laikantis gydymo plano, sprando ir galvos skausmas bus saugiai ir greitai išgydytas, pagerinsite bendrą kūno būklę bei savijautą.

Kineziterapijos klinika „Sveikatos gama“ jau daug metų specializuojasi kaklo skausmų gydyme bei prevencijoje. Mūsų patyrę specialistai padės efektyviai ir saugiai gerinti kūno būklę, išvengiant sprando ir galvos skausmų bei gydant jau esamas problemas. Registruokitės vizitui mūsų klinikoje jau dabar!