Skauda kaklo šoną – ką daryti?

skauda kaklo šoną

Skauda kaklo šoną – kineziterapeuto patarimai ką daryti

 

Kaklas yra labai svarbi kūno vieta judėjimui, jis lankstus, atlaiko galvos svorį ir padeda atlikti kasdienes funkcijas. Būtent dėl šios priežasties jis yra itin pažeidžiamas traumoms, raumenų, raiščių ar sausgyslių problemoms. Įvairios problemos gali sukelti skausmą kakle ir vienas dažniausių klientų nusiskundimų yra – skauda kaklo šoną.

 

Skausmo kaklo šone atsiradimo priežastys

Skausmas kaklo šone gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, kartais jas nustatyti yra labai sunku. Tokiu atveju skausmas vadinamas nespecifiniu kaklo skausmu ir jis dažniausiai atsiranda dėl silpnų raumens ar kitų audinių patempimų. Vis dėlto, galime išskirti keletą dažniausiai pasitaikančių priežasčių, dėl ko skauda kaklą.

 • Raumenų patempimas. Yra daug priežasčių, dėl ko galima patempti raumenį kakle. Dažnai tai įvyksta dėl ilgai besitęsiančio padidėjusio krūvio kakle, dėl kurio susilpnėja, pervargsta raumenys. Tai gali būti vairavimas, žiūrėjimas į telefoną ar nuolatinis galvos sukiojimas. Tai yra dažniausiai sutinkama priežastis, dėl ko skauda kaklo šoną.
 • Prasta laikysena. Prasta laikysena sėdint ir stovint sukuria raumenų disbalansą nugaroje, kakle ir pečiuose. Tokiu būdu vieni raumenys pervargsta, o kiti nusilpsta ir atsiranda skausmas kaklo šone.
 • Netinkama miego pozicija. Kai kurios miego pozicijos yra itin žalingos kaklo sveikatai. Miegant ant pilvo, galva visą naktį būna nusukta ir dėl to ryte skauda kaklo šoną. Skausmą sukelti gali ir per aukšta pagalvė, kuomet galva iškeliama virš likusio kūno lygio.
 • Stiprūs smūgiai, staigiai sulenkiantys kaklą, gali sukelti stiprų skausmą kaklo šone. Tai gali įvykti kontaktinio sporto, avarijos, nukritimo metu, kuomet didelė jėga sukrečia kaklą. Traumos metu sužeidžiami kaklo raumenys, raiščiai ar sausgyslės ir dėl to pradeda skaudėti kaklo šoną.
 • Patiriant daug streso ar nerimo, įsitempia pečių ir kaklo raumenys. Kadangi įtampa trunka ilgą laiko periodą, tai gali sukelti stiprų skausmą kaklo šone.

 

Skauda kaklo šoną: gydymas

Kaip ir kiti skausmai, kaklo skausmas šone gydomas priklausomai nuo jį sukėlusios priežasties. Vis dėlto, dažniausiai jis atsiranda dėl raumenų patempimo, nusilpimo, disbalanso ar dėl streso, todėl pateikiame šiems atvejams skirtus gydymo būdus.

 • Kineziterapiniai pratimai. Tai yra efektyviausias būdas gydyti kaklo skausmą šone ir siekiant jo išvengti. Taip yra dėl to, nes kineziterapinių pratimų metu kaklo ir kūno raumenys yra lavinami įvairiapusiškai: gerinamas pajėgumas, jėga, lankstumas. Taip grąžinamas raumenų balansas, sukuriama tinkama atrama stuburui, koreguojama laikysena ir sumažinamas pažeidžiamumas traumoms bei raumenų patempimams. Vis dėlto, svarbu paminėti, kad netaisyklingas pratimų atlikimas gali tik pabloginti jau esamą situaciją ir suaštrinti skausmus. Dėl šios priežasties itin rekomenduojame užsiregistruoti kineziterapeuto konsultacijai, kurios metu bus sukurtas individualiai prie būklės pritaikytas gydymo planas ir specialistas išmokins kaip taisyklingai atlikti kiekvieną pratimą.
 • Masažas. Nugaros ir kaklo masažas yra puikus būdas atpalaiduoti nuo streso ar netaisyklingos laikysenos įtemptus raumenis, greitinti raumenų gijimą ir mažinti skausmą. Taip pat, masažo metu išskiriami laimės hormonai endorfinai padės sumažinti stresą ir pasijusti fiziškai bei emociškai geriau. Tai yra viena maloniausių priemonių, kurių galima imtis, jei skauda kaklo šoną.
 • Šilti ir šalti kompresai padeda mažinti dėl raumenų patempimo atsiradusį skausmą ir skatinti gijimą. Tai yra lengvai prieinama gydymo priemonė, kai skauda kaklo šoną. Pirmąsias 48 val. nuo skausmo atsiradimo pradžios rekomenduojame šaldyti skaudamą kaklo vietą kelis kartus per dieną. Šiam laikui praėjus šaltį pakeiskite į karštus kompresus ar šiltą vonią.

Naudojantis šiais metodais kaklo skausmas šone turėtų praeiti per 1-2 sav. Tačiau, jei profesionaliai gydant skausmas nepraeina ir nemažėja, kreipkitės į gydytoją. Gali būti, kad skausmo priežastis yra rimtesnė, nei raumens patempimas.

 

Kineziterapeuto patarimai

Jeigu skauda kaklo šoną, kineziterapeutas pataria:

 • Miegokite ant nugaros arba ant šono;
 • Negulėkite daugiau nei ant vienos pagalvės;
 • Jei dirbate sėdimą darbą, periodiškai atlikite švelnius kaklo tempimo pratimus;
 • Pasistenkite išlaikyti tinkamą laikyseną;
 • Meditacija, joga ar kvėpavimo pratimais mažinkite stresą;
 • Išlikite fiziškai aktyvūs;
 • Dirbant, įsitikinkite, kad kompiuterio ekranas yra akių lygyje;
 • Žiūrint į telefoną pasistenkite kuo mažiau palenkti galvą;

 

Kineziterapijos klinika „Sveikatos gama“ jau daug metų specializuojasi nugaros ir kaklo skausmų gydyme bei prevencijoje. Mūsų patyrę specialistai padės efektyviai ir saugiai gerinti stuburo būklę, išvengiant kaklo ir nugaros skausmų bei gydant jau esamas problemas. Registruokitės vizitui mūsų klinikoje jau dabar!

Straipsnį paruošė kineziterapijos klinikos “Sveikatos gama” vyriausias kineziterapeutas Andrius Fedosejevas.