Kojos skausmas nuo klubo: priežastys ir gydymas

kojos skausmas nuo klubo

Kojos skausmas nuo klubo: priežastys ir gydymas

Kojos skausmas nuo klubo yra itin nemaloni problema, sukelianti sunkumus vaikščioti, atsistoti ar sportuoti. Klubo skausmai neretai persiduoda į kojų zoną, šios kūno vietos yra glaudžiai susiję ir klubas tarnauja kaip jungtis tarp nugaros ir kojų. Taigi problemos, esančios klubuose ar nugaroje, dažnai yra susiję su atsiradusiu kojos ar kojų skausmu. Šis skausmas gali pasireikšti skirtingai, priklausomai nuo jį sukėlusios priežasties. Gali skaudėti klubo priekį, šoną ar užpakalinę dalį. Į koją išplitęs skausmas gali būti juntamas šlaunyse ar net keliuose ir blauzdose.

 

Dėl ko atsiranda kojos skausmas nuo klubo?

Yra daug priežasčių, dėl ko gali atsirasi klubo skausmas pereinantis į koją ir kiekviena jų pasižymi šiek tiek skirtingais pojūčiais ir gydymu. Išvardiname dažniausiai šią problemą sukeliančias priežastis.

  • Sausgyslių uždegimas. Sausgyslės uždegimas (dar vadinamas tendinitu) klubuose ar kojoje gali sukelti skausmą ir ištinimą šiose vietose. Dažnai su šia problema susiduria aktyviai sportuojantys ar daug judantys žmonės, kadangi pakartotiniai judesiai ir traumos gali pažeisti sausgysles.
  • Sąnario problemos. Klubo skausmas pereinantis į koją, atsiradęs dėl sąnario problemų, dažniausiai juntamas kirkšnyje ar klubo bei kojos priekyje. Artritas (sąnario uždegimas), su kuriuo dažniausiai susiduria vyresnio amžiaus žmonės, gali sukelti didelį diskomfortą ir skausmą klubų zonoje. Klubuose dažniausiai pasireiškia osteoartritas, jis stipriausiai juntamas rytais ir skausmas gali išplisti net žemiau kelių. Dar viena sąnarių problema, sukelianti kojos skausmą nuo klubo yra sąnarinės lūpos įplyšimas. Su juo dažniau susiduria intensyviai sportuojantys ar klubo traumas patyrę žmonės.
  • Patempti raumenys. Patempti raumenys apatinėje nugaroje, klubuose, sėdmenyse ar šlaunyse gali sukelti klubo skausmą, pereinantį į koją. Su šia problema dažniausiai susiduria fiziškai neaktyvūs, netaisyklingai sporto pratimus atliekantys ar didelį fizinį krūvį patiriantys žmonės.
  • Užspaustas nervas. Jei kojos skausmas nuo klubo pasireiškia dilgčiojimu kojose, deginimu, aštriu, veriančiu skausmu, gali būti, kad tai susiję su užspaustu nervu. Dažniausiai tai nutinka dėl išvaržos apatinėje nugaroje, kurios pasekmė gali būti užspaustas sėdimasis nervas.
  • Klubo išnirimas. Tai yra pavojinga būklė, galinti atsirasti po stipraus smūgio, kūno sukrėtimo ar avarijos. Intensyvus skausmas turėtų būti pajuntamas iš karto po įvykio, o klubas gali atrodyti pakeitęs formą. Šiuo atveju nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

 

Kaip gydomas klubo skausmas pereinantis į koją?

Kojos skausmas nuo klubo gydomas priklausomai nuo jį sukėlusios priežasties. Patemptų raumenų, išvaržos ir sąnarinės lūpos plyšimo atveju efektyviausiai taikomi kineziterapiniai pratimai. Jie padeda saugiai ir taisyklingai sugyti pažeistoms vietoms ir, gerinant bendrą kūno bei klubų zonos būklę, išvengti problemos pasikartojimo ateityje. Sausgyslių uždegimui geriausiai padeda poilsis ir šalti kompresai, o artrito gydyme stengiamasi valdyti ir malšinti skausmą kineziterapinėmis priemonėmis. Vieno sprendimo šios problemos gydyme nėra, todėl prieš renkantis gydymo būdą rekomenduojame atvykti į kineziterapeuto konsultaciją. Jos metu bus sudarytas efektyvus ir saugus individualiai Jūsų būklei pritaikytas gydymo planas.

 

Kojos skausmas nuo klubo: prevencija

Dauguma klubo ir kojos skausmą sukeliančių priežasčių, kaip traumos, sąnarinės lūpos įplyšimas ar sąnario išnirimas atrodo kaip nelaimingi atsitikimai, kurių neišvengsi. Tačiau galima daryti įtaką jų pasekmėms ir jas minimalizuoti. Siekiant išvengti kojos skausmo nuo klubo rekomenduojame:

  • Atlikite kineziterapinius pratimus, kurie sustiprins klubų zoną, suteiks tinkamą atramą ir padarys klubus mažiau pažeidžiamus.
  • Sveikai maitinkitės ir sumažinsite uždegimų riziką.
  • Venkite varginančių pasikartojančių judesių.
  • Daug ilsėkitės ir miegokite.

 

Kineziterapijos klinika „Sveikatos gama“ jau daug metų dirba su klubo skausmą patiriančiais pacientais. Mūsų patyrę specialistai padės efektyviai ir saugiai gerinti klubo sąnario būklę, išvengiant klubo skausmų ir gydant jau esamas problemas. Registruokitės vizitui mūsų klinikoje jau dabar!

 

Straipsnį paruošė kineziterapijos klinikos “Sveikatos gama” vyriausias kineziterapeutas Andrius Fedosejevas.