Tirpsta rankos ar kojos? Kodėl atsiranda kojų ir rankų tirpimas, bei kaip jį gydyti

koju ir ranku tirpimas pratimai jeigu tirpsta rankos

Kineziterapinis gydymas jeigu tirpsta rankos, ar tirpsta kojos

Tirpsta rankos? Rankų tirpimas (dar vadinamas parestezija) atsiranda dėl užspausto nervinio audinio. Būtent tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl tirpsta rankos miegant ant jos ilgą laiką. Šiuo atveju rankų tirpimas yra normalus reiškinys, kuris praeina per kelias minutes, tačiau jei tai vis pasikartoja, tada tai yra rimta problema. Parestezija, arba paprastai kalbant rankų tirpimas, turi keletą priežasčių, tačiau dauguma iš jų galima kontroliuoti kineziterapijos pagalba. 

Kodėl tirpsta rankos? Priežastys kodėl atsiranda rankų tirpimas ar kojų tirpimas

Dažniausiai rankų tirpimas  atsiranda dėl riešo kanalo sindromo,  kurį sukelia pagrindinio riešo nervo spaudimas, pasireiškiantis skausmu. Pakartotinis judėjimas nenatūralioje padėtyje sukelia padidėjusį spaudimą rankoje. Šie mikroskopiniai raiščių ir raumenų įplyšimai padidėja ir vėliau sukelia nervų spaudimą. Rankų ir kojų tirpimas gali atsirasti dėl nelaimingų atsitikimų ar kritimų, kurių metu yra sutrenkiamas nervas. Kitos galimos priežastys yra diabetas, alkoholizmas, prasta kraujotaka ir kt.

Kineziterapinis gydymas jeigu Jums tirpsta rankos ar tirpsta kojos

Rankų ir kojų tirpimo gydymas labai priklauso nuo pagrindinės ligą sukėlusios priežasties. Jei negalavimą sukelia liga, tokiu atvejų gydymas bus nesunkus. Kineziterapijos gydymas yra itin veiksmingas gydant paresteziją esant prastai kraujotakai.

Pratimai

Nervų stiprinimo pratimai plačiai naudojami gydant rankų tirpumą ir dilgčiojimą. Tai apsaugo nuo nervų pažeidimų, pagerina cirkuliaciją ir nervų judėsius.

Pratimai jeigu tirpsta rankos

Pirmas pratimas: pirštus sulenkti į kumštį, paliekant ištiestą nykštį ir nykščiu dengti sulenktus pirštus. Tai pagerina kraujotaką ir sumažina spaudimą rankose.

Antras pratimas: sulenkti pirštus į kumštį, palaikius kelias sekundes ištiesti pirštus į viršų. Tada delną atlenkite atgal kiek įmanoma daugiau, tačiau ne per daug, kad nejustumėte diskomforto.

Trečias pratimas: pirštus laikykite ištiestus, o nykštį atitraukite ir taip laikykite kelias sekundes.

Ketvirtas pratimas: ištieskite pirštus, o delnas nukreiptas į lubas. Šioje padėtyje išbūkite kelias sekundes. Šis tempimo pratimas yra skirtas rankos daliai nuo nykščio iki riešo.

Penktas pratimas: ištiestą ir įtemptą nykštį priešingos rankos pagalbą lenkite žemyn. Šį pratimą kartokite 3-5 kartus.

Masažas

Masažas yra itin veiksmingas jeigu yra tirpsta rankos, ar tirpsta kojos. Pirmiausia dėl to, kad masažas padeda gerinti bei suaktyvinti kraujotaką. Masažas pagerina limfos bei kraujo tekėjimą išorinėje kraujotakos sistemoje. Visgi efektyviausias būdas gydyti rankų ir kojų tirpimą yra derinant masažą ir pratimus, kuriuos Jums paskirs ir jų vykdymą prižiūrės kineziterapeutas.

Mūsų klinikoje dirbantys specialistai turi ilgametę darbo patirtį ir padės, jeigu Jums tirpsta rankos ar tirpsta kojos. Rankų tiprimas (taip pat ir kojų tirpimas) gali būti išgydytas, tad rekomenduojame jau šiandien užsiregistruoti vizitui pas mus.