Ką daryti jeigu skauda nugarą?

skauda nugara

Ką daryti jeigu skauda nugarą?

Skauda nugarą? Nugaros skausmas – viena iš priežasčių, dėl ko užsirašome vizitui pas gydytoją ar pasiimame laisvą dieną darbe. Beveik visi žmonės bent kartą per gyvenimą jaučia nugaros skausmą.

Gera žinia yra ta, kad nuo nugaros skausmo galima apsisaugoti, arba jį palengvinti. Jei skauda nugarą, namų gydymas ir taisyklinga kūno mechanika išgydys skausmą per kelias savaites. Tik labai retais atvejais nugaros skausmui gydyti taikoma operacija.

Dažniausiai patiriami nugaros skausmo simptomai:

> Raumenų skausmas;

> Duriantis skausmas;

> Skausmas nueinantis žemyn į kojas;

> Sustiprėjantis skausmas pasilenkiant, stovint, einant ar kažką keliant;

> Stipresnis skausmas atsilošiant.

Kada kreiptis į gydytoją jeigu skauda nugarą

Daugeliu atveju nugaros skausmą pavyksta pašalinti namų sąlygomis, tačiau jei nepavyksta – kreipkitės pas kineziterapeutą. Retkarčiais nugaros skausmas signalizuoja daug rimtesnę problemą.

Būtinai pasikonsultuokite su kineziterapeutu dėl nugaros skausmo, jeigu:

> Skausmas pereina į kojas, ypač žemiau kelių;

> Sukelia silpnumą, kutenimą kojose;

> Atsirado dėl traumos;

> Sukelia šlapinimosi ir tuštinimosi problemas;

> Karščiuojate;

> Labai greit krenta svoris;

> Nesumažėja pailsėjus.

Taip pat svarbu pasirodyti kineziterapeutui, jei pirmą kartą nugarą suskaudo kai jums 50 metų ar daugiau, jei sirgote vėžiu, osteoparoze.

Dėl ko skauda nugarą?

Nugaros skausmas atsiradęs staiga ir užsitęsęs ne ilgiau nei 6 savaites, gali atsirasti dėl parkritimo, ar sunkaus daikto kėlimo. Skausmas, trunkantis ilgiau nei tris mėnesius yra daug retesnis.

Priežastys, dėl ko skauda nugarą:

> Raumenų ar sausgyslių patempimas. Sunkių daiktų kilnojimas, ar neatsargus staigus judesys gali patempti raumenis ar stuburo sausgysles.

> Tarpslankstelinių diskelių uždegimas ar pažeidimas – diskai gali trūkti, užspausti nervus, sukelti uždegimą. Tiesa, šių diskų uždegimai ar pažeidimais kartais nesukelia jokio skausmo.

> Artritas. Osteoartritas (kremzlės susidėvėjimas) ar stenozė (stuburo kanalo susiaurėjimas) gali kelti skausmą;

> Skoliozė – stuburo pasisukimas ar išlinkimas į vieną pusę.

> Osteoparozė – jei jūsų kaulai silpni ir trapūs, stuburo slanksteliai gali skilti.

Kam dažniausiai skauda nugarą?

Nugaros skausmas gali atsirasti bet kuriam žmogui, netgi vaikams ar paaugliams, tačiau vyresnio amžiaus žmonėms (nuo 30-40m.) jis yra dažnesnis. Taip pat žmonės, kurie mažai juda ir mankštinasi, yra nutukę ar turi viršsvorio, rūko, serga depresija, turi nerimo sutrikimusar netaisyklingai kelia sunkius daiktus, dažniau skundžiasi nugaros skausmais.

Kaip apsisaugoti, jei skauda nugarą

Nugaros skausmo galima išvengti, arba sumažinti gerinant savo fizinę būklę ir išmokstant teisingos kūno mechanikos. Kad išliktumėte sveiki ir stiprūs, reikia:

> Mankštintis. Atlikti pratimus, kurių metų nereikia sukinėti ar lankstyti nugaros ir kurie stiprina nugaros raumenis. Vaikščiojimas ir plaukimas taip pat puiki mankšta norint išvengti nugaros skausmo;

> Stiprinti raumenis ir gerinti lankstumą. Stiprūs nugaros raumenys padeda stuburui išlaikyti apkrovą ir spaudimą;

> Palaikyti sveiką kūno svorį. Viršsvoris apkrauna nugaros raumenis, tad numetus kelis nereikalingus kilogramus gali apsisaugoti nuo skausmo;

> Taisyklinga laikysena. Venkite judesių, kurių metu galite pasitempti nugaros raumenis. Taisyklinga laikysena stovint, sėdint, teisingas sunkių daiktų kėlimas nesukelia nugaros skausmo.

Kartais nugaros skausmas praeina savaime, arba gydant namuose. Tačiau kiekvienas atvejis yra skirtingas, tad jei skauda nugarą ilgą laiką, kreipkitės pas mūsų kineziterapeutus, kad jie skirtų jums tinkamą gydymo būdą. Registruotis galite čia arba telefonu 867304464.