Klubo sąnario uždegimas ir jo gydymas

klubo sąnario uždegimas

Klubo sąnario uždegimas ir jo gydymas

 

Mūsų klubai yra itin lankstūs ir stiprūs sąnariai, suteikiantys atramą ir sugeriantys šoką šokinėjant, vaikščiojant ar bėgiojant. Tačiau ir klubai nėra visiškai atsparūs problemoms ir kartais susiduriame su jų skausmu. Dažniausia to priežastis – klubo sąnario uždegimas arba bursitas. Bursitas atsiranda, kai susidaro uždegimas prie sąnario esančiame skysčio maišelyje – bursoje. Tai yra sąnario tepalinis maišelis, esantis sąnario išorėje ir tarnaujantis kaip paminkštinimas, sumažinantis trintį. Kiekvienas klubo sąnarys turi dvi bursas ir vienoje iš jų prasidėjus uždegimui, juntamas klubo skausmas, galintis išplisti į kirkšnį ar sėdmenis.

 

Dėl ko atsiranda klubo sąnario uždegimas

Klubo sąnario uždegimas bursitas dažniausiai atsiranda dėl nuolatinių pakartotinių judesių ir klubų išvarginimo. Dėl šios priežasties su juo dažnai susiduria daug vaikštantys, stovintys, bėgiojantys, dviračių sportu užsiimantys žmonės. Taip pat, bursitą sukelti gali ir klubo sužeidimas, ypač ties sąnariu. Tai gali atsitikti nukritus, atsitrenkus į kietą ar smailų objektą ar net per ilgai gulint ant vieno šono. Bursito atsiradimui įtaką gali daryti ir netaisyklinga laikysena, ypač jeigu jau susiduriama su apatinės nugaros ar kitomis stuburo problemomis. Su šia būkle dažniau susiduria moterys, nei vyrai, ir rizika bursitui atsirasti didėja su amžiumi.

 

Klubo sąnario uždegimo simptomai

Klubo sąnario uždegimo simptomai yra lengvai pastebimi, todėl išskiriame dažniausiai pasitaikančius:

  • Aštrus skausmas klubo šone;
  • Judant, o ypač lipant laiptais žemyn ar aukštyn, skausmas stiprėja;
  • Skausmas su laiku iš aštraus virsta buku;
  • Skausmas gulint ant paveikto šono;
  • Skausmas padidėja paspaudus ar palietus paveiktą klubą.

Klubo sąnario uždegimo simptomai yra išties nemalonūs, tačiau taikant tinkamą gydymą, jie turėtų sumažėti ar praeiti per keletą savaičių. Tačiau jei klubo sąnario uždegimo simptomai pasireiškia kartu su karščiavimu, klubo ištinimu ir profesionaliai gydant skausmas nesumažėja per 2 savaites – kreipkitės į gydytoją.

 

Klubo sąnario uždegimas: gydymas

Klubo sąnario uždegimas dažniausiai nėra pavojinga būklė ir jį nesunku išgydyti naudojantis paprastais metodais. Chirurgo įsikišimas reikalingas tik kraštutiniais atvejais. Klubo sąnario uždegimas dažniausiai gydomas šiomis priemonėmis:

  • Šalti kompresai. Šaltis padeda sumažinti skausmą ir uždegimą bursoje. Skaudamą vietą reikėtų šaldyti ledu 3-4 kartus per dieną, ne daugiau nei po 20min.
  • Poilsis. Susidūrus su į bursitą panašiu skausmu pirmiausiai rekomenduojame porą dienų pailsėti ir leisti klubui gyti. Reikėtų kuo mažiau vaikščioti ir vengti fizinės veiklos, pasistengti nuimti nuo klubo krūvį naudojant ramentus ar kitas atramas. Vis dėto, poilsis neturėtų tęstis ilgiau nei porą dienų.
  • Kineziterapiniai pratimai. Taisyklingas kineziterapinių pratimų atlikimas, prižiūrint specialistui, efektyviai gydo ir padeda išvengti bursito. Kineziterapinių pratimų metu lavinamas lankstumas ir stiprinami klubų raumenys, todėl klubo sąnarys turės geresnę atramą ir patirs mažiau skausmo. Taip pat, grąžinamas raumenų balansas ne tik klubų zonoje, bet ir visame kūne, todėl sumažėja pažeidžiamumas traumoms ir sužeidimams. Kineziterapinių pratimų metu kineziterapeutas išmoko taisyklingai ir saugiai atlikti kiekvieną pratimą, todėl kartojant juos namie mokėsite apsisaugoti nuo sužeidimų. Taigi, klubo sąnario uždegimas yra efektyviai gydomas kineziterapiniais pratimais.

Klubo sąnario uždegimas bursitas gali būti išgydytas sąlyginai greitai (2-4 sav.), jeigu taikomas tinkamas gydymas. Todėl, jei jus kankina į klubo sąnario uždegimą panašūs simptomai, rekomenduojame nedelsiant kreiptis į kineziterapeutą. Kineziterapeuto konsultacijos metu bus įvertinta Jūsų būklė ir sukurtas efektyvus individualus gydymo planas, kuris greitai padės pasijusti geriau.

 

Kineziterapijos klinika „Sveikatos gama“ jau daug metų dirba su klubo skausmą patiriančiais pacientais. Mūsų patyrę specialistai padės efektyviai ir saugiai gerinti klubo sąnario būklę, išvengiant klubo skausmų ir gydant jau esamas problemas. Neatidėliokite sveikatos ir registruokitės vizitui mūsų klinikoje jau dabar!

Straipsnį paruošė kineziterapijos klinikos “Sveikatos gama” vyriausias kineziterapeutas Andrius Fedosejevas.