Nugaros skausmas pereinantis į koją

nugaros skausmas pereinantis i koja

Nugaros skausmas pereinantis į koją

Nugaros skausmas pereinantis į koją yra neretai pasitaikantis reiškinys, kurį sukelti gali įvairūs faktoriai. Dažniausiai nugaros skausmas juntamas apatinėje dalyje ir, kadangi apatinė nugaros dalis ir kojos yra susiję įvairiais audiniais, skausmas gali plisti. Viena dažniausių šios problemos atsiradimo priežasčių – patempti ar pertempti raumenys ir raiščiai. Šiuo atveju skausmas praeina sugijus sužeidimui, tačiau jei skausmas nesilpsta ir vargina jau ilgiau nei mėnesį, po juo gali slypėti rimtesnė problema. Vis dėlto, dėl glaudžių nugaros ir kojų saitų, kartais gali būti sunku suprasti, kurioje vietoje originaliai atsirado skausmas.

 

Kokios yra tokio skausmo priežastys?

Dažniausiai nugaros skausmą pereinantį į koją sukelia:

Patempimai ir pertempimai. Apatinės nugaros dalies raumenų ir raiščių patempimas ar pertempimas gali sukelti į kojas plintantį skausmą. Šie sužalojimai dažniausiai nutinka sporto metu ar per dažnai, pakartotinai naudojant tam tikras nugaros raumenų grupes dirbant. Priklausomai nuo patempimo rimtumo, skausmas gali būti juntamas keletą dienų ar net keletą mėnesių. Vis dėlto, jei skausmas nepraeina ir nesumažėja per pirmą savaitę – tai rimta problema ir reikėtų kreiptis į kineziterapeutą.

Kasdieniai įpročiai. Prasta laikysena, sėdimas darbas, stresas, fizinio krūvio trūkumas gali paskatinti nugaros ir kojų skausmų atsiradimą. Labai svarbu sėdinti užtikrinti tinkamą atramą nugarai ir gerą laikyseną, daryti pertraukas nuo sėdėjimo, išlaikyti fizinį aktyvumą ir taisyklingai kelti sunkius objektus.

Išialgija. Ji pasižymi deginančiu ar veriančiu skausmu, plintančiu iš nugaros apačios per užpakalinę kojos dalį. Su šia skausminga būkle susiduriama, kai užspaudžiamas sėdimasis nervas. Išialgija gali atsirasti dėl prastos laikysenos, sužeidimų, išvaržų, tačiau dažniausiai skausmas praeina savaime. Tai reumatinė liga, pasižyminti sustingimu ir skausmu, kuris gali paveikti nugarą ir kojas. Jos simptomai yra: silpnumas, prasta nuotaika ir nerimas, galūnių dilgčiojimas ir nutirpimas, nemiga, padidėjęs jautrumas skausmui.

Nugaros skausmas pereinantis į koją gali atsirasti dėl skirtingų artrito formų. Artritui būdingas sąnarių uždegimas ir skausmas iš apatinės nugaros dalies gali išplisti į kojas. Šios ligos simptomai pasireiškia skirtingai, tačiau dažniausiai pasižymi paraudusiais ir ištinusiais sąnariais bei skausmu judant.

nugaros skausmas pereinantis i koja

Kaip gydomas nugaros skausmas pereinantis į koją

  • Kineziterapeuto konsultacija. Atvykite pas specialistą, kuris apžiūrės ir įvertis Jūsų būklę ir parinks efektyvų gydymą.
  • Karštis ir šaltis. Šilti ir šalti kompresai gali padėti sumažinti skausmą ir greitinti gijimą. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į kompresų dėjimo tvarką. Šaltus kompresus naudokite skausmui tik prasidėjus – pirmąsias 24-48 valandas, vėliau skaudamas vietas šildykite.
  • Nugaros masažas. Nugaros masažas efektyviai atpalaiduoja raumenis ir mažina fizinę bei emocinę įtampą. Jo metu suaktyvinta kraujo cirkuliacija skatina gijimo procesus ir padeda atkurti problemines kūno vietas.
  • Taisyklinga laikysena. Taisyklinga laikysena sėdint ir stovint yra būtina norint išlaikyti nugaros sveikatą, todėl nesikūprinkite. Sėdint įsitikinkite, kad nugaros atrama yra tinkama ir kelius bei klubus laikykite vienodame aukštyje.
  • Judėjimas. Tinkama ir saugi fizinė veikla yra būtina siekiant gydyti nugaros skausmą pereinantį į koją. Vis dėlto, reikėtų vengti aktyvaus ir kontaktinio sporto, kaip bėgimas ar krepšinis. Rekomenduojame rinktis neintensyvią jogą, lengvus tempimo pratimus ar specializuotas kineziterapines mankštas.

Daugiau informacijos galite rasti straipsnyje apie nugaros skausmą.

 

Kada kreiptis į kineziterapeutą

Dažnu atveju nugaros skausmas pereinantis į koją praeina pakankamai greitai, tačiau jei po skausmu slypi rimtos problemos – pasyvus laukimas tik pablogins situaciją. Ankstyvoje stadijoje pastebėtas problemas išspręsti lengviau, todėl susidūrus su įtartinais simptomais rekomenduojama nedelsiant kreiptis į kineziterapeutą. Kineziterapeuto konsultacijos metu bus nustatyta tiksli nugaros i kojos skausmo priežastis, specialistas sudarys individualų gydymo planą bei suteiks patarimų. Nuosekliai laikantis gydymo plano bei atliekant paskirtus pratimus, nugaros skausmas pereinantis į koją bus saugiai bei efektyviai pašalintas.

Kineziterapijos klinika „Sveikatos gama“ specializuojasi įvairaus nugaros skausmo gydyme. Jei Jus vargina nugaros skausmas pereinantis į koją, verta kreiptis pas mus kineziterapeuto konsultacijai. Jau šimtams klientų padėjome išspręsti ūminius bei lėtinius skausmus ir galime padėti Jums. Registracija čia arba telefonu +37067304464.

 

Straipsnį paruošė kineziterapijos klinikos “Sveikatos gama” vyriausias kineziterapeutas Andrius Fedosejevas.

Informacija papildyta ir atnaujinta 2022-05-28.