...
dazniausios stuburo ligos

Labiausiai paplitusios stuburo ligos

Dažnai susiduriame su stuburo ligomis, kurių simptomai pasireiškia vakare po didelio fizinio krūvio, atlikus staigų judesį ar keliant sunkius daiktus, kuomet dideliu skausmu nudiegia nugarą. Neretai pasitaiko ir dar sunkesnių atvejų, kuomet atsiradęs stiprus nugaros skausmas neleidžia pasikelti iš lovos. Visų šių skausmų priežastys ir yra stuburo ligos:

Kas sukelia stuburo ligas?

Stuburo ligas bei ūmius nugaros skausmus dažniausiai sukelia ilgalaikės problemos, pavyzdžiui netaisyklinga laikysena, per ilgas sėdėjimas, antsvoris, per mažas fizinis aktyvumas, ilgalaikė nepatogi kūno poza. Taip pat ūmų juosmens skausmą gali sukelti traumos, per didelis fizinis krūvis, staigus nekoordinuotas judesys, peršalimas.

Taip pat nugaros skausmą gali sukelti minkštųjų audimių traumos, pertempimai, įvairūs stuburo sąnarių pažeidimai. Vyresniemsmonėms trauma dažniausiai pažeidžia stuburo sąnarius, o jaunesniems raumenis.

Dažniausios vyresnių žmonių stuburo ligos, sukeliamos stuburo degeneracijos

Senstant žemėja tarplsankstelinių diskų aukštis, jie nebesugeba absorbuoti smūgių. Būtent dėl šios priežasties tam tikros stuburo ligos dažnai yra diagnozuojamos vyresnio amžiaus pacientams. Dideli skausmai atsiranda tuomet, kai diskai pradeda spausti šalia esančias nervines šakneles ir stuburo smegenis. Ši liga vadinama tarpslankstelinių diskų degeneracija.

Kita liga, neretai pasitaikanti vyresnio amžiaus žmonėms yra stuburo liumbalinė stenozė. Dėl stuburo kanalo siaurėjimo yra spaudžiamos stuburo smegenys ir dėl to dažnai jaučiamas silpnumas, apatinės nugaros dalies skausmas, kojų skausmas, ar sėdint ir lenkiantis į priekį jaučiamas skausmas. Esant nedideliems skausmams ir nusiskundimams rekomenduojamas konservatyvus gydymas – kineziterapija, kurios tikslas – fiziniais pratimais ir stuburo ir klubo sąnarių mobilizacija padidinti stuburo kanalo spindį, pagerinti organizmo fizinę būklę ir taip sustabdyti liumbalinės stenozės progresavimą.

Dar viena liga – spondilolistezė. Taip vadinamas stuburo slankstelių slydimas. Jos metu stuburo slankstelis yra išjudinamas iš slankstelių eilės su gretimais esančiu stuburo slanksteliu. Tačiau kaip ir sergant kitomis stuburo ligomis, taip ir sergant šia liga, skausmą galima sumažinti taikant specialias kineziterapijos procedūras.

  • Jaučiate nugaros skausmus? Sergate stuburo ligomis? Nedelskite!

    Pasikonsultuokite su specialistu telefonu +370 673 04464

  • Kontaktai
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.