skoliozes gydymas

Skoliozės gydymas – Schroth metodas

Schroth skoliozės gydymo metodas – specifiškai skoliozei pritaikyta kineziterapijos rūšis, kuri suteikia visą reikalingą informaciją ir įgūdžius, būtinus pacientui kasdieniame gyvenime ir veikloje. Vokietijoje susiformavęs Katerinos Schroth metodas per 80 klinikinės praktikos metų sukaupė didelę patirtį gydant įvairių rūšių stuburo iškrypimus ir yra vienas efektyviausių skoliozės gydymo būdų.

Skoliozės gydymas Schroth metodu gali būti taikomas bet kokio amžiaus pacientams, visose gydymo stadijose, t.y.: prieš ar po operacijos, ypač tais atvejais kuomet operacija nėra atliekama.

Specifinių pratimų ir tinkamo kvėpavimo technikų dėka, šiuo metodu siekiama pailginti liemenį bei ištaisyti kūno disbalansą. Vystant vidinius raumenis esančius krūtinės ląstoje, Schroth metodas pakeičia viršutinę liemens dalį taip ištaisydamas bet kokias stuburo anomalijas. Rezultatas yra skausmo sumažėjimas, lėtėjantys arba nebeprogresuojantys iškrypimai bei pagerėjusi širdies ir plaučių funkcija, slankumas, laikysenos stabilumas. 

Pacientas, besigydantis pagal Schroth metodą:

  • Išmoksta savarankiškai sumažinti stuburo iškrypimą;
  • Treniruoja ir stiprina giliuosius laikysenos raumenis, kurie padeda išlaikyti pakoreguotą stuburo padėtį;
  • Išmoksta korekcinio kvėpavimo, kuris padeda atstatyti įdubusį šonkaulių lanką ir didina krūtinės ląstos ir šonkaulių paslankumą;
  • Išmoksta atpažinti kokia laikysena ar kasdienės padėtys didina stuburo iškrypimą, o kurios sumažina;
  • Išmoksta atlikti asimetrinius fizinius pratimus, kurie sumažina stuburo apkrovą.

Šios žinios ir įgudžiai gali būti įgyti gydantis tik pas sertifikuotą Schroth metodikos kineziterapeutą. Kineziterapeutas dirba su pacientu tol, kol pacientas pilnai supranta apie savo atvejį, išmoksta  atlikti stuburo iškrypimo korekcijas ir perneša gebėjimus į kasdienį gyvenimą ir pakeičia netaisyklingus įpročius taisyklingais. Kiekvienas pacientui yra paruošiama individuali, tik jam skirta, 20-30min. gydomųjų pratimų programa, kurią turi atlikti kasdien. Tęsiant gydymą, pacientas pradeda periodiškai lankytis pas gydantį kineziterapeutą, kuris stebi ir koreguoja gydymo eigą. Reguliarūs patikrinimai yra rekomenduojami pacientams, kurie tuo metu auga sparčiausiai. Taip pat ir pacientams, nešiojantiems korekcinius įtvarus.

 Kokie yra Schroth metodo pratimai gydant skoliozę?

Skoliozės gydymo pratimai yra nustatomi pagal išlinkimo struktūrą ir sunkumą, taip pat pagal paciento amžių, fizinę būklę bei funkcionavimo galimybes. Jie yra skirti supažindinti su taisyklinga laikysena ir jos koregavimu per tinkamą pozicionavimą bei kartojimą. Pacientas yra išmokomas tam tikrų pozicijų kurios padės išsiplėsti plokštesnei krūtinei bei nugaros sritims. Daugelis skolioze sergančių pacientų, kaip išlinkimo rezultatą turi tiesesnes nugaras, išsikišusius šonkaulius, strėnas arba dubens kaulus. Mes skatiname pratimus kurie padeda sutvirtinti tiesią nugarą, atkuria dubens linijas ir sumažina išsikišusio liemens vietas.

Pacientui susipažinus su individualia kreivės linija ir jos taisymo principais, skoliozės gydymas Schroth metodu gali pasiūlyti daugybę pozicijų, kurios tiks visiems atvejams tuo pačiu metodu, taip leisdamas nesudėtingai sekti programą.

Šie pratimai gali būti atliekami sėdint ant kamuolio, gulint ant nugaros, pilvo ar ant šono, taip pat skirtingose stovėjimo pozicijose naudojant lankus arba lazdas kurios būtų pritvirtintos prie sienos.

Kokie yra skoliozės gydymo seansai Schroth metodu?

Schroth terapistas veda pacientą lytėjimo stimulais ir taip pacientas supranta kur reikia įkvėpti oro į nusilpusias vietas ir kur reikia įtempti raumenis, kad šie pradėtų veikti taisyklingų pozicijų linkme.

Įsivaizduodamas ir jausdamas savo kūno dalis reaguojančias į kvėpavimą, pacientas išmoksta naują kvėpavimo būdą ir kūno valdymą. Dirbdamas su veidrodžiais, pacientas gauna vizualinę informaciją šis yra paprašomas įsiminti kokie jausmai kyla atliekant korekcijas. Sekdamas detalius garsinius nurodymus iš terapiauto, pacientas turi galimybę išlaikyti tinkamą padėtį bei praktikuoti ją įvairiose pozicijose kasdienėse veiklose.

Kas atsitinka skoliozės gydymo pabaigoje, kai pacientas išmoksta Schroth metodą?

Skoliozės gydymo pabaigoje, t.y. baigus intensyvų treniravimosi kursą su Schroth terapiautu, pacientas gali atlikti pratimus namuose. Yra rekomenduojama tęsti terapiją siekiant pagerinti mokymąsi ir atliekamų pratimų kokybę, nes jie turėtų būti visą gyvenimą aktyviai atliekami skolioze sergančių pacientų. Laikui bėgant, pacientas palaipsniui išmoksta labiau jausti savo laikyseną ir korekciją. Po to kai pacientas baigia terapijos kursą jam yra nurodoma ir toliau sekti savo laikyseną kasdienėje veikloje, tokioje kaip atsikėlimas ryte, ėjimas į mokyklą, laisvalaikio leidimas su draugais ar atliekant namų pratimų programą. Laikysena išmokta skoliozės gydymo metu (naudojant Schroth metodą) turėtų tapti paciento nauja įprastine laikysena.

  • Sergate skolioze?

    Pasikonsultuokite dėl gydymo su specialistu telefonu +370 673 04464 arba el. paštu info@sveikatosgama.lt

  • Kontaktai