7 priežastys kodėl jus ištiko staigus nugaros skausmas

staigus nugaros skausmas kineziterapija gydo

7 priežastys kodėl jus ištiko staigus nugaros skausmas

Staigus nugaros skausmas yra viena plačiausiai paplitusių problemų, kamuojančių sveikus darbingo amžiaus žmones visame pasaulyje. Šios nemalonios, tačiau tokios įprastos, problemos priežasčių yra ne viena. Kad galėtumėte gyventi be nugaros skausmo būtina sužinoti jo atsiradimo aplinkybes ir kodėl jis jus vargina iš esmės. 

Atkreipkite dėmesį į 7 dažnai pasitaikančias priežastis:

Nugaros trauminis sužalojimas ir staigus nugaros skausmas

Skausmas nugaroje gali ištikti jei patyrėte fizinę traumą sportuodami arba nelaimingo atsitikimo metu, taip pat kilnojant sunkius objektus ir įvykus patempimui. Atsitikus traumai svarbu laiku sureaguoti ir atkreipti dėmesį į tai, kiek laiko tęsiasi skausmas.

Skoliozė 

Pagrindinis skoliozės bruožas yra kiek į šoną pasisukęs ir raidės S formos išlinkimą turintis stuburas. Lengva skoliozė pasireiškia nedideliais simptomais, tačiau sunki skoliozė gali sukelti neįgalumą. Asmenys, turintys skoliozę patiria nugaros skausmą dažniau, nei jos neturintieji.

Nugaros išvarža

Nugaros išvarža atsiranda tada, kai plyšta stuburo tarpslankstelinis diskas, o minkštos jį sudarančios vidinės dalys išsilieja aplink. Šio proceso metu paveikiami gretimai esantys nervai, todėl skausmas dažnai tik laiko klausimas.

staigus nugaros skausmas kaip padeda kineziterapija

Stuburo stenozė 

Stuburo stenozė dažniausiai pasireiškia vyresniems nei 50-ies metų žmonėms. Ši būklė reiškia stuburo kanalo susiaurėjimą, dėl kurio atsiranda skausmas, tirpimas arba deginimo pojūtis nugaroje, sėdmenyse ir kojose.

Prasta laikysena

Prasta laikysena yra viena iš paprasčiausių nugaros skausmo priežasčių. Nuolatinis sulinkimas prie darbo stalo didiną įtampą, kurią patiria nugara. Prasta laikysena taip pat gali sustiprinti jau esamą nugaros skausmą.

Tarpslankstelinio disko degeneracija

Ši būklė gali atsirasti žmogui senstant, dažniausiai pasireiškia kakle ir apatinėje nugaros dalyje. Tarpslankstelinio disko degeneracijos simptomai yra tirpimas, skausmas ir juntamas silpnumas nugaroje.

Užspaustas nervas ir staigus nugaros skausmas

Šis skausmas dažnai ištinka atsiradus užspaustam nervui. Užspaustas nervas lemia skausmo, dilgčiojimo ar tirpimo pojūčių prasidėjimą. 

Jeigu staigus nugaros skausmas yra jūsų gyvenimo palydovas, nepriklausomai nuo to, kokia jo priežastis, jums reikalinga pagalba. Šiuolaikinė kineziterapija ir patyrę kineziterapijos specialistai laukia jūsų ir yra pasirengę padėti jums gyventi be skausmo. Užsiregistruokite kineziterapeuto konsultacijai jau dabar. Registracija.