Skauda kaklą

skauda kakla

Skauda kaklą? Kineziterapeutas pataria kaip to išvengti

 

Kaklo skausmas yra dažna problema tarp įvairaus amžiaus žmonių. Taip yra dėl to, nes kaklo sritis pasižymi lankstumu ir kasdien turi atlaikyti sąlyginai didelį galvos svorį. Dėl šios priežasties kaklo raumenys ir raiščiai dažnai nusilpsta, persitempia bei tampa pažeidžiami. Būtent raumenų problemos yra dažniausia priežastis, kodėl skauda kaklą. Gera žinia tai, kad kaklo skausmo galima išvengti ir sėkmingai jį gydyti. Pateikiame kineziterapeutų patarimus, kaip jo išvengti ir ką daryti, jei jau susidūrėte su šia problema.

 

Kaip išvengti kaklo skausmo?

Dažniausiai kaklo skausmo galima išvengti naudojant paprastas priemones arba tiesiog pakeičiant kaklui žalingus įpročius naujais, sveikesniais. Rekomenduojame:

1. Pagerinkite darbo aplinką

Laikysena sėdint ir darbo aplinka turi didžiulę įtaką stuburo sveikatai. Kreivai ar netaisyklingai sėdint išsibalansuoja raumenys, kadangi netolygiai pasiskirsto jiems tenkantis krūvis ir spaudimas. Tokiu būdu vieni raumenys nusilpsta, o kiti persitempia, sukeldami kaklo skausmus. Taigi, rekomenduojame įsigyti kėdę, kuri tinkamai prilaikytų nugarą ir kaklą. Taip pat, įsitikinkite ar kompiuterio ekranas yra akių aukštyje, kadangi nulenkta galva itin vargina kaklo raumenis.

2. Ribokite laiką, praleistą prie telefono ekrano

Kai žiūrėdami į telefoną palenkiame galvą, kaklui tenkantis krūvis net patrigubėja. Dėl šios priežasties nuolat nusilpsta ir persitempia kaklo raumenys, sukeldami skausmą ir sustingimo jausmą. Todėl kineziterapeutai pataria žiūrint į telefoną kuo mažiau nulenkti galvą, taip pat periodiškai švelniai pratampyti kaklo raumenis.

3. Pagerinkite miego aplinką ir įpročius

Dažnas klientų nusiskundimas yra tai, kad po nakties skauda kaklą. Tai lemia netaisyklingi miego įpročiai ir netinkama aplinka. Siekiant išvengti kaklo skausmų, kineziterapeutai rekomenduoja miegoti ant nugaros, galvą laikant tiesiai. Jei nepavyksta miegoti ant nugaros, pasistenkite miegoti ant šono, tačiau svarbiausia – negulėkite ant pilvo. Miegas ant pilvo, pasukus galvą į šoną, yra pavojingiausia pozicija kaklui. Taip pat, pasirinkite pagalvę, kuri neiškeltų galvos aukščiau, nei yra kūnas, ir ją naudokite galvai ir kaklui atremti, bet ne pečiams.

4. Nerūkykite

Moksliniais tyrimai įrodyta, kad rūkymas itin žalingas stuburo sveikatai. Taigi, siekiant išvengti kaklo skausmų, rekomenduojama nerūkyti.

5. Atlikite kineziterapines mankštas

Tai yra labiausiai kineziterapeutų akcentuojamas patarimas ir tam yra daug priežasčių. Kineziterapinės mankštos yra geriausias būdas ne tik gydyti jau esamus kaklo skausmus, bet ir jų išvengti ateityje. Kadangi dažniausiai skauda kaklą dėl nusilpusių, pertemptų ir patemptų raumenų, geriausias būdas užtikrinti kaklo sveikatą yra šių raumenų stiprinimas ir tamprumo lavinimas. Vis dėlto, susidūrus su kaklo skausmais yra itin svarbu stiprinimo ir tempimo pratimus atlikti taisyklingai, kadangi netikslus pratimų atlikimas gali tik pabloginti situaciją.

Dėl šios priežasties rekomenduojame atvykti į kineziterapeuto konsultaciją, kurios metu, įvertinus kūno būklę, bus sukurtas individualiai Jums pritaikytas pratimų planas. Svarbiausia – kineziterapeutas išmokins, kaip šiuos pratimus taisyklingai ir saugiai atlikti namuose. Nuosekliai atliekant kineziterapines mankštas, sustiprės aplink stuburą išsidėstę raumenys, jie pasidarys lankstesni, ir kaklas bei visa nugara bus gerokai mažiau pažeidžiami. Taip ne tik išvengsite kaklo skausmų, bet tapsite atsparesni traumoms ir sužeidimams, sumažės įtampa pečiuose.

 

Man skauda kaklą. Ką daryti?

Kineziterapeutai pateikia patarimus, ką daryti per pirmas 48 valandas nuo kaklo skausmo pradžios.

  • Pailsėkite. Leiskite sužeistiems raumenims atsigauti, tačiau po 48 val. grįžkite į įprastą ritmą.
  • Šalti kompresai. Jei skauda kaklą, kelis kartus per dieną šaldykite kaklą kompresais. Jie padės sumažinti uždegimą ir skausmą.
  • Masažas. Kaklo ir nugaros masažas padės atsipalaiduoti raumenims, pagreitins gijimo procesą ir sumažins skausmą.
  • Kreipkitės į kineziterapeutą. Žinoma, dažnai kaklo skausmas praeina savaime per keletą dienų, tačiau tai, kad jis atsirado, dažnai reiškia išsibalansavusius ir nusilpusius raumenis. Net jei skausmas praeis savaime, tinkamai negydomas kineziterapiniais pratimais, jis kartosis nuolat. Taigi, susidūrus su kaklo skausmu, rekomenduojame nedelsiant kreiptis į kineziterapeutą, kuris padės sustiprinti kaklo raumenis ir išvengti kaklo skausmo pasikartojimo.

 

Kineziterapijos klinika „Sveikatos gama“ jau daug metų specializuojasi nugaros ir kaklo skausmų gydyme bei prevencijoje. Mūsų patyrę specialistai padės efektyviai ir saugiai gerinti stuburo būklę, išvengiant kaklo ir nugaros skausmų bei gydant jau esamas problemas. Registruokitės vizitui mūsų klinikoje jau dabar!

Straipsnį paruošė kineziterapijos klinikos „Sveikatos gama” vyriausias kineziterapeutas Andrius Fedosejevas.