Taisyklinga laikysena yra svarbus įprotis

Taisyklinga laikysena yra svarbus įprotis

Ar jūsų mama nemurmėdavo „stovėti tiesiai“ kai stovėdavote visas sukumpęs? Ir visgi jie būvo teisūs.

Pažvelkite į žmones iš šono ir išvysite daug įvairiausių netaisyklingų laikysenų pavyzdžių, kurios gali sukelti problemų.

Pažvelkite į bet kurią netaisyklingą laikyseną ir palyginkite, kaip turėtumėte stovėti iš tikrųjų: ausis virš peties (skruostikauliai vertikaliai su krūtinkauliu); pečiai virš klubų, klubai virš kulkšnies.

Dažniausiai pastebimos laikysenos problemos – ausis yra peties priekyje kartu su sukritusiais pečiais (priešais klubus), klasikinis netaisyklingos laikysenos pavyzdys.

Tačiau kai asmens galva, kaklas, viršutinė nugaros dalis ir pečiais yra glaudžiai susiję, ši poza gali sukelti ne tik galvos skausmus, bet ir nugaros bei abejų pečių skausmus.

Be to, dėl skaudančio peties, šie gali tapti „sukritę“, galva ištiesta į priekį. Pavyzdžiui, žmogus su traumuotu pečiu patirs kur kas sudėtingesnį reabilitavimosi procesą, jei trauma atsirado kai žmogus buvo su netaisyklinga laikysena.

Netaisyklinga laikysena gali atsirasti per ilgą laiką ir jai vis besikartojant. Tai tarsi įprotis, kuris žmogui tampa įprastas. Šis įprotis gali būti atsiradęs dėl traumos, tačiau dažniausiai – dėl aplaidumo – dėmesingumo stokos. Mamos nebebūdavo šalia, kuri galėtų priminti apie tai. Taigi, ar vis dar galime ją pakeisti? Ir kaip tai padaryto ir vėl turėti taisyklingą laikyseną?

Tą padaryti galime tik nuolatos kartodami taisyklingos laikysenos pozą. Ir tai veikia. Tai vienas iš keletos psichologinio įdirbio pavyzdžių. Vis tik rezultatą matysime tuomet, kai šią pozą nuolat kartosime.

Puikus būdas nekeisti savo pozos yra įsisąmoninti naują ir patobulintą laikyseną, valandų valandas ją pritaikant. Tokiu būdu rizikuojate jausti skausmą ir nepatogumus, nes reikalaujate, kad kūnas prisitaikytų prie staigių raumenų, sąnarių ir raisčių pokyčių.

Jei pacientas ateina į kliniką ir skundžiasi skausmu petyje, palinkusia galva ir apvalėjančia viršutine nugaros dalimi, rekomenduosime gydymą, kuris padės atsatyti petį, o kartu ir keis savo stovėjimo pozos įpročius.

Mažais tempais, diena iš dienos. Per ateinančias tris savaites peties būklė pagerės ir dėl naujos pozos, o naujoji taisyklinga laikysena beveik taps nuolatinė.

Trys savaitės – laiko tarpas, kurio užtenka ištaisyti netaisyklingą laikyseną, jei tik pacientas yra disciplinuotas atkartoti naujos pozos modelį.

Kitas įrodymas, kad nauja taisyklinga laikysena taps nuolatinė – senoji poza jausis keista, nenormali, o naujoji – atvirkščiai. Net jei petys ir neatsistatys pilnai per tris savaites, kuomet buvo mokomasi naujos pozos, jo reabilitacija bus kur kas sėkmingesnė nei vaikščiojant netaisyklingai.

Šis tekstas yra informacinio pobūdžio. Jeigu jaučiate, kad turite netaisyklingą laikyseną, kreipkitės į kineziterapijos kliniką “Sveikatos gama”. Padėsime Jums vėl džiaugtis taisyklinga laikysena.

taisyklinga laikysena