Vaistai nuo peties skausmo – kineziterapija padės jų išvengti

vaistai nuo peties skausmo

Geriausi vaistai nuo peties skausmo – kineziterapija

Dauguma žmonių vienu ar kitu gyvenimo momentu susiduria su peties skausmu. Tai yra labai nemaloni ir daug diskomforto sukelianti problema, trukdanti atlikti kasdienes veiklas ir mėgautis laisvalaikiu. Žinoma, kartais peties skausmas būna švelnus ir greitai praeina savaime, tačiau nereikėtų nuvertinti šios problemos rimtumo. Dažnai net vieną kartą atsiradęs skausmas perspėja apie problemas peties audiniuose ir gali palengva progresuoti į stipresnį skausmą ir sudėtingesnę būklę. Šiuo atveju dažnas renkasi palengvinti skausmus medikamentais. Vis dėlto, nuskausminamieji tik laikinai nuslopina simptomus, tačiau skausmą sukėlusi priežastis niekur nedingsta ir tik ūmėja. Taigi, natūraliai kyla klausimas – kas yra geriausi vaistai nuo peties skausmo?

 

Peties skausmo gydymas

Peties skausmo gydymas priklauso nuo jį sukėlusios priežasties, o jų gali būti įvairių. Dažniausiai peties skausmą sukelia bursitas, sausgyslių uždegimas, patempti raumenys, sustingęs petys ar išniręs sąnarys. Visos šios problemos pasireiškia ir progresuoja skirtingai, tačiau jų atsiradimo priežastys yra panašios:

  • Nusilpę sukamieji pečių raumenys
  • Raumenų disbalansas rankų ir pečių srityje
  • Netaisyklinga laikysena
  • Nusilpę menčių raumenys
  • Sustingęs peties sąnarys

Taigi, galima pastebėti, kad visų šių problemų galima išvengti tikslingai stiprinant raumenis, gerinant lankstumą ir tobulinant laikyseną stovint, sėdint bei atliekant fizinius pratimus. Visas šias užduotis apima kineziterapija.

Kineziterapija gali gydyti naujus ir užsisenėjusius lėtinius peties skausmus, o tikslingas jos taikymas gali net padėti išvengti operacijos. Žinoma, susidūrus su aštriu skausmu pirmiausiai norisi kuo greičiau atsikratyti nemalonaus pojūčio ir dažnas pasirinkimas yra medikamentai. Tačiau reikia suprasti, kad nuskausminamieji vaistai nuo peties skausmo padės tik laikinai, bet pačios problemos nepanaikins. Laikui bėgant, nuskausminamųjų apmarinti pojūčiai niekur nedings, o būklė tik blogės, todėl kineziterapinį gydymą pradėti reikėtų nedelsiant.

 

Geriausi vaistai nuo peties skausmo – kineziterapija

Kineziterapija gali išspręsti platų spektrą peties skausmą sukėlusių problemų, naudojant stiprinimo, tempimo pratimus, teipavimą, masažą, laikysenos tobulinimą ir gyvenimo būdo pakitimus. Tai ne tik mažina skausmą ir gerina bendrą kūno būklę, bet ir padeda išvengti panašių problemų pasikartojimo ateityje. Kineziterapija yra tokia veiksminga peties skausmo gydyme ir prevencijoje dėl kelių priežasčių:

  1. Petys yra pats judriausias sąnarys žmogaus kūne, todėl jis yra pakankamai laisvas ir gali lengvai išsprūsti iš vietos. Dėl šios priežasties itin svarbu stiprinti aplink sąnarį esančius raumenis bei sausgysles. Jie suteikia tinkamą atramą sąnariui, prilaiko jį reikiamoje vietoje, ir tokiu būdu petys pasidaro atsparesnis traumoms, sužeidimams.
  2. Nuo peties skausmo dažniausiai kenčia fiziškai aktyvūs žmonės, darbo ar sporto metu pakartotinai kilnojantys rankas virš galvos. Skausmas atsiranda dėl rankų ir peties raumenų pervargimo ar pertempimo, kurį gali sukelti raumenų disbalansas ar netaisyklinga laikysena atliekant pratimus. Kineziterapeutas padės sustiprinti nusilpusius raumenis ir atkurti raumenų balansą, taip pat parodys taisyklingas pratimų atlikimo technikas ir pozicijas.
  3. Netaisyklinga laikysena stovint ar sėdint žymiai prisideda prie peties skausmo išsivystymo. Kineziterapijos užsiėmimų metu tobulinama laikysena ir stiprinamos dėl netaisyklingos kūno padėties nusilpusios kūno vietos. Tokiu būdu pečiai patiria mažiau krūvio, pagerėja laikysena ir sumažėja skausmas.
  4. Kineziterapeuto sukuriamas gydymo planas yra individualiai pritaikytas prie kiekvieno paciento būklės ir pajėgumo, todėl užtikrinamas saugus ir efektyvus gydymas.

Kineziterapija padeda efektyviai kovoti ne tik su peties skausmu, bet ir su jį sukėlusiomis priežastimis, užkirsdama kelią jų pasikartojimui ateityje. Kineziterapija sukuria žymiai didesnę naudą nei nuskausminamieji ilguoju laikotarpiu, todėl galime teigti, kad būtent kineziterapija ir yra geriausi vaistai nuo peties skausmo.

 

Kineziterapijos klinika „Sveikatos gama“ specializuojasi sąnarių skausmo gydyme. Jei Jus vargina peties skausmai, verta kreiptis pas mus kineziterapeuto konsultacijai. Jau šimtams klientų padėjome išspręsti ūminius bei lėtinius skausmus ir galime padėti Jums. Registracija čia arba telefonu +37067304464 .

Straipsnį paruošė kineziterapijos klinikos “Sveikatos gama” vyriausias kineziterapeutas Andrius Fedosejevas.