Dubens skausmas nėštumo pabaigoje

dubens skausmas nėtumo pabaigoje

Dubens kaulų skausmas nėštumo metu

Dubens kaulų skausmas nėštumo metu yra dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria daugybė moterų. Šis skausmas yra natūralių kūno pokyčių rezultatas, dažniausiai praeinantis iš karto po gimdymo. Vis dėlto, kartais dubens skausmas nėštumo metu gali signalizuoti įvairias būkles, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį. Jų rimtumas gali priklausyti nuo to, kada šis skausmas pasireiškė – nėštumo pradžioje ar pabaigoje. Bet kuriuo atveju, joki nėštumo metu juntami skausmai neturėtų būti ignoruojami. Taigi, šiame straipsnyje aprašome kodėl atsiranda dubens skausmas nėštumo pabaigoje ir pradžioje, ką tai reiškia ir ką dėl to daryti.

 

Kodėl atsiranda dubens kaulų skausmas nėštumo metu?

Dubenyje esantys sakroileiniai sąnariai ir dubens lanko kaulai nėštumo metu patiria pakankamai daug streso, galinčio sukelti skausmą. Nėštumo metu pasikeitę hormonų lygiai, atlaisvėję sąnariai, padidėjęs svoris ir pakitęs svorio centras sukuria daug galimybių skausmo atsiradimui. Dėl padidėjusio svorio ir pakitusios laikysenos šiems sąnariams ir kaulams tenka didesnis spaudimas, ypač jei juos supantys raumenys yra nusilpę. Tokiu atveju gali būti juntamas dubens kaulų skausmas, sustiprėjantis lipant laiptais, vaikštant, atsistojant ar stovint ant vienos kojos. Dar vienas prie skausmo atsiradimo žymiai prisidedantis faktorius yra hormono relaksino išskyrimas. Jo dėka suminkštėja ir išsitampo sausgyslės, tačiau tai taip pat sukelia nestabilumo jausmą bei skausmą dubens sąnariuose ir kauluose. Dubens kaulų skausmas nėštumo metu gali pasklisti ir į kojas, klubus, pilvą, nugarą, neretai pasireiškia kaulų traškėjimo, trinties tarpusavyje pojūtis.

 

Dubens skausmas nėštumo pabaigoje

Dubens skausmas nėštumo pabaigoje arba antroje pusėje pasireiškia dažniausiai, tai yra laikotarpis, kai šis skausmas atsiranda arba dar labiau suintensyvėja. Pajutus šį skausmą nereikėtų išsigąsti dėl reprodukcinės sistemos problemų, kadangi dauguma atvejų tai yra susiję būtent su kaulais, sąnariais bei minkštaisiais audiniais. Kadangi 2-3 nėštumo trimestre labiausiai padidėja kūno svoris, dubens kaulai bei sąnariai patiria daugiau spaudimo ir atsiranda didesnė tikimybė susidurti su skausmu. Dubens skausmas nėštumo pabaigoje gali pasireikšti kartu su kojų ar nugaros skausmais ir neretai yra intensyvus. Tai sukelia daug diskomforto ir gali stipriai suprastinti gyvenimo kokybę bei nėštumo laikotarpį, todėl svarbu imtis priemonių.

dubens kaulų skausmas nėštumo metu

Kada dubens kaulų skausmas nėštumo metu yra pavojingas

Nors dauguma atvejų dubens kaulų skausmas nėštumo metu nereiškia rimtų problemų, yra keletas simptomų, apie kuriuos būtina pranešti savo gydytojui:

  • Labai stiprus dubens skausmas, neleidžiantis vaikščioti
  • Staigus kojų, rankų ar veido ištinimas
  • Karščiavimas
  • Kraujavimas
  • Nuolatinis pykinimas, apsvaigimas
  • Stiprus galvos skausmas

Susidūrus bent su vienu iš šių simptomų, reikia nedelsiant susisiekti su savo gydytoju.

 

Dubens skausmas nėštumo pabaigoje: gydymas

Dubens skausmas nėštumo pabaigoje yra dažna problema, tačiau skausmą mažinti galima pradėti dar prieš gimdymą. Geriausia priemonė tai padaryti – kineziterapiniai pratimai. Dubens skausmas nėštumo pabaigoje dažniausiai sutinkamas nesportuojančių, fiziškai neaktyvių moterų tarpe. Taip yra dėl to, nes sporto metu stiprinami dubens kaulus bei sąnarius prilaikantys raumenys, gerinamas audinių lankstumas ir bendra kūno būklė. Taigi, dubens kaulų skausmas nėštumo metu sportuojančias moteris ištinka gerokai rečiau. Vis dėlto, susidūrus su šiuo skausmu niekada nėra per vėlu pradėti gydymą. Pirmasis žingsnis būtų apie skausmus pranešti savo gydytojui ir susisiekti su kineziterapeutu. Kineziterapeuto konsultacijos metu sudaromas prie individualios būklės, pajėgumo, nėštumo savaitės pritaikytas pratimų planas, kuris padės sustiprinti dubens sritį. Tokiu būdu ne tik sumažės juntamas skausmas, bet pagerės ir bendra savijauta, bus ruošiamasi sklandesniam bei lengvesniam gimdymui.

 

Kineziterapijos klinika „Sveikatos gama“ jau daug metų dirba su dubens skausmą patiriančiais pacientais. Mūsų patyrę specialistai padės efektyviai ir saugiai gerinti dubens srities būklę, išvengiant dubens skausmų ir gydant jau esamas problemas. Neatidėliokite sveikatos ir registruokitės vizitui mūsų klinikoje jau dabar!